Українофоби у Польщі поміняють риторику на проукраїнську?

Показати всі

Українофоби у Польщі поміняють риторику на проукраїнську?

Нова атака Росії може примирити Україну та Польщу. Так вважає директор аналітичного центру «Форуму Ідей» у Фонді ім. Стефана Баторія Катажина Пельчинська-Наленч. З нею спілкувався  редактор «Європейської правди» Юрій Панченко.

Пельчинська-Наленч констатує, що «події, які сталися після спроби українських кораблів пройти в Азовське море, стали для Польщі холодним душем. Стало очевидно, що загроза з боку РФ залишається актуальною і ескалація може статися в будь-який момент. І це створює платформу для відновлення відносин України та Польщі». А відтак підкреслює: «Схоже, що офіційна Варшава зробила для себе висновки з «азовських подій». Якщо порівняти останні заяви влади з тим, що вони говорили ще кілька тижнів тому, то видно, що історична тема відійшла на другий план. Вони перестали постійно говорити про поховання, пам’ятники, про те, хто і в чому винен. Ці теми поступилися місцем важливішим речам. Тепер говорять про необхідність спільних з Україною дій у зв’язку з російською агресією. Але чи є ця корекція довгостроковою – сказати поки що важко».

Водночас, наголошує вона, відбувається  і «ще одна корекція зовнішнього курсу Польщі – зміна політики щодо Євросоюзу. Значною мірою це стало результатом місцевих виборів, які показали, що в країні є дуже велика група людей, які вкрай негативно реагують на слово Polexit (термін на позначення ідеї виходу Польщі з ЄС, за аналогією з Brexit). Ці люди сприймають загрозу виходу Польщі з ЄС настільки негативно, що це впливає на підтримку правлячої партії – тільки-но вона робить щось, спрямоване проти Євросоюзу».

При цьому Катажина Пельчинська-Наленч наголошує, що «попри деескалацію у стосунках з ЄС, відносини з Німеччиною навряд чи можуть істотно покращитися… Це посилюється за рахунок сприйняття ЄС як «німецького проекту», можна навіть сказати – імперіалістичного».

 

 

Comments are closed.