12.02.2018
Помер військовий з Волині, якого збило авто керівника ДСНС
12.02.2018
Показати всі

У п`ятницю, 9 лютого, в південнокорейському Пхенчані стартували 23 зимові Олімпійські ігри, які триватимуть до 25 лютого. Представники України змагатимуться з найкращими атлетами планети в 9 з 15 видів спорту, а збірна буде складатися з 33 спортсменів, – повідомляє “Газета ua”.Пропонуємо до вашої уваги історію виступів збірної України на всіх зимових Олімпіадах.XVII зимові Олімпійські ігри проходили в норвезькому Ліллехаммері з 12 по 27 лютого 1994 року. Учасниками стали 1737 спортсменів з 67 країн, розігрувався 61 комплект нагород. У зв’язку зі зміною графіка проведення Олімпійських ігор, щоб зимові не збігалися з літніми, Ігри в Ліллехаммері провели через два роки після зимової Олімпіади в Альбервілі. Вперше в них у статусі команди незалежної держави виступила збірна України і здобула дві медалі.

У спринті володарем бронзи стала біатлоністка Валентина Цербе, а через три дні 16-річна фігуристка Оксана Баюл сенсаційно виграла золото. Причому за два дні до вирішального виступу Оксана травмувала ногу в результаті зіткнення з німецькою фігуристкою Танею Шевченко. Для зупинки кровотечі Баюл наклали три шви. Після чого українка блискуче відкатала довільну програму. Думки арбітрів розділилися – четверо поставили на перше місце американку Ненсі Керріган, четверо – Баюл. Вирішальним став голос німця Яна Хоффмана.

Перемога Оксани стала повною несподіванкою для організаторів, у яких не знайшлося записи гімну України. “Нам запропонували на вибір виконати гімн СРСР, Росії або олімпійський. Ось такий казус вийшов. Але у мене в готелі був запис нашого гімну”, – згадувала потім Баюл.

XVIII зимові Олімпійські ігри проходили в японському Нагано з 7 по 22 лютого 1998 року. У них взяли участь 2176 спортсменів з 72 країн, було розіграно 68 комплектів нагород. У програмі Ігор дебютував сноуборд, вперше були розіграні медалі в жіночому хокеї. Україна на цій Олімпіаді здобула одну медаль – срібло в індивідуальній жіночій гонці 15 км взяла біатлоністка Олена Петрова. Переможець медального заліку – Німеччина 29 нагород (12, 9, 8), друге місце – Норвегія 25 нагород (10, 10, 5).

XIX зимові Олімпійські ігри проводилися з 8 по 24 лютого 2002 року в Солт-Лейк-Сіті (США). Взяли участь 2399 спортсменів з 77 країн, розігрувалося 78 комплектів нагород. У програмі Олімпіади з’явилися змагання в жіночому бобслеї в двійках, вперше з 1928 року повернувся скелетон. Переможець медального заліку – Норвегія 25 нагород (13, 5, 7), друге місце – Німеччина 36 нагород (12, 16, 8), третє – США 34 нагороди (10, 13, 11). Україна на цих Іграх медалей не здобула.

XX зимові Олімпійські ігри проходили в італійському Турині з 10 по 26 лютого 2006 року. На Олімпіаді виступили 2508 спортсменів з 80 країн. Було розіграно 84 комплекти нагород. Вперше в змаганнях брали участь спортсмени з Албанії, Мадагаскару та Ефіопії. Вперше відеотрансляції Ігор можна було дивитися за допомогою мобільних телефонів. Переможець медального заліку – Німеччина 29 нагород (11, 12, 6), друге місце – США 25 нагород (9, 9, 7), третє – Австрія 23 нагороди (9, 7, 7). Україна з Турина привезла 2 бронзи: біатлоністки Лілії Єфремової в спринті на 7,5 км і фігуристів Олени Грушиної та Руслана Гончарова, які без зривів відкатали всі три танці – обов’язковий, оригінальний і довільний.

XXI зимові Олімпійські ігри проходили з 12 по 28 лютого 2010 року в канадському Ванкувері. У них взяли участь 2566 спортсменів з 82 країн, було розіграно 86 комплектів нагород. Переможець медального заліку – Канада 26 нагород (14, 7, 5), друге місце – Німеччина 30 нагород (10, 13, 7), третє місце – США 37 нагород (9, 15, 13). Для України ці Ігри також стали безмедальними.

XXII зимові Олімпійські ігри відбулися з 7 по 23 лютого 2014 року в Сочі. В Іграх брали участь 2780 спортсменів з 88 країн, розігрувалося 98 комплектів нагород. Дебютували спортсмени Мальти, Парагваю, Східного Тимору, Того, Тонга й Зімбабве. Переможець медального заліку – Росія 33 нагороди (13, 11, 9), друге місце – Норвегія 26 нагород (11, 5, 10), третє – Канада 25 нагород (10, 10, 5). Пізніше за результатами розслідування допінгового скандалу за участю російських спортсменів 43 російських олімпійці були довічно усунені МОК від Олімпіад, Росія позбулася 13 медалей (4 золотих, 8 срібних і 1 бронзової) і втратила перше місце в медальному заліку Сочі-2014.

28 спортсменам Спортивний арбітражний суд в швейцарській Лозанні (CAS) задовольнив апеляції на довічне відсторонення, ще 11 апеляцій були задоволені частково. Це дозволило Росії повернути собі перемогу в медальному заліку. Проте виступати на Іграх у Пхенчхані “чистим” спортсменам дозволили лише під нейтральним прапором. Україна на Олімпіаді-2014 здобула 2 медалі в біатлоні: Віта Семеренко стала володаркою бронзи в спринті, а жіноча збірна, де крім Віти були ще сестра Валя Семеренко, Юлія Джима і Олена Підгрушна, виграла золото естафети. Після дискваліфікації росіянки Ольги Вілухіной до Віті Семеренко перейшло срібло спринту.

Сьогодні відбулася церемонія відкриття XXIII зимових Олімпійських ігор в Пхенчхані. Збірну України вивела капітан команди Олена Підгрушна.