Українські вибори і приклад Муссоліні

Показати всі

Українські вибори і приклад Муссоліні

Між  ким триватиме головне протистояння під час президентських виборів? Який соціальний запит  експлуатуватимуть політики, передовсім – Юлія Тимошенко. З цього приводу виданні «Українська правда» розмірковує аналітик Роман Кравець.

Експерт  цитує одного з політтехнологів  чинного Президента: «Ключова боротьба буде не між Порошенком та Тимошенко. Боротьба буде між старими політиками та запитом на нові обличчя». Кравець констатує: «Попит на нових людей в політиці справді великий – близько 60% українців хочуть бачити при владі нові обличчя. Крім цього більше 30% взагалі не визначилися за кого голосувати. На тих, хто вагається, Тимошенко і працюватиме».

Відтак він посилається на констатацію одного з  членів команди Тимошенко: «Коли ми воюємо з Порошенком, то зациклюємося на вузькому колі електорату. Суперником Тимошенко має стати нинішній стан речей і апатія людей, які не бачать сенсу йти на вибори».  Кравець  стверджує,  начебто «політтехнологічно було вирішено, що під час виборчої кампанії Тимошенко повинна транслювати впевненість – поводитися не просто як лідер рейтингів, а як справжній майбутній президент». Тому, відкреслює він, «зміниться не лише риторика, але й тактика поведінки.Якщо раніше Тимошенко виступала в образі «борця», тепер же вона спробує на собі образ «захисниці», яка знає як поліпшити життя кожного українця».

За інформацією аналітика, «у команді Юлії Володимирівни зізнаються, що своїм оновленням Тимошенко спробує захопити молодого виборця віком 30-35 років». Він підкреслює: «впродовж літа бек-офіс та фокус-групи партії «Батьківщина»  перевірятимуть реакцію українців на «нову Тимошенко». Але для цього їм потрібна гучна презентація оновлення».  Нагадавши про  колишню заяву італійського  диктатора Беніто Муссоліні на мітингу в Неаполі  «Програма нашої партії проста: ми хочемо правити Італією!», Кравець  припускає : «Якби Тимошенко могла цинічно одним реченням описати свій план – зміст був би аналогічним».

Роздумуючи про ризики, аналітик зазначає, що «у погоні за підтримкою нових виборців лідерка «Батьківщини»  йде на великий ризик. Її нинішній рейтинг базований на критиці та типовому популізмі.За маскою розумних слів та незрозумілих обіцянок Тимошенко може не лише проґавити додаткові бали, але й втратити те, що так берегла».

 

 

 

Comments are closed.