Українці найбільше довіряють Збройним силам

У Луцьку проведуть конкурс серед перевізників
06.12.2017
Лучанка може отримати звання «Мати-героїня»
06.12.2017
Показати всі

Українці найбільше довіряють Збройним силам

Криза довіри загрожує національній безпеці. На цьому у виданні «День» наголошує аналітик Наталія Іщенко, підбиваючи підсумки  Львівського безпекового форуму. При цьому вона нагадує, що найбільше довіряють українці Збройним силам.

На думку Наталії Іщенко, незважаючи на профіцит політики на Львівському  безпековому  форумі та навколо нього, відстежуються  деякі тренди експертних думок і суспільних настроїв з безпекових питань. «Отже, перше – світові потрібна нова стратегія безпеки. Захід не був готовий до такого різкого розвороту російської зовнішньої політики, і тепер євроатлантичні безпекові інституції намагаються зрозуміти, як себе правильно поводитися з путінською Росією за нових умов, – зазначає вона. – Але найближчим часом очікувати кардинальних змін не варто».

Відтак аналітик цитує Ральф а Ролоффа, професора Європейського центру досліджень безпеки Джорджа Маршалла: «Ми зробили величезну помилку як з точки зору стратегії, так і з погляду взаємодії з росіянами, коли припустили, що на нас чекає світле майбутнє після інтеграції Росії в архітектуру європейської безпеки. …Ми бачимо послаблення ОБСЄ, Ради Європи. Нам життєво необхідна нова західна стратегія безпеки».

Іщенко зазначає, що «ОБСЄ продовжить виконувати роль спостерігача, в тому числі, і на ймовірних виборах в ОРДЛО, незважаючи на наявність серед працівників місій росіян». Вона підкреслює, що «незважаючи на всі ці емоційні доводи, реальність є такою, що альтернативи Мінську на сьогодні немає. Втім, якщо «Мінські угоди є безальтернативними», то йдеться вже власне не про «угоди». А відтак цитує  Владіміра Сокора, старшого наукового співробітника Джеймстаун Фаундейшн: «Називати «Мінськ» угодою — це те ж саме, що називати «Версаль» угодою. Мінські угоди — це не угоди, а диктат».

За припущенням Іщенко, «цілком можливо, що саме це незадоволення діями та рішеннями влади у сфері національної безпеки якраз і призводить до кризи інституційної довіри, яку діагностували соціологи. За даними «Фами»,76,3% українців не довіряють Верховній Раді України, 64,4% — Президентові, 64,0% — прем’єр-міністрові, 69,8% — урядові. При цьому найвищий рівень довіри українці сьогодні виявляють до Збройних сил України (42,1%) і Національної гвардії (34,5%)».

.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *