У Польщі попередили: «Політика щодо України може стати ще більш агресивною»

На «Ягодині» вилучили цигарок майже на сімнадцять тисяч гривень (ФОТО)
16.05.2018
Луцьк – це любов: студенти показали чуттєву виставу (ФОТО)
16.05.2018
Показати всі

У Польщі попередили: «Політика щодо України може стати ще більш агресивною»

Міністерство закордонних справ Польщі розкритикувало початок будівництва газопроводу NordStream 2, яким газ буде транспортуватися з Росії до Німеччини. У Варшаві  переконані, що внаслідок цього політика  щодо України  стане ще агресивнішою. Про це повідомляє Польське радіо.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Шиманський зокрема підкреслив:  «Ми обурені тим, що влада ЄС уникає того, щоб зайняти конкретну позицію як щодо самої інвестиції, так і щодо дій європейського законодавства в цій сфері. Ми очікуємо, що Єврокомісія займе чітку позицію в цьому питанні».

На його думку, «цей проект суперечить цілям європейського енергетичного союзу. Він негативно вплине на розвиток ринку газових постачань. Він також призведе до колосальних стратегічних наслідків, зокрема в Україні».

А відтак Шиманський уточнив: «Реалізація проекту призведе до того, що політика щодо України може стати ще більш агресивною. Це має велике значення не тільки для Польщі, а й для всього Євросоюзу».

Водночас,  як наголосив  віце-міністр енергетики Польщі МіхалКуртика,NordStream 2 – це політична, а не підприємницька інвестиція. На його переконання, політичний проект вимагає теж політичної відповіді. А тому Польща хоче змін до євросоюзної газової директиви. Завдяки цьому газопровід між Росією та Німеччиною працював би за такими самими правилами, як й інші газомагістралі в Європейському Союзі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *