Хто ви: жайворонок, голуб чи сова?

Показати всі

Хто ви: жайворонок, голуб чи сова?

Доволі часто доводиться чути: «Я після 18:00 не їм!». Зазвичай це категорично твердять молоді дівчата.  А пояснюють це, мовляв загрожує зайвими кілограмами ваги.

Жіночки бідкаються, що якщо не будуть дотримуватися такого правила, то через місяць уже  не зможуть одягнути свою улюблену спідничку та плаття. Звідки взялося таке правило і хто рекомендує цю систему харчування – невідомо. Проте, вони і досі стараються дотримуватися такої поради.

Дієтологи стверджують, що такий раціон харчування можна далеко не кожній людині. Варто пам’ятати, що всі ми належимо до одного з трьох типів птахів: «жайворонків», «голубів» чи «сов». «Жайворонки» відчувають приплив сил і збільшення активності вранці, а «люди-сови» працюють більше ввечері й уночі. «Голуби» працездатні і вранці і ввечері. Тобто такі поради щодо схуднення стосуються лише «жайворонків», бо вони легко прокидаються о шостій ранку, снідають і вирушають на роботу. Спати лягають зазвичай о десятій вечора, тому саме для них ідеальний варіант вечері не пізніше 18:00.

У «сов» все відбувається по-іншому, і принцип харчування «після 18:00 не їсти» не дасть їм приємного результату. Вранці «сова» прокидається найчастіше у не найкращому самопочутті, без сил і будь-якого бажання щось робити. Сніданок, який згідно з системою має бути більшим за інші прийоми їжі, не викликає у неї особливого захоплення (організм ще спить), але їсти треба, адже ввечері не все можна. Наслідок: «сонний» організм починає повільний процес травлення, і частина їжі просто перетравлюється на жир, що відкладеться. Починається розпал робочого дня, і «сові» як правило, рідко вдається добре пообідати через безліч проблем. До того ж, повернутися додому до шостої години вечора у неї не виходить. А ось увечері, організм «сови» повністю активізується, вимагаючи їжі. Шлунок голодний, він виробляє величезну кількість шлункового соку, але вечері не передбачається. Тому, часто шлунок починає просто «перетравлювати» сам себе, що стає початком виразкової хвороби.

Нормальний проміжок часу між споживанням їжі і сном не повинен перевищувати чотирьох годин, а ось у «сов» він розтягується до шести. Тож виходить, що організм голодує і шукає зручний момент, аби «помститися» людині, набравши зайвих кілограмів «про запас».

Отож, якщо ви лягаєте спати доволі пізно, немає нічого страшного у вечері, головне щоб проміжок між вечерею і сном був чотири або п’ять годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *