Яке майбутнє готує «Народному фронту» його лідер

Показати всі

Яке майбутнє готує «Народному фронту» його лідер

Голова однієї з партій влади – “Народний фронт” (НФ) Арсеній Яценюк, який практично зник із публічної політики після відставки з поста прем’єр-міністра в квітні 2016 року, зараз організовує поїздки по регіонах. Його турне доповнює велику рекламну кампанію НФ на телебаченні і вулицях країни.

Сам Яценюк називає все це підготовкою для звіту партії перед виборцями. Чи означає, що таким чином реанімують проект НФ, що розгубив рейтинги, розкручуючи партійного “керманича” для участі у виборах, з’ясовував “Апостроф“.

Ревізор поїхав по країні

Лідер НФ відвідав Волинську та Рівненську області, продовжуючи серію поїздок по країні, розпочату в рідних для нього Чернівцях. На цей раз разом із кількома своїми депутатами він, крім іншого, зустрівся з головами об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у Луцьку і Боратині. Після цього Яценюк відвідав Львів і Тернопіль, де зробив кілька цікавих заяв. Але про них – нижче.

Важливо, що супроводжує главу партії в турне народний депутат Олена Ледовських. Її вважають близькою до давнього друга Яценюка і одного зі спонсорів політсили Миколи Мартиненка, у структурах якого вона завжди займалася організаційною роботою. Ту ж функцію вона завжди виконувала і в партійних проектах Яценюка і Мартиненка. “Ледовських допомагає лідеру з ревізією партструктур на місцях”, – стверджує співрозмовник в апараті НФ, який попросив про анонімність.

“Арсеній Петрович давно не цікавився станом регіональних організацій, щоб бути компетентним у питаннях їх роботи, тому і бере з собою Ледовських. Вона, за великим рахунком, єдина займається місцевими осередками в партії”, – коментує співрозмовник, близький до керівництва

Чисто агітаційна робота доповнюється новими формами. Рекламу НФ тепер поширюють і через вуличні намети. Про розмах кампанії судити, правда, складно. Зважаючи на повідомлення місцевих ЗМІ, вона охоплює багато населених пунктів у різних куточках країни, включно з Києвом. Також повідомляли про появу наметів у Черкаській, Івано-Франківській, Херсонській та інших областях. Проте, часом мова йде про незначну кількість агітпунктів. “У Миколаєві намети “Народного фронту” масово не стоять”, – зазначив керівник Миколаївського обласного відділення Комітету виборців України Олександр Ухмановський “Апострофу”.

Розстановку наметів покладено на депутатів від НФ – перш за все, обраних за мажоритарними округами, які користується ними і для самореклами. Наприклад, член фракції НФ Максим Поляков, який пройшов у Раду за списком НФ, через партійні намети поширює газету “Новинар” із його звітом про депутатську діяльність. Цим “списковик” підігрів підозри парламентських кулуарів, що він готує грунт для переобрання в нову Раду в окрузі №200 з центром в Умані…

Стверджується, що основні витрати на кампанію несе партія, але з нюансами. “Всі політичні сили, які пройшли до парламенту, фінансуються з держбюджету. Ці гроші партія направляє, зокрема, і на свій звіт перед виборцями”, – стверджує народний депутат-“фронтовик” Леонід Ємець в бесіді з “Апострофом”. У низці випадків фігурують і спонсорські кошти, допустив джерело в апараті НФ.

Зазначимо, що, згідно з відкритими даними, “Народний фронт”, будучи переможцем минулих виборів у Раду за партійними списками, протягом 2016-2018 років отримав із держскарбниці 296 мільйона гривень. Це більше, ніж у інших парламентських партій.

Майбутнє під питанням

Головним питанням щодо рекламної кампанії НФ залишається її справжня мета. Депутат Ємець каже, що вона відповідає декларованій: “Завдання [агітаційної кампанії] “Народного фронту” – продемонструвати, що було зроблено представниками партії і її фракції для країни і громадян, і розвіяти інсинуації на наш рахунок”.

Певною мірою агітацію можна вважати і підготовкою до з’їзду, який відбудеться, як оголосив сам Яценюк, у січні. “На цьому форумі партія сформулює позицію або щодо висунення власного кандидата в президенти, або підтримки когось із інших кандидатів”, – зазначив Ємець “Апострофу”. При цьому він уточнив, що дата з’їзду ще не вибрана (і джерела в апараті НФ це підтверджують). Але зробити це потрібно до 4 лютого, коли Центрвиборчком закінчує прийом документів на реєстрацію учасників виборів.

У принципі Яценюк дав зрозуміти, що не балотуватиметься. “Я не в тій ситуації, щоб виступати технічним кандидатом… Я не беру участь в [президентських] виборах; я або виграю, або не беру участі у виборчій кампанії”, – заявив він у нещодавньому інтерв’ю радіостанції “Новое время”. З огляду на той факт, що, за останніми даними, рівень підтримки Яценюка становить менше 1%, це твереза оцінка своїх шансів.

Чи варто чекати іншого кандидата? Раніше “Апостроф” писав, що в якийсь момент лідер НФ висунув ідею відправити на вибори від партії другорядну фігуру, наприклад, першого заступника голови парламентської фракції Андрія Тетерука або міністра освіти і науки Лілію Гриневич, яка отримала посаду за партійною квотою. Правда, до цієї пропозиції більше не поверталися. “Зараз всі роблять вигляд, що її взагалі не було”, – говорить співрозмовник, близький до керівництва партії.

На його думку, НФ став заручником рішення Яценюка. “Запитуючи про наші плани щодо президентських і парламентських виборів, журналісти задають насправді одне питання: “Що далі буде з партією?” Але у нашого лідера немає на нього відповіді. А як ми можемо її сформулювати за нього?!” – реагує джерело.

І такий стан речей змушує групи впливу і окремих депутатів всередині НФ самостійно визначатися з майбутнім. У політичних колах, наприклад, давно ходять розмови, що один з лідерів НФ, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков веде сепаратні переговори з главою партії “Батьківщина” Юлією Тимошенко, яка сьогодні – найпопулярніший кандидат у президенти. За чутками, з цією політичною силою домовляються і низка інших депутатів і спонсорів НФ. Публічну підтримку лідеру “Батьківщини” на виборах партія, швидше за все, не висловить (як й іншим кандидатам), стверджує джерело, близьке до керівництва НФ.

А ось впливовий голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, за спостереженнями “Апострофа”, націлився на мажоритарний округ у Житомирській області, хоча в Раду цього скликання він пройшов за списком “Народного фронту”.

“Яценюк буде тягнути до останнього з відповіддю про ставлення партії до найближчої кампанії, граючи на нервах не тільки однопартійців, а й президента Петра Порошенка. Правда, незрозуміло, чим може переманити Яценюка президент, яку посаду знайти для нього, щоб нейтралізувати загрозу з його боку… Зрештою екс-прем’єр ще може створити партію з Гройсманом (прем’єр-міністр Володимир Гройсман – “Апостроф”), дочекавшись, втім, хоча б результату першого туру”, – резюмує політолог Петро Олещук.

За інформацією “Волинської правди”, Гройсман все ж таки піде на вибори президента, аби забрати у Петра Порошенка 3-4% голосів.

Поки ж Яценюк в ефірі одного з львівських телеканалів передав “привіт” Петру Порошенку. Відповідаючи на запитання ведучого щодо можливої підтримки Порошенка на президентських виборах, Арсеній Яценюк сказав наступне: “Народний фронт” не виключає можливість підтримки виключно члена партії “Народний фронт”. Якщо Петро Порошенко стане членом політичної партії “Народний фронт”, ми подумаємо про це”. Як сприймуть цей тролінг з боку екс-прем’єра на Банковій, можна тільки здогадуватися…

2 Comments

 1. Avatar Станіслав сказав:

  Камікадзе – він і в Африці камікадзе, а в Україні – герой! Він створив армію, уникнув дефолта, утримав долар, нагодував нужденних, коротше, як у Бендера; Гігант мислі і отець демократії! Один академік, причетний до створення Чорнобильської катастрофи, покінчив життя самогубством (Царство небесне). Французи бунтують проти рішень, які в тисячі раз менше знижують їх рівень життя, ніж рішення уряду Яценюка понизили рівень життя українців, а він сам може не працювати, держпва за це створила йому умови для благоденственного існування його і сімї! Українці-достойники, чого Ви не виходите на вулицю і не плюєте вслід Яценюку, а даєте пану Яручику тиснути йому руку, радісно посміхаючись? Що, хочете мати долар по 5000 грн?

 2. Avatar RobertGow сказав:

  Большой ссылочный взрыв
  http://xrumer.pro/xrumer/kak-zabanity-sait/
  Стоимость 7000

  Для вас стоимость будет 5000

  Предупреждение:
  Заказывайте этот тариф на свой страх и риск, так как такой прогон может забанить сайт!