Якими будуть Україна та Європа через 13 років?

Показати всі

Якими будуть Україна та Європа через 13 років?

Що чекає на Європу до 2030 року? З цього приводу розмірковує  Пітер Дікінсон, видавець журналів  «Business Ukraine» і «Lviv Today». При цьому він у «НВ» висловлюються і щодо української проблематики.

Пітер Дікінсон звертає увагу на процес  старіння націй.  Зокрема він зазначає: «Після Холодної війни з’явилися поняття Старої і Нової Європи. Перша – Західна Німеччина, Італія, Франція, Англія і т.д. Друга – всі ті країни, які під час Холодної війни перебували за Залізною завісою. Припускаю, що до 2030 року у нас не буде понять Старої і Нової Європи – вся Європа стане старою,  фізично старою».

За даними ООН, нагадує аналітик, у  жодній країні Євросоюзу  поки що немає достатнього рівня народжуваності для збереження чисельності населення в межах нинішніх показників. Тобто,  підкреслює він, кожен народ втрачає людей і поповнюється лише завдяки масовій імміграції.

«Європа, яку ми побачимо через 13 років, буде старою. Більш того, багато хто з цих людей похилого віку будуть самотніми, без сім’ї, без дітей. Ми побачимо покоління вічно молодих пенсіонерів, які будуть ходити по клубах, дискотеках, а ЗМІ будуть пістрявити статтями про те, як займатися коханням після 80 років», – прогнозує Дікінсон. За його версією,  до 2030 року, за прогнозами «мусульмани становитимуть вже 10% населення Європи».

Дікінсон висловився і про українських  мігрантів. «Останній рік-півтора ми спостерігаємо масову трудову міграцію українців до Польщі. Інші центральноєвропейські країни – Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія – теж починають активно залучати українську робочу силу. Для них це дуже вигідний варіант: залучати українців, щоб не приймати мігрантів з Африки, Азії і т. д.», – констатує він.

На думку експерта, «протягом наступних 10-15 років ця тенденція буде посилюватися, і українська діаспора в цих країнах буде зростати. Головне завдання України – зробити так, щоб ці люди згодом повернулися назад, вклавши зароблені гроші в українську економіку. Вони повинні бачити майбутнє своїх сімей тут. І це можливо: коли піднялася економіка Польщі, багато поляків повернулися додому. Більшість людей вважають за краще жити вдома».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *