У Луцьку протестують проти «вигнання» найстарішої книгарні в місті (ФОТО)

Показати всі

У Луцьку протестують проти «вигнання» найстарішої книгарні в місті (ФОТО)

У Луцьку кілька десятків жителів міста зібрались на мітинг щодо виселення найстарішої та єдиної державної книгарні в місті. Захід відбувся у cерелу, 4 липня, у приміщенні книгарні “Освіти”.

У приміщенні книжкового магазину зібралися відомі волинські письменники, видавці, журналісти та небайдужі лучани. Директор магазину Оксана Грінченко зазначає, що подібні проблеми виникають не вперше.

«Наша книгарня знаходиться тут з 1959 року. Я прийшла сюди працювати у 1990 році. Книгарня «Освіта завжди була успішним підприємством. Зараз мені закидають те, що нам дають пільгову оренду за гривню, але це ж передбачено Законом. Книгарня, яка має хоча б 50% українського асортименту, повинна мати цю пільгу. В нас на 100% український асортимент. Повинна ж бути хоча б одна державна книгарня», – сказала жінка.

«Є закони президентів Кучми, Ющенка, навіть Януковича, про те, що книгарні заборонено перепрофільовувати і «виселяти». А депутати міської ради не чули цих законів? Зараз на російському телебаченні будуть показувати, що в Україні закривають книгарні» – додала директорка книгарні.

Надія Гуменюк пригадала, що схожа ситуація була у 90-х роках, але тоді книгарню відстояли, тому і зараз спільнота міста повинна це зробити.

Під час акції всі присутні вирішили вивісити на стінах магазину банер про те, що книгарню хочуть «виселити», створити лист-звернення до голови ОДА, до голови обласної ради, до міського голови і до волинських народних депутатів проти «виселення» і збирати підписи тих, хто проти цього.

Нагадаємо, нещодавно у Луцьку виселили із займаного приміщення книгарню «Планета», яка знаходилась у сусідньому з «Освітою» приміщенні.

Comments are closed.