У Київ з усієї країни з’їхалися мітингувальники-«євробляхарі» (ФОТО)

Показати всі

У Київ з усієї країни з’їхалися мітингувальники-«євробляхарі» (ФОТО)

У Києві мітингувальники-«євробляхарі» поз’їжджалися з усієї України. Вони висунули свої вимоги. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

Середмістя столиці заблоковане, зокрема вулиця Грушевського. Урядовий квартал заполонили власники так званих «євроблях» – автомобілів із європейською реєстрацією.

Мітингувальники поз’їжджалися з усієї України. Протестують, кажуть, проти свавілля поліції – “євробляхарів” у регіонах, начебто, усе частіше зупиняють патрульні без будь-яких на те причин.

Блокувати центр столиці автомобілісти погрожують кілька днів. Принаймні, сьогодні на машині туди їхати не варто.

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією, які протестують у центрі Києва, висунули свої вимоги.

Вони вимагають від Кабміну скасувати постанову №475, згідно з якою поліції надається доступ до автоматизованої системи митного оформлення “Інспектор-2006”, і внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти №8487 і 8488, які знижують акциз на розмитнення машин. Про це заявив керівник організації “АвтоЄвроСила” Олег Ярошевич, передає УНІАН.

“Перша вимога – це скасування постанови Кабінету міністрів від 20 червня №475, яка дала можливість репресувати авто на єврономерах по всій території України й практично паралізувати всю роботу митниць. Друга – ухвалити законодавство для адекватного розмитнення таких транспортних засобів”, – заявив протестувальник.

Він зазначив, що ці вимоги потрібно виконати зараз, адже цей тиждень є останнім перед тим, як Верховна Рада піде на літні канікули.

“Тому потрібно внести до порядку денного Ради законопроекти №8487 і 8488, щоб вони вже були зареєстровані. Адже порядок денний дає можливість поставити дату звіту. Якщо ми не внесемо до порядку денного, то ми не зможемо розглянути його до ухвалення нового бюджету. Оскільки зміни до Податкового та Митного кодексів приймаються за 6 місяців до прийняття бюджету”, – додав Ярошевич.

За його словами, акція протесту буде проводитися безстроково, і до неї будуть долучатися ще більше власників авто з іноземною реєстрацією.

“Ми приїхали сюди на безстрокову акцію. Зараз лише невелика частина, яку ми змогли зібрати за одну добу, і багато людей не встигли відпроситися з роботи або доїхати”, – сказав він.

Також, Ярошевич додав, що власники авто на євробляхах будуть мітингувати лише урядовий квартал в Києві, адже вони “тиснуть тільки на законодавчу й виконавчу владу, тобто на Кабмін і Верховну Раду”.

Comments are closed.