У Луцьку перепоховали останки розстріляних в’язнів Луцької тюрми (ФОТО)

Українці святкуватимуть ще одне професійне свято
12.10.2017
У День захисника України ПриватБанк цілодобово обслуговуватиме волинян
12.10.2017
Показати всі

У Луцьку перепоховали останки розстріляних в’язнів Луцької тюрми (ФОТО)

11-12 жовтня лучани та гості міста віддавали останню шану тим розстріляним в’язням Луцької тюрми, останки яких були віднайдені у червні цього року. Нагадаємо, що тоді під стінами монастиря Святих Архангелів (будівля колишнього монастиря бригіток, де свого часу була розміщена луцька в’язниця), було віднайдене масове захоронення розстріляних катами НКВС в’язнів.

12 жовтня на подвір’ї монастиря відбувся похорон їх останків. Участь у церемонії взяли священнослужителі УПЦ КП, РКЦ та УПЦ, голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, представники влади та громадськості Луцька та Волині.  Чин Похорону очолив, у співслужінні священнослужителів УПЦ КП, митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

«Сьогодні не лише день сумний, але і день пам’ятний. Ми сьогодні вшановуємо пам’ять наших рідних і близьких, наших краян. Які було забрані зі своїх домівок, поміщені до в’язниці, і «без суду та слідства» розстріляні. Що це був за час і чим він для нас повчальний? Це була система цінностей, яка сформувала держава, яка бажала жити без Бога. І людина в цій системі не мала ніякої цінності, це була «біомаса», або як дехто говорить нині «електорат». Але для віруючої людини її ближній – це образ Божий, і до якого ставлення має бути відповідне – з милосердям, повагою і шаною. А та більшовицька система нищила усіх людей, які не сприймали цінностей цієї безбожної системи. І сьогодні, перед останками цих святих мучеників ми повинні об’єднатися навколо тих цінностей, які є для нас спільними – християнськими цінностями нашого життя. Тому, що у нас є більше того, що нас об’єднує. І це минуле повинне бути для нас уроком, і ми усі повинні пам’ятати, що Україна є нашим рідним краєм, де Господь нас сподобив народитися. Царство Небесне і вічна пам’ять усім, хто був невинно убієнний тут на цьому місці», – сказав митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Виступили також секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, представник Інституту національної пам’яті України у Волинській області Леся Бондарук, та краєзнавець Сергій Годлевський, який безпосередньо брав участь у розкопках та увіковіченні пам’яті тих в’язнів Луцької тюрми, останки яких були віднайдені цього літа.

«Я пригадую слова Миколі Куделі, який тоді у 1941 році чудом вижив під час цих розстрілів. Він розповідав, що тоді, коли молилися і закликали кару на катів поранені, пішов дощ. І було чути вигуки поранених «люди, це небо плаче над нами». Коли були розкопки цього літа – погода була гарною, Бог сприяв цій роботі. А вчора, коли ми прощалися, і сьогодні теж йде дощ – небо знову плаче за ними. І ми сьогодні вшановуємо пам’ять людей, яких знищили за їх любов до України. Серед тих 110 розстріляних були ті, хто не сприймав радянської системи, у якби вони вижили, то згодом боролися б у лавах УПА. А радянська влада намагалася приховати цей злочин. Навіть у 1948-49 роках повстанців, які вижили тут тортурами примушували казати, що їх визволили німці, або вони врятувалися, перепливши Стир. Навіть останки розстріляних нацистами полонених червоноармійців тут також не шукали, вони були віднайдені і перепоховані у 2010 році. І, сьогодні, я звертаюся до усіх і прошу, щоби і надалі тривали тут дослідження, можливо ми віднайдемо ще не одну могилу. І на цьому місці має постати меморіальний комплекс, ці громадськість має докласти до цього усіх зусиль», – сказала представник Інституту національної пам’яті України у Волинській області Леся Бондарук.

А на завершення поминального заходу усі присутні разом проспівали Державний Гімн України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *