У США знають, хто переможе в Україні

Показати всі

У США знають, хто переможе в Україні

Хоч вибори в Україні 2019 року можуть бути непередбачуваними, але вперше жоден відверто проросійський кандидат не має шансу на перемогу. Так вважає Браян  Меффорд (BrianMefford)-  директор ТОВ «WoodenHorseStrategies», старший дослідник американського аналітичного центру AtlanticCouncil – «Атлантична рада». Про йдеться у його публікації на сайті «Радіо Свобода».

Браян Меффорд переконаний, що «жоден відкрито проросійський кандидат не зможе перемогти, і це є основною відмінністю від минулого. На кожних виборах України з часів отримання незалежності до 2012 року проросійський електорат відігравав значну роль. Ця частина складала майже чверть виборців, і проросійські кандидати перемогли у 1994 і 2010 роках. Однак іронія для російського президента Володимира Путіна полягає в тому, що, анексувавши Крим і окупувавши частину Донбасу, він ліквідував найбільш проросійський сегмент українського електорату. Зараз етнічно російське населення електорату України становить приблизно від десяти до дванадцяти відсотків. Як наслідок, провідний проросійський кандидат Юрій Бойко, згідно з опитуваннями, в середньому має лише 10,5 відсотків і посідає четверте місце. Таким чином, проросійським кандидатам в Україні судилося відігравати роль постійної опозиції і вічних невдах».

Аналітик попереджає, що «результати опитувань громадської думки виявляться дуже хибними…Українські соціологи часто викривляють результати відповідно до бажань того, хто платить за ці опитування. Більш авторитетні фірми коригують цифри до 3 відсотків, а більш сумнівні – і на 5–7 відсотків». Він не сумнівається: «Тимошенко і Порошенко знову боротимуться у другому турі. Обидва вже протистояли одне одному під час президентських виборів у 2014 році, і Порошенко легко виграв, випередивши Тимошенко на 39 відсотків. А вибори 2019 року вже набирають форми реваншу, і опитування надають Тимошенко перевагу в середньому на 7 відсотків. Тим не менш, рейтинг Порошенка напередодні здобуття незалежності української церкви зростав, до того ж вплив чинної влади завжди сильний, тому очікуйте близького результату обох кандидатів».

Браян Меффорд наголошує, що «переможець президентських виборів отримає імпульс на перехід до парламентських виборів». А відтак уточнює: «Той, хто переможе на президентських виборах, знайде десятки мажоритарників, готових іти на угоди для захисту свого бізнесу».

 

Comments are closed.