Флешмоб «УПЦ» , драматична вистава і концерт: як у Луцьку відзначили День православної молоді (ФОТО)

Показати всі

Флешмоб «УПЦ» , драматична вистава і концерт: як у Луцьку відзначили День православної молоді (ФОТО)

В день Стрітення Господнього 15 лютого у православному світі відзначається і Всесвітній день православної молоді. У Волинській єпархії УПЦ вже традиційно відбуваються приурочені до цієї дати заходи для молодих вірян. Цього року, з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, до Всесвітнього дня православної молоді у Луцьку 18 лютого відбувся фестиваль  «Стрітенняfest».

Розпочався він, звісно, зі спільної молитви. Божественну Літургію у Свято-Покровському храмі Луцька, з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, очолив настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму селища Колки протоієрей Олександр Білінський. Йому співслужили голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський) та священики Волинської єпархії, які трудяться на ниві молодіжного служіння.

Сама ця Божественна Літургія була особливою, оскільки супроводжувался поясненнями, які періодично надавали священики.

Під час Божественної Літургії звершується Таїнство Євахристії, коли благодаттю і силою Святого Духа хліб і вино стають самим Чесними Тілом і Кров’ю Господа нашого Ісуса Христа, приносяться у Безкровну Жертву Богу Отцю, а також преподаються вірним, які, причащаючись святих Христових Таїн, з’єднуються з Господом і стають причасниками вічного життя.

А служіння Божественної Літургії у Православній Церкві супроводжується священнодіями і обрядами, які мають глибоке духовно-символічне значення. Саме про це і розповіли юнакам та дівчатам клірик Свято-Хрестовоздвиженського храму селища Колки протоієрей Михаїл Анісімов та настоятель Свято-Андріївського храму прилуцького села Струмівка протоієрей Степан Ярема.

Молитовна атмосфера і глибока зацікавленість молодих православних віруючих значенням найголовнішого богослужіння Православної Церкви – Божественної Літургії були надзвичайні. Кожен, напевно, вкотре нагадав собі, а хтось можливо і вперше дізнався про глибокий зміст священнодій і обрядів служіння Божественної Літургії. І всі, звісно, ствердилися у необхідності свідомої у ній участі, молитви під час цього богослужіння, і що найголовніше – якомога частішого причастя святих Христових Таїн.

Окрасою богослужіння був неперевершений спів хору студентів ВДС під керівництвом студента ІV курсу ВДС Олександра Цюрика. До слова, після запричасного стиха семінаристи виконали доволі мелодійний і змістовний кант “Віра вічна, віра славна – наша віра Православна”, який дуже відповідав духу молитви під час відзначення Дня православної молоді.

Після Літургії священнослужителі і молоді віряни зробили спільне фото у Свято-Покровському храмі.

Друга частина “Стрітенняfestу” відбувалася на подвір’ї за будівлею Волинської духовної семінарії. Священики – духівники православних молодіжок єпархії і православні юнаки та дівчата мали можливість посмакувати справжнім козацьким кулішем, для молоді також були організовані ігри та розваги. Ведучі заходу – клірик луцького храму Волинської ікони Божої Матері священик Андрій Броновицький та Анастасія Тумік не давали молодим людям сумувати, при чому одним із завдань, які вони поставили перед ними було познайомитися із якомога більшою кількістю однолітків. При чому найбільш комунікабельні й дружелюбні хлопці та дівчата отримали призи.

Розваги відбувалися у кількох “локаціях” – так, зокрема, можна було збудувати маленьку вежу з конструктора, пограти у гру “Ураган”, а також перевірити свої інтелектуальні здібності у вікторині “Найрозумніший”.

Також ведучі організували і невеликий аматорській театр, поставивши оригінальну виставу в ході якої “актори” повинні були відтворити дії, які зачитували ведучі.

А завершилися розваги оригінальним флешмобом – присутні вишикувалися на спортивному майданчику за семінарією, сформувавши букви абревіатури “УПЦ” – Українська Православна Церква. Таким чином, православні юнаки та дівчата Волині продемонстрували вірність своїй Матері-Церкві та любов до неї.

По тому заходи фестивалю  “Стрітенняfest” відбувалися у Палаці Культури Луцька. Дійство розпочав голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський) який переказав православній молоді благословення і вітання від єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, а також побажав гарно і корисно провести час та відпочити.

Особливу зацікавленість молоді викликало спілкування зі священнослужителем – невеличку лекцію на тему “Молодь і Церква” ім прочитав, точніше, поділився своїми міркуваннями на цю тему настоятель луцького храму Святої рівноапостольної Марії Магдалини протоієрей Олександр Колб. Зокрема, отець Олександр відмітив, що православні молодіжні згромадження гуртують молодь свідому своєї Православної віри та необхідності жити згідно норм  християнської моралі, що є дуже позитивним. Він також порадив юнакам та дівчатам не починати гордитися своєю участю в молодіжках, а продовжувати творити добрі справи, зацікавлюючи церковним життям своїх однолітків.

“Коли у Церкві є молодь – це прекрасно. Бо про літніх людей багато хто каже, що, мовляв, вони вже так чи інакше готуються до Вічності, тому і йдуть до храму. А коли у храмі моляться молоді люди, то це означає що і вони хочуть йти шляхом спасіння, йти до Бога, мають у своїх серцях віру”, – наголосив протоієрей Олександр Колб.

Він також відповів і на запитання молоді, діапазон яких був доволі широкий – від шляхів подолання розколу в українському Православ’ї до того, як слід правильно поводитися православним молодим людям у різних моментах церковного та світського життя.

Після спілкування зі священиком, молоді люди переглянули виставу “Ромео і Джульєта ХХІ століття”. Її сценарій підготував художній керівник соціально-корисного театру “Середовище буття” з міста Києва Олександр Клименко.

Як і можна судити з самої назви, темою вистави було кохання, при чому вона була розвинена у ракурсі непростих психологічних нюансів відносин хлопця і дівчини – Романа та Юлії (читай “Ромео і Джульєта”). Увесь драматизм відносин між закоханими полягав у тому, що розставшись в юнацькому віці через певне невміння розуміти один одного, вони зустрілися через 7 років. Уся інтрига вистави полягала у тому, що подальший розвиток сюжету формували самі глядачі – а актори, відповідно, відтворювали їх на сцені. Таким чином і Роман і Юлія, кожен в одному з запропонованих глядачами варіантів, встигли створити чи не створити власну сім’ю, а також пожалкувати про загублене в юності кохання.

А найцікавішим нюансом цієї, досить драматичної вистави, навіть вистави-мелодрами було те, що роль Романа і Юлії грали не професійні актори, а учасники “Стрітенняfestу” – сама православна волинська молодь. Так, роль “Роми” доволі майстерно зіграли в різних ситуаціях студенти ІІІ курсу ВДС Богдан Яковук, Андрій Вірний та Олександр Аврамук. А “Юлєю” встигли побувати Іванна Марчук, Тетяна Тімофеєва та Анна Голечко.

“Родзинкою” фестивалю став виступ відомого луцького шоумена заслуженого артиста естрадного мистецтва України Сергія Скулинця.

Він “запалив” молодь мелодійними пісенними композиціями на тему кохання, а також виконав зворушливу пісню “Мамо, ти мій янгол”.

А завершилося свято православної молоді Волині у фойє Палацу Культури, де відбулося нагородження учасників традиційного православного молодіжного кінофоруму Волині, а також молоді люди мали нагоду просто поспілкуватися.

“Я хочу побажати вам, щоби ви дійсно гарно використовували свій час, багато читали, дізнавалися щось нове і корисне, а також брали участь у різноманітних соціальних проектах, були волонтерами, адже у цьому і проявляється наша віра. Нехай Господь благословляє вас і допомагає вам у цьому”, – побажав наостанок молоді голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський).

Ось так промайнув день проведення фестивалю “Стрітенняfest”. Молоді православні священнослужителі, семінаристи та віряни, які взяли у ньому участь розповідали, що отримали величезне задоволення, а самі такі заходи для сучасної православної молоді є вкрай потрібними й корисними.

“Дійсно, все було дуже гарно, молоді люди отримали задоволення від спілкування, а також набули натхнення на наступний рік, щоби далі творити і приносити гарні плоди своєї віри”, – зауважив, у коментарі “ВП”, настоятель Свято-Димитрівського храму села Вишнів Ківерцівського району священик Павло Чамахуд.

“Було дуже цікаво, програма фестивалю була насичена і мені все дуже сподобалося”, – додав студент ІІІ курсу ВДС Іван Валентюк.

“Мені особливо сподобалася вистава, вона була зворушлива і вражаюча. Я навіть не очікувала, що її творці оберуть саме таку тему, її зазвичай на таких заходах у нашому православному середовищі не зачіпають, але про це таки потрібно говорити. І, звичайно, гра акторів мене вразила, я знаю цих людей які взяли участь  у виставі, і я не очікувала, що вони так проявлять свої таланти на сцені. А виступ Сергія Скулинця став таким собі “драйвовим” завершенням дійства”, -поділилася враженнями студентка СНУ ім. Лесі Українки Анна Павлось.

     

 

 

 

 

 

3 Comments

  1. У вас в тексті помилка! Не УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА. а УПЦ МП! Це дві різні церкви! Перша “УПЦ” -Каночічна, а УПЦ МП створена Сталіном і ніякого відношення до релігії і канонічності не має! Просто секта! (Називайте речі своїми іменами)(Виправте помилку)

  2. У вас в тексті помилка! Не УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА. а УПЦ МП! Це дві різні церкви! Перша “УПЦ” -Канонічна, а УПЦ МП створена Сталіном і ніякого відношення до релігії і канонічності не має! Просто секта! (Називайте речі своїми іменами)(Виправте помилку)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *