Якими будуть Україна та Європа через 13 років?

У Луцьку в мережі гральних закладів вилучили техніку (ФОТО)
13.11.2017
Маленькі луцькі гімнастки показали «вищий пілотаж» на всеукраїнських змаганнях (ФОТО)
13.11.2017
Показати всі

Якими будуть Україна та Європа через 13 років?

Що чекає на Європу до 2030 року? З цього приводу розмірковує  Пітер Дікінсон, видавець журналів  «Business Ukraine» і «Lviv Today». При цьому він у «НВ» висловлюються і щодо української проблематики.

Пітер Дікінсон звертає увагу на процес  старіння націй.  Зокрема він зазначає: «Після Холодної війни з’явилися поняття Старої і Нової Європи. Перша – Західна Німеччина, Італія, Франція, Англія і т.д. Друга – всі ті країни, які під час Холодної війни перебували за Залізною завісою. Припускаю, що до 2030 року у нас не буде понять Старої і Нової Європи – вся Європа стане старою,  фізично старою».

За даними ООН, нагадує аналітик, у  жодній країні Євросоюзу  поки що немає достатнього рівня народжуваності для збереження чисельності населення в межах нинішніх показників. Тобто,  підкреслює він, кожен народ втрачає людей і поповнюється лише завдяки масовій імміграції.

«Європа, яку ми побачимо через 13 років, буде старою. Більш того, багато хто з цих людей похилого віку будуть самотніми, без сім’ї, без дітей. Ми побачимо покоління вічно молодих пенсіонерів, які будуть ходити по клубах, дискотеках, а ЗМІ будуть пістрявити статтями про те, як займатися коханням після 80 років», – прогнозує Дікінсон. За його версією,  до 2030 року, за прогнозами «мусульмани становитимуть вже 10% населення Європи».

Дікінсон висловився і про українських  мігрантів. «Останній рік-півтора ми спостерігаємо масову трудову міграцію українців до Польщі. Інші центральноєвропейські країни – Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія – теж починають активно залучати українську робочу силу. Для них це дуже вигідний варіант: залучати українців, щоб не приймати мігрантів з Африки, Азії і т. д.», – констатує він.

На думку експерта, «протягом наступних 10-15 років ця тенденція буде посилюватися, і українська діаспора в цих країнах буде зростати. Головне завдання України – зробити так, щоб ці люди згодом повернулися назад, вклавши зароблені гроші в українську економіку. Вони повинні бачити майбутнє своїх сімей тут. І це можливо: коли піднялася економіка Польщі, багато поляків повернулися додому. Більшість людей вважають за краще жити вдома».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *