Сьогодні святкують Чистий четвер: що можна і не можна робити

Показати всі

Сьогодні святкують Чистий четвер: що можна і не можна робити

Сьогодні святкуються один з найважливіших днів Страсного тижня – Чистий четвер. З давніх часів на нього прийнято купатися, прибирати житло, тим самим позбавляючись від гріхів і негативної енергії.

Про цей день розповідає біблійна історія. За три дні до своєї смерті Христос скликав своїх учнів на так звану Таємну вечерю. Сказав своїм апостолам, що скоро хтось із них зрадить свого вчителя. Христос передбачив зраду Іуди Іскаріота. Той в ніч з четверга на п’ятницю продав Ісуса за 30 срібних монет, – пише Gazeta.ua.

Чистий четвер є перехідним святом, яке не має певної дати в календарі. Пов’язаний із святкуванням Великодня.

Ввечері в церкві відправляються “Страсті”. Колись у наших селах, та і по містах, люди намагалися зберігати урочистий спокій і додержувати тиші: ні сміху, ні співів, навіть голосних розмов на вулицях в час, коли в церкві читалися євангелії, чути не було. Стоячи в церкві під час читання євангелії, не можна куняти. Вірили, що нечиста сила занесе в пекло.

Звичаї і обряди

Купання. “Якщо хочеш весь рік бути здоровою, неодмінно, викупайся до сходу сонця”, – говорили древні люди. Вірили, що вода в цей ранок набуває особливі цілющі якості. Тіло людини очищається від всіх негативів і хвороб.

Існує повір’я, що в Чистий четвер до східсонця ворон носить з гнізда своїх дітей купати в річці. Хто скупається раніше від воронячих дітей, той буде здоровий протягом цілого року. Тому хворі люди купалися вночі. Викупавшися, хворий набирав з свого купелю відро води, ніс ту воду на перехресну дорогу і виливав, щоб там усе лихо зоставалося.

Причастя і сповідь. Щоб закріпити ефект очищення, після купання потрібно йти до церкви на сповідь і причастя. Причащатися можуть тільки ті, хто поститься.

Прибирання. У Чистий четвер потрібно ретельно прибирати свій будинок. За правилами, повинні без жалю позбутися старих речей, які давно не використовуєте. Тим самим, піде і негативна енергія, вроки і псування, які накопичилися у домі.

Грошовий ритуал. Якщо перерахувати всі свої гроші тричі, упродовж наступного року їх кількість буде тільки збільшуватися. Ритуал потрібно проводити в різний час доби – на світанку, опівдні і після заходу сонця. Робити це потрібно таємно, навіть від домашніх, щоб був ефект.

Захист. У Чистий четвер покладіть на всю ніч в посудину з водою жменю срібних прикрас, а вранці в п’ятницю помийте обличчя. Такий ритуал захистить вас від порчі на весь наступний рік.

Четвергова сіль. Сіль, приготована в цей день, захистить від поганої енергії та стане помічником у всіх починаннях. Потрібно взяти кухонну сіль, змішати із житнім борошном, покласти на розпечену сковороду і смажити поки не з’явиться коричневий відтінок. При цьому потрібно читати молитву. Коли вичахне, покладіть суміш в мішечок з натуральної тканини і зберігайте протягом року.

Раніше господині брали грудку солі, загортали в ганчірку і клали у піч. Коли ганчірка згорить, сіль збирали. Вранці на Великдень, як прийдуть з церкви і сядуть за стіл розговлятися, господар клав печену сіль на хлібину і все це ставив на покутті під образами. Також цю сіль зберігали і давали худобі при шлункових недугах.

Планування дня

У Чистий четвер потрібно виконувати справи неспішно і поступово. Не можна готувати великодні паски, якщо в будинку безлад. Розплануйте свій день – спочатку душ, потім прибирання, а потім приготування святкових страв.Всі справи потрібно робити з чистим розумом і добрими помислами.

Усі домашні справи потрібно закінчити в четвер. Якщо такої можливості не надалося, то продовжувати прибирання в інші дні Страсного тижня категорично заборонено. Інші дні потрібно витратити на молитву і роздуми про життя.

Заборони

Протягом всього Страсного тижня заборонено проводити ритуали хрещення і вінчання.

Категорично заборонено залишати безлад в своєму будинку. Інакше проведете весь наступний рік в бруді і сварках.

Люди вірять, що в воді після купання накопичуються гріхи, тому краще її вилити в місце, де нічого не росте.

Приступати до приготування великодніх пасок не можна, поки будинок не буде прибраний.

Починається приготування страв до Великодня у четвер, але пробувати їх не можна. Триває Великий піст.

Заборонено давати в борг, бо можна віддати щастя і здоров’я.

Не можна сваритися і лихословити. Негативна енергія повертається подвійною силою.

Прикмети

Якщо не прибрати будинок в цей день, то рік доведеться жити в бруді й сварках.

Щоб зняти порчу з себе або члена сім’ї, вранці в Чистий четвер помийте обличчя, примовляючи: “Змиваю все, що напустили, тіло і душа більше не мається, все Чистим четвергом забирається”.

Якщо дівчина скоріше хоче вийти заміж, то потрібно умити обличчя, повторюючи такі слова: “Як для всіх гарний Четвер, так і я для всіх буду прекрасною”.

Аби дізнатися про своє майбутнє, вранці насамперед потрібно виглянути у вікно: якщо побачили собаку або дорослого чоловіка, то це на щастя і благополуччя, а якщо стару жінку – чекай біди.

Якщо в Чистий четвер буде погода сонячною, то сім’ю чекатиме тільки мир і благополуччя весь наступний рік. Також хороша погода віщує теплу і м’яку весну. Якщо дощить – весна буде вітряною та пізньою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *