Ринковий курс валют у Луцьку
24.05.2017
Сьогодні у Луцьку презентує свої графічні твори 16-річна художниця
24.05.2017
Показати всі

Чого боїться влада Волині?

Сьогодні на Волинь приїжджає Петро Порошенко. Вперше у статусі Президента України. Останній раз Петро Олексійович був у нашому краї напередодні дочасних президентських виборів у травні 2014 року. Завтра виповниться три роки, як Петра Порошенка в першому ж турі обрали главою держави. Тоді за нього віддали голоси 52,4 відсотка дорослих волинян, що прийшли на виборчі дільниці. Та Петро Олексійович досі не мав нагоди особисто їм за це подякувати. Голова ОДА Володимир Гунчик уже кілька разів анонсував візит Президента на Волинь. Та його все відкладали. І ось тепер, коли приїзд гаранта Конституції  став реальністю, влада Волині наче в рот води понабирала. Чому?

Першою про можливий візит Петра Порошенка повідомила ще позавчора «Волинська правда». Причому інформацію ми отримали не з волинських, а зі своїх київських джерел. Вони зазначали, що візит Президента до Луцька кадрових питань не стосуватиметься. Отож Володимиру Гунчику, відставки якого так прагнуть деякі маргінальні політики, немає чого хвилюватися.

Звісно, як кожен господар, який хоче справити добре враження на гостя, Володимир Петрович подбав, і щоб територія на Київському майдані була прибрана, і щоб трава на газонах покошена. Та от сповістити волинян, що в наш край приїжджає Президент, не вважав за потрібне. Інформація про акредитацію місцевих журналістів на висвітлення деталей візиту на сайті облдержадміністрації з’явилася лише вчора по обіді. У ній зазначено, що акредитація завершується 23 травня о 18.00. Чи не замало часу для такої процедури? Адже про можливий приїзд глави держави ледь не всі інтернет-видання Волині пишуть вже два дні. І оголосити початок акредитації можна було на день раніше.

Чого ж боїться влада Волині? Що на зустріч із Президентом потраплять журналісти із афілійованих до голови облради Ігоря Палиці видань? Та Петро Олексійович уже не раз доводив, що він знає, що відповісти, навіть на найбільш каверзні запитання. Його не потрібно відгороджувати від неприємної інформації ні про проблему вивезення з Ковельського ветсанзаводу рештків дохлих тварин, ні про проблему поширення в Луцьку неприємних запахів. Навпаки, озвучення цих проблем може сприяти швидшому їх вирішенню – завдяки чітким дорученням Президента відповідним службам.

За інформацією «Українських новин», головною темою візиту стане нарада з керівниками чотирьох прикордонних з країнами ЄС областей щодо забезпечення безвізових поїздок до Європи. Президент також відвідає відкритий нещодавно депутатом Волинської обласної ради, директором ТзОВ «П’ятидні» Валерієм Дібровою насіннєвий завод, побуває на відкритому тренуванні в обласній ДЮСШ в Луцьку і на митному посту «Ягодин».

А ще ж можна порушити питання фінансування добудови перинатального центру і 27-ї школи у Луцьку, шахти №10 в Нововолинську, ремонту автошляхів, проблему незаконного видобутку на Волині бурштину, вирішення якої залежить від позиції пропрезидентської більшості у парламенті. І тут Володимир Гунчик може викласти свою точку зору, яка полягає в переважанні інтересів держави над меркантильними спробами міфічних інвесторів прибрати до своїх рук дохідний промисел.

Не віриться, що обласна влада мовчала про візит Президента до останнього через турботу про безпеку глави держави. Служба охорони гаранта Конституції працює надійно, а не так, як місцеві правоохоронці, які досі не можуть вистежити злочинця, який стріляв по будинку Генконсульства Польщі у Луцьку. Та й радикально настроєних елементів на Волині, здається, немає. Місцеві ж націоналісти лише здатні на те, щоб заяви на сесіях обласної, районних і міських рад плодити, до яких вже давно ніхто не прислухається – ні на Волині, ні в Києві.

От кому справді потрібно хвилюватися через візит Петра Порошенка до Луцька, то голові обласної ради Ігорю Палиці. Дізнавшись про приїзд Президента на Волинь, він поспіхом прилетів до Луцька ще в понеділок, 22 травня, щоб взяти участь в організованому місцевим «УКРОПом» мітингу на Вересневому. Там пообіцяв, що завод із виробництва біоетанолу, відходи якого, ймовірно, і спричиняють сморід у місті, не працюватиме доти, доки не буде відповідного висновку екоінспекції та поки не встановлять відповідне фільтраційне обладнання. Цікаво, що цього разу він не говорив, ніби це питання не в компетенції обласної ради. Бо ж його поплічники захопили владу в Луцьку, і затягування з вирішенням проблеми неприємного запаху може поставити хрест на амбіціях кандидата від «УКРОПу» виграти позачергові вибори мера міста, які досі ще не призначені через позицію протеже Палиці Ігоря Поліщука.

Зовсім по-іншому говорив Ігор Петрович на сесії обласної ради 12 квітня, коли депутат Сергій Слабенко разом із громадськими активістами з Ковеля намагався привернути увагу до проблеми утилізації непереробленої сировини на Ковельському ветсанзаводі.

«Що це таке? Чому ви виходите сюди з плакатами? Хочете протестувати? Це не демократія, це – анархія. Що буде, якщо всі, хто хоче, буде отак виходити з плакатами – не буде роботи. Питання по ветсанзаводу у нас є в порядку денному. Ми сьогодні будемо розглядати це питання. Але це не демократія і недемократичні методи. Це – анархія. Це ваші провокації?» – заявив голова Волиньради Ігор Палиця, звертаючись до Сергія Слабенка.

А хіба мітинг на Вересневому в понеділок – не такі самі провокації. Тільки те, що можна попу – не можна дяку. Чи не так, Ігоре Петровичу?

Цілий місяць голова обласної ради був невідь-де, а тут, після публікації «Волинської правди» й інформації про приїзд на Волинь Президента, прилетів до Луцька зі швидкістю світла. Ще й позачергову сесію на п’ятницю, 26 травня, призначив. Щоб після неї знову полетіти у теплі краї?

Та навіть не через прогули на роботі має хвилюватися Ігор Палиця під час зустрічі з Президентом. Його тривалу відсутність на Київському майдані, 9 у Луцьку клерки якось «відмажуть». Та й нема таких прецедентів в Україні, щоб голову обласної ради через невиходи на роботу без поважних причин звільняли. А ось за наявність у державних службовців подвійного громадянства Президент Петро Порошенко вже позбавив своїм указом 29 квітня цього року українського громадянства нардепа Андрія Артеменка та депутата Одеської міськради Олександра Боровика.

А нещодавно, як уже писала «Волинська правда», нардеп Тетяна Чорновол подала депутатський запит голові Служби безпеки України Василю Грицаку. У ньому вона просить перевірити факт наявності іншого, крім українського, громадянства голови Волинської облради Ігоря Палиці. Запит озвучений у Верховній Раді 19 травня, того ж дня його підписав і скерував на розгляд в СБУ спікер парламенту Андрій Парубій.

В СБУ є 15 днів, щоб перевірити, чи справді має Ігор Палиця паспорт громадянина Швейцарії, де фактично живе його сім’я. Та цілком можливо, що Служба безпеки, яка в нас підпорядкована виключно Президенту, вже має відповідь на це питання, і Петро Олексійович його сьогодні озвучить.

Іван ЖУРБА

4 Comments

 1. Кирило сказав:

  Цікаво, правдиво, відповідально. Але проблема волинської політичної еліти – і наявні нардепи. Хтось пояснить, чому два бізнсмени-волиняни не голосували вчора за надання квот українським телеканалам? Це принципова позиція олігархату місцевої проби чи випадковість? Чи праця проти Президента, який однозначний у цьому питанні. Пригадуєте, запитання Петра Порошенка про те, чи не забули назву країни?

 2. Петро сказав:

  Волинь Київ віддав відому діячу. Про що мова? Яка влада? Дихайте смородом і дякуйте, що не гірше.

 3. Лояльний сказав:

  а мені норм

 4. Рік сказав:

  людей всі бояться і не бояться Бога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *