Суд покарає Януковича та Новинського за переслідування помічника Предстотеля УПЦ МП?

Показати всі

Суд покарає Януковича та Новинського за переслідування помічника Предстотеля УПЦ МП?

Печерський суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури і дозволив затримати екс-президента Віктора Януковича, якого разом із нардепом Вадимом Новинським підозрюють у незаконному позбавленні волі митрополита Олександра Драбинка.

Печерський суд Києва повторно дав дозвіл на арешт колишнього президента України Віктора Януковича у справі про незаконне позбавлення волі митрополита Олександра Драбинка. Відповідне рішення було ухвалено 31 липня, його опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 2 серпня.

Генеральна прокуратура продовжує розслідування кримінального провадження від 21 травня 2014 року, розпочатого за фактом перевищення службових повноважень колишніми високопоставленими чиновниками, а також командиром і заступником спецпідрозділу міліції “Грифон” під час незаконного позбавлення волі особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ (МП) Володимира.

Суд задовольнив клопотання і надав Генпрокуратурі дозвіл на затримання Януковича з метою приведення його до суду для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Перший дозвіл на затримання екс-президента Печерський суд видав у січні 2017 року. Януковича, екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та колишнього начальника київської міліції Валерія Коряка підозрюють у незаконному позбавленні  волі Драбинка – помічника нині покійного предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату Володимира. За версією слідства, у такий спосіб Янукович намагався натиснути на Володимира і змусити його піти з посади, а потім призначити лояльнішого до влади главу УПЦ МП.

Підозрюваним у справі Драбинка також є народний депутат від Опозиційного блоку Вадим Новинський. Нардеп заявив, що вважає справу «політично мотивованою». 28 грудня 2016 року Верховна Рада дозволила притягнути Новинського до кримінальної відповідальності.

 

Comments are closed.