Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля помісної української церкви

Показати всі

Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля помісної української церкви

Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля Єдиної помісної української церкви. Про це повідомив прес-секретар спікера Верховної Ради, релігієзнавець Андрій Ковальов в ефірі “Громадського”, – передає “Гордон”.

“За моєю інформацією, він [Філарет] не буде балотуватися на посаду предстоятеля… Скоріше за все, для загалу, для українського суспільства, постать предстоятеля, якого обере Собор, імовірно, 15 грудня, це буде невідомий єпископ. Але, на мою думку, це буде все-таки людина із середовища Київського патріархату, тому що єпископів УПЦ КП буде більшість”, – розповів Ковальов.

За його словами, в об’єднану українську православну церкву перейде від семи до п’ятнадцяти єпископів від УПЦ Московського патріархату. А майбутній глава помісної церкви буде “відомим і авторитетним єпископом у середовищі єпископату”.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату скасовано; із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену Російською православною церквою (РПЦ) анафему; йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.

Офіційний томос про автокефалію православної церкви в Україні вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об’єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної церкви. За словами Порошенка, собор відбудеться 15 грудня.

15 жовтня Синод РПЦ розірвав євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом, 13 листопада таке саме рішення ухвалив собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату.

27–29 листопада Вселенський патріархат провів синод, на якому ухвалив “Конституційний статут української церкви”. Також Синод затвердив текст томосу про автокефалію УПЦ.

Comments are closed.