Школяр, який порізав вчительку, раніше вчився в Америці

Показати всі

Школяр, який порізав вчительку, раніше вчився в Америці

Хлопець, який напав на вчительку з ножицями, пройде психолого-психіатричну експертизу. Якщо його визнають хворим, то направлять на примусове лікування. Про це повідомляє видання “Комсомольськая правда“.

Про це розповів віце-президент Всеукраїнської фундації “Захист прав дітей” і колишній керівник міліції у справах неповнолітніх Олексій Лазаренко.

“Реакція нереально різка. Добре би тільки жбурнув у вчительку стільцем, але він же кинувся її добивати. У цій справі дуже багато питань, відповіді на які повинен шукати слідчий. Чому після 4 класу у дитини немає характеристик, чи був зі сторони вчителя булінг, звідки взялися ці ножиці? Дитина однозначно пройде психолого-психіатричну експертизу. Якщо його визнають хворим, то направлять на примусове лікування. Якщо здоровим, то, зважаючи на вік, звільнять від кримінальної відповідальності з примусовими заходами виправного характеру”, – говорить Лазаренко.

З особистих джерел “КП” в Україні “вдалося дізнатися, що Максим – як перелітний птах: то три роки в Америці жив, то у мами в Києві, потім був відправлений до бабусі на виховання і ось знову переїхав до столиці. Про те, що хлопчик не особливо відрізнявся від інших учнів цієї школи, підтвердила і директор.

Наразі є можливість, що хлопчика помістять до приймача-розподільника, але це малоймовірно, як зазначив експерт: “Швидше за все, суд накладе заборону на відвідування школи і віддасть хлопчика під цілодобовий нагляд батьків”.

У подальшому Максим може потрапити або до школи соціальної реабілітації, або, швидше за все, під нагляд батьків.

Співзасновник громадської організації “Батьки SOS” Олена Парфьонова вважає, що з новеньким у класі повинні були провести спеціальну роботу з його адаптації в школі та тоді трагедії можна було б уникнути.

“Потрібна саме соціалізація дитини в новому колективі – це завжди стрес навіть для дорослих, які змінюють місце роботи”.

 

 

Comments are closed.