Якщо Яценюк піде на вибори, перспективи Порошенка на другий тур буде поховано в момент, коли про це буде оголошено

Показати всі

Якщо Яценюк піде на вибори, перспективи Порошенка на другий тур буде поховано в момент, коли про це буде оголошено

Темні часи для Петра Олексійовича, якому конче потрібно повернути лояльність людей, яких він як власноруч, так і за допомогою підручних і різних ситуативних партнерів множив на нуль протягом усієї своєї каденції. У першу чергу – Арсенія Яценюка. Аргументую.

Попри низькі поточні рейтинги, з’їзд “Народного фронту” 2 лютого матиме важливе значення для виборів, а сам факт висунення або невисунення Яценюка так чи інакше вплине на розклад кампанії.

По-перше, в руках НФ залишається потужний ресурс – фракція у ВР, майже половина уряду з МВС, секретар РНБО, голова ВР, міжнародні зв’язки Яценюка, розвинена партійна структура. По-друге, теоретично НФ може в будь-який момент розгорнути кампанію – матеріальні та організаційні можливості для цього він має.

Отже, якщо Яценюк піде на вибори, перспективи Порошенка на другий тур будуть поховані в момент, коли про це буде оголошено. Електоральне поле одне, ресурси співмірні, і цього достатньо, щоб збити Порошенка. Плюс у випадку висунення Яценюка Порошенку буде складно монополізувати весь напрацьований позитив, на який він дуже розраховує. А якщо НФ відкрито піде проти президента і, скажімо, припинить голосувати за президентські законопроекти – можна буде нагадати Гриніву, щоб не забув вимкнути світло на Банковій, коли буде йти.

Не знаю, яке рішення ухвалить Яценюк і чи пробачить він Порошенку мочилово. Я б не пробачив. Інтрига залишається.

P.S. Щойно побачив допис Соні Кошкіної про дивну госпіталізацію Кличка у Відні, яка унеможливлює його участь у висуненні Порошенка. Не хочу піддавати сумніву стан здоров’я мера, нехай видужує, але, погодьтеся, з огляду на непросту диспозицію, яка склалася для президента на фінальному відтинку виборчої кампанії, цілком можна припустити, що Кличко зважив позиції Банкової і не схотів остаточно псувати собі електоральну карму, тому пішов на лікарняний.

Власне, це зайве підтвердження того, про що я кажу: Порошенку почали виставляти рахунки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *