Смертельну гру «кита» замінила «Червона сова»

Рівненщина: виявили понад тонну нелегального бурштину (ФОТО)
06.12.2017
На Волині виявили 35 боєприпасів (ФОТО)
06.12.2017
Показати всі

Смертельну гру «кита» замінила «Червона сова»

Українці грають у нову небезпечну гру «Червона сова», яку створили за аналогією з «Синім китом». Це повідомляє «Газета.ua».

Діти не повинні спати по кілька днів і при цьому виконувати завдання куратора. Поліція вже порушила кримінальну справу по одному з фактів втягнення київської школярки в гру.

14-річна Лєра П., яка зникла 30 листопада, виявилася учасником гри «Червона сова». Лера вийшла з дому на вул. Світлицького у Києві і пішла нібито на заняття з англійської мови, але додому не повернулася.

«Знайомі бачили дочку в Умані, про що повідомили в «Фейсбуці». Лєра ніколи раніше не тікала з дому і завжди була зразковою дитиною», – каже мама Галина Першко. Пізніше дівчинку таки знайшли знайомі в Умані. Вона була у відстороненому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном і інструкцією в кишені для подальших дій. Не розуміла, чому її шукають. Мала установку, що вона поїхала до бабусі, хоча та живе за 50 км від Умані.

За словами Галини Першко, зараз ведеться слідство. Знайомі дівчини зазначили, поліція підозрює, що причиною всьому стала гра «Червона сова». У самій поліції справу поки не коментують.

Правила гри «Червона сова» нагадують «Синього кита». Куратори також через соцмережі дають завдання, змушують дітей не спати ночами заради загадкового призу. На YouTube буквально на цьому тижні з’явилося відразу кілька роликів, присвячених «Червоній сові». Наскільки поширена ця гра в Києві, в поліції не змогли відповісти.

За «групами смерті» стоять серйозні фахівці із психології, які свідомо доводять підлітків до суїциду.

«Правоохоронці знали про це явище і раніше, однак не піднімали цю тему довгий час саме через острах появи ажіотажу. Стрімке зростання популярності «груп смерті» в Україні пояснюємо не «російським слідо». Адже цю тему активно підхопили вітчизняні ЗМІ. Зараз багато дітей почали реєструватись у цих групах не через схильність до самогубства, а через цікавість і своєрідну моду», – пояснив Олександр Гринчак, заступник начальника департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *