Хто запрограмував криваву вакханалію? – правда від гостя «Волинської правди»

Найбільше працевлаштованих на Волині іноземців – турки та поляки
11.10.2017
Вчора у Луцьку народилося 17 діток
11.10.2017
Показати всі

Хто запрограмував криваву вакханалію? – правда від гостя «Волинської правди»

Хто  спрямував розвиток подій в Україні на шлях  збройного протистояння? Наскільки небезпечним викликом є російська агресія? З приводу цієї та іншої проблематики висловився у «Волинській правді» відомий український  журналіст Андрій  Куликов.  Він  поділився своїми міркуваннями про події на Майдані, що передували масовим розстрілам.

«Я гадаю, що Майдан, котрий розпочинався мирно, міг і далі тривати мирно. Маю на увазі 2013 – 2014 рік. Тобто,  останній за часом Майдан. Назвіть мене прихильником теорії змови, але все-таки московські правителі  вчасно зрозуміли, що  вони можуть скористатися з цієї  ситуації», – зазначив Андрій Куликов. Але, на його думку, «це в жодному разі не означає, що вони спровокували Майдан. Я був там (переважно як  журналіст)  від початку до кінця. Абсолютно впевнений в тому, що люди виходили на Майдан  з власної волі.  З бажанням перетворити Україну у краще суспільство, у кращу державу. Але з певного моменту, московськими, кремлівськими зусиллями,  було змінено розвиток ситуації на Майдані».

На запитання щодо ролі тих,  хто переводив розвиток подій у силове протистояння тоді, коли вже були досягнуті домовленості про мирне «розрулювання» ситуації,  Куликов відповів: «Людину можна зманіпулювати так, що вона сама нічого не знає. Я як ведучий політичного ток-шоу завжди маю це на увазі.  Тому що ти можеш знати, що ти робиш сам, що роблять десять – двадцять людей у твоєму оточенні. Але що робить  людина, яка впливає на твоє  оточення, ти не знаєш».

Він пригадав  другий день розстрілів на Майдані.  Зокрема зазначив: «Прийшов тоді з самого ранку (там димилося) під поштамт зробити репортаж для нашого Громадського радіо. І раптом до мене підходить  високий такий чоловік (напевне, трохи молодший  за мене; чому кажу «напевне», бо він у масці був) і каже: «Андрію, не ходіть тут».  Чому? Він мене знає: не дивуюся – все-таки по телебаченню показували часто. Чому, запитую ще раз. А він каже: «Бо буде ще гірше, будуть відстрілювати з розбором і без розбору».  Запитую: «Звідки це знаєте?» І він каже: «Я працюю на спецслужби з того боку». У мене немає доказів, що це було не так, як він казав».

Відтак Куликов пояснив, якою могла бути методологія   радикалізації ситуації на Майдані. «Величезне скупчення людей. Запровадити агентуру дуже легко. І частина агентури, скажімо, може виконувати ці накази, але, в той  же час, співчувати тим, проти кого вона працює. Можливо, ця людина вже й перейшла на бік повстанців, скажемо так, – констатував він. – Якщо брати  відносно далеко,  то саму ситуацію, яка спричинила Майдан, теж, певною мірою спровокувала Росія. Тому що вони розпочали превентивну економічну війну проти України задовго до того, як виник Майдан».

Тому, наголосив Куликов, «наші сподівання, надії на мирний розвиток, я думаю, були зірвані якраз втручанням Кремля. А у нас не знайшлося достатньо мудрості, щоби знайти ходи спротиву цьому втручанню».

Детальніше – в інтерв’ю «Майдан  міг  і далі  тривати мирно»: правда –  від  Андрія Куликова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *