«Хвилі», квіти та розповідь про луцьку подругу, яка навчила патріотизму: як Джамала презентувала лучанам «Крила» (ФОТО)

Показати всі

«Хвилі», квіти та розповідь про луцьку подругу, яка навчила патріотизму: як Джамала презентувала лучанам «Крила» (ФОТО)

У неділю, 18 листопада до Луцька з концертом завітала переможниця пісенного конкурсу «Євробачення 2016» Джамала. Виступ відбувся у торгово-розважальному центрі «Промінь».

Як відомо, у листопаді співачка провела турне найбільшими містами України в підтримку нового альбому “Крила”.

Луцька публіка зустріла титуловану гостю шаленими оплесками і криками захвату. Вийшовши на сцену, Джамала привіталася зі своїми прихильниками і зізналася, що незважаючи на те, що цей концерт у «столиці» Волині в неї дебютний, вона неодноразово бувала в Луцьку.

«Тут живе багато друзів моїх батьків і вони зараз в залі. В мене особисто, в цьому місті живуть батьки моєї найближчої подружки, яка вже зараз живе не тут, але її батьки тут у цьому залі. Тому для мене Луцьк – рідне місто», – сказала Джамала і подякувавши присутнім у залі побажала їм гарно провести час.

Не встигла гостя заспівати кільк пісень, як біля сцени відразу ж сформувалася своєрідна фан зона з наймолодших поціновувачів творчості кримсько-татрської співачки. Джамала, аж попередила діток, щоб вони були обережні, бо коли вона співає і закриває очі, то може впасти зі сцени. Проте, це не налякало луцьку малечу, вона і далі продовжувала підстрибувати, відриватися під улюблені пісні та тягнучи рученята до сцени викрикувати: «Джамалааааа».

«Найважливіше почуття в житті це – кохання. Люди зустрічаються, закохуються і в них народжуються такі класні глядачі», – зазначила улюблениця публіки. Після цього вона виконала чуттєву композицію «Любити» з нового альбому «Крила».

Після неї Джамала виконалу ще одну пісню «Хвилі» зі свого «свіжого» альбому. Вона зазначила, що для неї ця композиція – дуже особиста: «В ній є те, що я дуже люблю: море, трішки самотності, багато кохання, роздумів і фольклору. А чому фольклору я запитаю вас після того, як заспіваю»

Після виконання пісні співачка запитала в залу чого в цій пісні є фольклор. У відповідь, якийсь чоловік із залу вигукнув: «Бо вона крута» і Джамала посміхнувшись  погодилась із фанатом.

Як зазначила співачка «на старті» виступу, найближча її подруга родом з Луцька. Згодом,  переможниця Євробачення здивувала волинян своєю розповіддю про те, що патріотизму Джамала вчилася саме від подружги-лучанки.

«Коли я навчалась в консерваторії, то жила разом із Оксаною – дівчиною з Луцька. Я не бачила жодного разу в житті таку людину, яка б так любила свій рідний край. Нам було по сімнадцять і я думала: «Вау, круто». І хай хтось спробував би сказати, що на Волині щось не так, Оксана відразу відповідала. Я просто була в захопленні від цього і вона навчила мене, як круто любити свій край. Якби ж вашої любові до своєї Батьківщин всій Україні, то повірте мені, нам би цього вистачило. Дякую за ваш патріотизм і за те, що ви дуже любите і піклуєтесь про свій край. Тож хай ті, хто ще не знайшов свого шляху, обов’язково його знайдуть», – завершила свій спіч Джамала і виконала пісню «Шлях додому».

Наступним синглом, який виконала співачка, була пісня «Натовп», на створення якої надихнула поема Олени Теліги «Чорна площа». В пісні як мантра звучить строфа з поеми:

«Сірий натовп, похмурий натовп,                                                                                                                                              І не очі, а темна муть!                                                                                                                                                            Хтось зігнувся — камінь підняти,                                                                                                                                     Хтось зірвався — мене штовхнуть»

Куплети ж, трішки змінені і переформатовані, тому текст пісні трішки відрізняється від тексту поеми Теліги.

«Олена Теліга та Ліна Костенко, подарували мені таку лірику, яка дуже актуальна зараз. Пісня «Натовп», як мені здається, просто показує багато речей. До речі, скоро, на всіх білбордах нашої країни будуть різні обличчя до виборів. Мені здається слова «… і не очі,а темна муть», про тих людей, які там сидять і не знають що робити з нашою країною», – підкреслила виконавиця.

Вслід за піснею з «Крил», луцька публіка почула пісню «Неандертальці», яка входила до попереднього альбому «Подих» і автором слів якої є Ліна Костенко.

А от для презентації композиції «Кохання», Джамала попросила у лучан про допомогу – проспівати частину мелодії разом з нею. Співачка кілька разів прорепетирувала з глядачами партію і навіть «підколювала» зал словами: «А в Рівному так круто співали, а ну візьміть себе в руки». В результаті вийшло гарно і луцький зал заслужив на похвалу від Джамали.

На завершення Сусана Джамаладінова (повне ім’я співачки) виконала пісню «Крила» і попросила публіку увімкнути ліхтарики на телефонах: «Щоб кожен цей вогник сказав що ви є і вам дуже потрібна допомога, натхнення, підтримка і крила».

Після того, як Джамала з командою вийшла «на уклін» і попрощавшись сховалась за лаштунками, зал кілька хвилин аплодував, а потім дружно заводив: «На біс, на біс». То ж співаці не залишалось іншого вибору, ніж ще раз вийти до публіки і виконати свою відому пісню «1944», з якою вона тріумфувала на Євробаченні 2016 у Стокгольмі. Глядачі слухали стоячи.

По завершенню концерту публіка ще довго аплодувала і дарувала своїй улюблениці квіти та подарунки.

Текст і фото Андрій ПЕТРУШКО

Comments are closed.