Показати всі

Як на Волині виготовляють різдвяну зірку (ВІДЕО)

Показали, як у волинському селі Проходи виготовляють різдвяну зірку.  Про це пише Перший.

У селі Проходи Любешівського району живе  Василь Круковець, який власноруч виготовляє   традиційний символ колядників –  різдвяну зірку.

Майстер  своїми руками робить всі деталі, а за основу використав старе решето, через яке раніше просіювали борошно,  – про це йдеться у відео, яке розмістили на сторінці  kozamedia  у Фейсбуці. Проект створений при Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара».

Взірцем для майстра стала дуже стара саморобна зірка, яку знайшла жителька села Погулянка Ніна Клямар на горищі свого  будинку. «Її зробив мій батько  для своїх синів – моїх двох братів. Потім вона передавалась внукам і по селі з рук в руки», – розповіла жінка.

Зірка, яку своїми руками виготовив Василь Круковець, ділиться на чотири частини – сторони світу, чотири пори року. Відповідають цьому і кольори: зелений – весна, жовтий – літо,  червоний – осінь, синій – зима.

Довідково: 

Зірка — традиційний атрибут різдвяного обряду колядування. На Бойківщині та Гуцульщині «зірку» називали також вертепом. Сьогодні, різдвяна зірка — атрибут пов’язаний з євангельською легендою про Христа, народження якого провістила «Вифлеємська зірка»

 

 

 

Comments are closed.