У Польщі попередили: «Політика щодо України може стати ще більш агресивною»

Показати всі

У Польщі попередили: «Політика щодо України може стати ще більш агресивною»

Міністерство закордонних справ Польщі розкритикувало початок будівництва газопроводу NordStream 2, яким газ буде транспортуватися з Росії до Німеччини. У Варшаві  переконані, що внаслідок цього політика  щодо України  стане ще агресивнішою. Про це повідомляє Польське радіо.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Шиманський зокрема підкреслив:  «Ми обурені тим, що влада ЄС уникає того, щоб зайняти конкретну позицію як щодо самої інвестиції, так і щодо дій європейського законодавства в цій сфері. Ми очікуємо, що Єврокомісія займе чітку позицію в цьому питанні».

На його думку, «цей проект суперечить цілям європейського енергетичного союзу. Він негативно вплине на розвиток ринку газових постачань. Він також призведе до колосальних стратегічних наслідків, зокрема в Україні».

А відтак Шиманський уточнив: «Реалізація проекту призведе до того, що політика щодо України може стати ще більш агресивною. Це має велике значення не тільки для Польщі, а й для всього Євросоюзу».

Водночас,  як наголосив  віце-міністр енергетики Польщі МіхалКуртика,NordStream 2 – це політична, а не підприємницька інвестиція. На його переконання, політичний проект вимагає теж політичної відповіді. А тому Польща хоче змін до євросоюзної газової директиви. Завдяки цьому газопровід між Росією та Німеччиною працював би за такими самими правилами, як й інші газомагістралі в Європейському Союзі.

 

Comments are closed.