У США зрозуміли: вибори в Україні хоче виграти Росія

Показати всі

У США зрозуміли: вибори в Україні хоче виграти Росія

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер у найближчі два тижні планує візит в Україну. Наразі ж він проаналізував реалії в інтерв’ю журналістці  «Голосу Америки» Тетяні Ворожко.

Курт Волкер наголошує, що «Росія намагається вплинути на українські вибори, так само як вони намагалися вплинути на вибори в Німеччині, Франції. Чого вони не розуміють, так це те, що українці змінилися, у них сильніше відчуття національного духу та ідентичності».

Висловлюючись із приводу запровадження  в Україні воєнного стану в обмеженому форматі, він вважає, що так  було зроблено, аби «це не зачіпало президентські вибори, але дозволило мобілізацію призовників, рух військових сил».

Волкер також зазначив: «Ми хочемо посилити український суверенітет, її територіальну цілісність, натиснути на Росію через її дії і домогтися, щоб Росія була готова обговорювати рішення. Вони мають звільнити моряків. Зробити це як жест доброї волі перед Різдвом, перед Новим роком, повернути моряків додому, повернути судна. Їх безпідставно атакували у відкритих водах, заарештували. Вони (росіяни) мають вдатися до деескалації ситуації та повернути їх».

На його думку, «було б надзвичайно легковажно для Росії тепер починати масштабний наступ в Україні. Українські військові більш спроможні, ніж раніше. Це дуже дорого коштуватиме росіянам. І вони втратять будь-які відмовки, за які вони зараз чіпляються, мовляв, вони не беруть участь у воєнних діях, і Україна отримає значну підтримку. Вона вже має підтримку від НАТО, США та ЄС. Ми хочемо, щоб Україна продовжувала бути успішною, процвітаючою і бути в безпеці».

Comments are closed.