У Франції побачили, що Україна – на передовій безперервної війни

Показати всі

У Франції побачили, що Україна – на передовій безперервної війни

Поглянути війні в обличчя закликає Філіпп де Лара, професор філософії  та політичних  наук університету «Париж ІІ» (університету Пантеон-Ассас). Про це йдеться у його публікації на сайті видання «Український тиждень». Експерт аналізує ситуацію, пов’язану з російською агресією проти України.

Філіпп де Лара зазначає, що Україна, жертва  російської агресії, «вирішила не називати це війною. Причини й обставини можна зрозуміти: 1) аншлюс Криму трапився так швидко, що язик не повертався називати його воєнною операцією; реакція міжнародної спільноти, що потягнула за собою санкції, зводилася до розмов радше про незаконну анексію, ніж про воєнну операцію; 2) бойові дії на Донбасі назвали «АТО», що мало підкреслити заперечення будь-якої легітимності сепаратистів і зафіксувати ставлення до них як до терористів».

Роздумуючи про ситуацію  на Донбасі, він посилається на французького письменник Альбера Камю, який  писав, що, «не називаючи речі своїми іменами, ми примножуємо нещастя нашого світу».

Професор Філіпп де Лара переконаний, що зараз «ми не хочемо глянути війні в лице, позаяк утратили уявлення про те, чим вона є насправді. А це реалізація політичних прагнень за допомогою сили й стратегічних маневрів». А відтак, згадавши відомий та оманливий  афоризм Карла фон Клаузевіца ««Війна — це продовження політики іншими засобами», наголошує:  «Між Заходом і Сходом була не просто холодна війна та ідеологічне змагання, а справжня війна». На його думку, не варто потрапляти в тенета російської брехні. Тому, підкреслює Філіпп де Лара, «Захід повинен викорінити холодну війну з радянської/російської імперіалістичної війни проти нього. Одна війна завершилася 1991-го, друга досі триває. І в цій другій Україна – лише передова».

 

Comments are closed.