У Луцьку створять центр для дітей з особливими освітніми потребами

Показати всі

У Луцьку створять центр для дітей з особливими освітніми потребами

Відповідно до рекомендацій Кабміну, органи місцевого самоврядування протягом двох місяців на місцях повинні створити інклюзивно ресурсний центр, як комунальні заклади для дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-18 років.

Про це повідомили сьогодні, 21 листопада, під час засідання постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови.

Основна діяльність центру буде спрямована на визначення освітніх потреб лучан на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у професійно-технічних навчальних закладах.

«Це буде неприбуткова установа, – пояснює роботу нового центру юрист управління освіти Орися Мушит. – Поки створюємо один такий центр у Луцьку при міському будинку вчителя. А загалом їх має буде три у нашому місті, відповідно до кількості населення.

Працювати будуть 12 осіб. Серед педагогічного персоналу буде логопед, дефектолог, психолог та ін. Необхідно буде і відповідне матеріально-технічне забезпечення».

Довідка: У липні 2017 року Уряд ухвалив рішення щодо створення Інклюзивно-ресурсних центрів та затвердив Положення про їх діяльність. Центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження. Створення та діяльність таких центрів сприятиме забезпеченню дітям з особливими освітніми потребами необхідної психолого-педагогічної підтримки.

 

Comments are closed.