Як віддячить Росія за українофобію Польщі, Угорщині, Чехії ?

Показати всі

Як віддячить Росія за українофобію Польщі, Угорщині, Чехії ?

Україна перебуває на тектонічному розломі Сходу та Заходу. Згадуваним  фактором, переконаний аналітик і  журналіст Станіслав Шух, вдало маніпулює Москва. Про  це йдеться в його публікації «Ребрендинг зла не змінює його суті» у виданні «Лівий берег».  

«Найбільшою історичною несправедливістю, яка багато століть поспіль переслідує українські землі, є перебування на тектонічному розломі між «кочовими» цивілізаціями Сходу та «осілими» цивілізаціями Заходу, – зазначає Станіслав Шух. – За такий багатовіковий історичний альтруїзм нам відплачують дешевими імперськими вибриками, коріння яких чудово підживлюється нащадками тих, хто добре освоїв правила руйнування, але так і не зміг створити нічого гідного для світової спадщини».

На його переконання, «орда змінює назви, але ребрендинг зла не змінює його суті. Нехай це буде Московія, Російська імперія, СРСР чи Російська Федерація – не очікуйте від них нічого, окрім деградації та хаосу. Не сподівайтесь на позитивні зміни – орда завжди кочуватиме, але ніколи не змінить власну сутність, бо для тих, хто надихається її просуванням, це рівнозначно загибелі».

Наголошуючи, що «саме ця колосальна різниця культур призводить до постійного протистояння», аналітик нагадує: «Якщо українське цивілізоване суспільство в більшості своїй усвідомило всі ризики зближення з Москвою, то найближчі сусіди, позбавлені нагоди в повній мірі відчути всю силу «скрєпів», часто втрачають відчуття реальності». При цьому уточнює, що «Кремль чудово освоїв всі правила ведення війни і віртуозно грає на історичних амбіціях окремих країн, які вже давно мали засвоїти уроки минулого століття. Проста істина – кролик не зможе приручити ведмедя. Більше того, кролик ніколи не переконає ведмедя вважати його партнером, членом єдиної зграї. Єдина роль кролика в розумінні хижака – це стати цінним і поживним харчем. Так влаштована природа».

На думку Шуха, «якщо сьогодні окремі політики Угорщини, Чехії чи Польщі вважають себе рівноправними гравцями і вірять у вегетаріанські нахили російського ведмедя, то їм якнайшвидше варто змінити думку. Інакше їхні нащадки колись таки назвуть це злочином проти власних країн». Він наголошує: «Для Варшави, Праги та Будапешту зараз важливо чітко розставити пріоритети, аби в майбутньому не отримувати ярлик від московських ханів на управління своїми землями. Московські правителі вже неодноразово ділили польські землі, забувши при цьому спитати, чи згоден польський народ на такі реформування. На гусеницях радянських танків солдати несли соціалістичну любов вулицями Праги та Будапешту – ось такий особливий прояв інтернаціональної турботи та допомоги. І нікого не цікавило, що «дружбы народов надёжный оплот» подобався далеко не всім. Про це треба пам’ятати. Завжди. В кожному куточку сьогодні ще вільної Європи».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *