Санкції Росії: висновки та що відомо про людей зі списку

Показати всі

Санкції Росії: висновки та що відомо про людей зі списку

Росія ввела санкції проти 322 українців і 68 компаній. Вони передбачають заморожування коштів, цінних паперів та блокування майна на території РФ, а також заборона на перерахування коштів з Росії в Україну.

Таким чином Кремль відповів на санкції України проти російських громадян і компаній. У РФ також зазначили: список не остаточний, його можуть як розширити, так і скоротити.

Серед людей, що потрапили під російські санкції, – українські судді, депутати, міністри, чиновники, великі підприємці та активісти.

Українська правда” розповідає докладно, які люди і компанії потрапили під санкції Росії, а також що це все означає.

10 висновків з списку санкцій

Висновок 1. Багато особистостей, незважаючи на свій статус, під санкції не потрапили

Ось все частина прикладів: депутат і бізнес-партнер президента Ігор Кононенко, олігархи Рінат Ахметов та Ігор Коломойський, мільярдер-депутат Вадим Новинський, президент футбольного клубу “Динамо” Ігор Суркіс, а також лідер руху “Український вибір” і кум Путіна Віктор Медведчук.

Також в списку немає лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка, лідера партії “Самопоміч” Андрія Садового та колишньої військовослужбовця ЗСУ, затриманої за підозрою в організації держперевороту Надії Савченко.

У списку відсутні Юрій Бойко і Сергій Льовочкін. Під санкції потрапили всього 2 депутати від “Опозиційного блоку” – Юрій Мірошниченко (можливо, помилково) і Юлій Йоффе. У той же час в списку виявилася вся фракція “Радикальної партії”, крім недавно зайшов в парламент Олександра Гулака.

У списках немає Миколи Мартиненка, але є, наприклад, Арсеній Яценюк, який не має ніякої формальної посади, крім лідера “Народного фронту”.

З трьох вищих посадових осіб країни в списку присутній тільки спікер Андрій Парубій. У список внесено також провідний член переговорної групи від України в Мінську Ірина Геращенко.

“Традиційно президенти не включаються в санкційні списки”, – пояснив відсутність в списку Петра Порошенка прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Висновок 2. Санкції готувалися як мінімум з початку осені

Наприклад, в список потрапили всі судді Конституційного суду, крім двох. Чи не внесли туди Ірину Завгородню і Олега Первомайського – двох суддів, яких призначили в КСУ ще 20-го вересня.

До такого висновку також підштовхує вже згадана ситуація з “Радикальної партією” Ляшко. У списку присутні всі члени фракції в Раді, крім одного – Олександра Гулака. Він став депутатом зовсім недавно, замість пішла в Центральну виборчу комісію 20 вересня Тетяни Юзькова. А ось як раз її в списку вказали. Саме тому в списку 126 депутатів, а не 127, як було підраховано раніше.

Висновок 3. У списку допущені дивні помилки

Найкурйозніший випадок – помилка з карасями. У список потрапив український галерист Євген Карась, судячи з усього, його переплутали з лідером націоналістичної організації “С14”.

Також в списку є якийсь “Черновецький Степан Михайлович”. Швидше за все, мова про сина Леоніда Черновецького, ось тільки з ним у Степана Михайловича збігається лише дата народження. А ось по батькові та місце народження – відрізняються.

Також неодноразово зустрічалися помилки в датах і місцях народження.

Висновок 4. Back in USSR

У радянських документах як місце народження спочатку вказували населений пункт і область, потім радянську республіку (наприклад, УРСР), а далі – СРСР.

Але автори списку санкцій вирішили “по-різному” підійти до України та інших колишніх республік Союзу.

Так, якщо людина народилася в Україні або Росії – місце народження позначали як “СРСР”, якщо ж в інших колишніх республіках – то “Молдавська РСР”, “Туркменська РСР”, “Узбецька РСР” і т.д.

Але навіть тут укладачі списку явно “перестаралися”, написавши, що Юрій Шухевич в 1933 році народився в СРСР у Львівській області, хоча Західна Україна на той момент входила до складу Польщі.

Висновок 5. Нелюбов до української фарме

Серед бізнесменів, які потрапили під санкції, в основному, представники аграрного сектору, металургії та мережевої роздрібної торгівлі.

Проте, навіть на їхньому тлі неозброєним поглядом виділяється засилля фармацевтичних компаній. Деякі з них навіть гугл насилу, а щоб знайти фотографію представлених фармацевтів, потрібно дуже сильно попрацювати.

Висновок 6. Помста за євромайдан

У списку дуже помітно присутність активних учасників євромайдан – сотники, лідери Правого сектора, учасники АТО, командири деяких добробатів.

Це і згадані Андрій Парубій, Андрій Левус, Дмитро Ярош, Мустафа Найєм, Юрій Береза.

Санкції проти більшості депутатів, ймовірно, обумовлені виключно їх участю в бойових діях на Донбасі. Всі вони, крім списку депутатів, поміщені і в список під умовною назвою “Силовики”.

Висновок 7. Неочевидні жертви

Велика кількість людей, що потрапили в “список 322”, дуже складно асоціюються зі створенням проблем Росії.

Якщо присутність політичного керівництва парламентських партій або членів Кабміну хоч можна пояснити, то потрапляння під санкції членів групи “Єврооптимісти”, колишнього члена ЦВК Андрія Магери, одного з усього складу, або, скажімо, директора ДБР Романа Труби, який взагалі нічого ще не встиг зробити , виглядає абсолютно невмотивовано.

Як і, скажімо, санкції проти уповноваженого президента з прав дітей. Он-то що накоїв?

Крім того, в списку є люди, яких навіть не вдалося ідентифікувати.

Висновок 8. Одні міністри є, інших – немає

З підсанкційними міністрами теж вийшла якась плутанина. У список санкцій прогнозовано не потрапив прем’єр Володимир Гройсман. Так само, як і всі члени уряду, що входять до його групи впливу: віце-прем’єр Володимир Кістіон, глава Мінсоц Андрій Рева і міністр Кабміну Олександр Саєнко.

Квоти БПП і “Народного фронту” також нерівномірно отримали від санкцій пирога.

Під санкції, скажімо, потрапила і. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун і майже звільнений глава Мінінформу Юрій Стець, але не потрапили так само близькі до президента Геннадій Зубко та Степан Кубів, Павло Розенко і Ігор Насалик.

Свою порцію санкцій отримав глава МВС Арсен Аваков, але інший ключовий член за квотою “НФ” – глава Мін’юсту Павло Петренко – санкцій уникнув.

Висновок 9. Любов до горілки

У списку санкцій немає жодного українського виробника горілки, хоча “Укрспирт” в списку санкційних компаній присутня (тисніть на кнопку Компанії).

Висновок 10. Олігархи є, і немає

Хоча фізично в списку відсутні прізвища більшості українських олігархів і мільярдерів, побічно кремлівські укладачі згадали майже всіх.

Наприклад, сам Рінат Ахметов названий не був, однак генеральні менеджери його холдингів в списку присутні. Як і люди Вадима Новинського, Ігоря Коломойського та інших олігархів.

З першої десятки найбагатших українців в “список 322” не потрапив, з відомих причин, тільки Порошенко.

З першої ж двадцятки уникнути уваги Кремля якимось чином вдалося тільки членам парламентської групи “Відродження” – Віталія Хомутинника і Валерію Богуслаєву. Не потрапили під санкції і брати Суркіси, на що, напевно, вплинуло їх тісне спілкування з Віктором Медведчуком.

Депутати

Під російські санкції потрапили відразу 126 депутатів. Найбільше постраждала близька до Ахметова “Радикальна партія” – майже вся ця фракція опинилася під обмеженнями (20 депутатів). Від санкцій постраждало все керівництво парламенту – Андрій Парубій, Оксана Сироїд та Ірина Геращенко.

Також Кремль ввів обмеження щодо 44 членів БПП, 20 депутатів “Народного фронту”, 21 позафракційного, 6 депутатів “Батьківщини”, 6 членів “Самопомочі”, 3 депутатів “Волі народу”, двох членів “Оппоблоку” і одного депутата з “Відродження “- Євгена Геллера.

Амельченко Василь Васильович – депутат, Радикальна партія.
Артюшенко Ігор Андрійович – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка, в минулому – член ВО Свобода, один з лідерів євромайдан в Запоріжжі, очолював партійну організацію БПП в Запорізькій області.
Ар’єв Володимир Ігорович – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка, заслужений журналіст України, в 2012 році висувався в депутати від “Батьківщини”, в 2014-му очолював штаб Петра Порошенка в Київській області на президентських виборах, віце-президент ПАРЄ.
Барна Олег Степанович – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка. У минулому – учасник революції на граніті, активний учасник євромайдан. Доброволець, колишній командир мінометного розрахунку з позивним “Дядя Олег”. Став широко відомий після того, як в 2015-му році виніс прем’єр-міністра Яценюка з парламентської трибуни.
Берѐза Борислав Юхимович – депутат, позафракційний, в 2014 був відомий за часів євромайдан як глава інформаційного відділу “Правого сектора”, член парламентської делегації України в ПАРЄ.
Береза ​​Юрій Миколайович – депутат, “Народний фронт”, колишній командир добровольчого батальйону “Дніпро-1”. Російський одіозний телеканал “Зірка” наводить цитати депутата про нібито намір влаштувати теракти в Росії і “спалити кримчан” при звільненні півострова.
Березенко Сергій Іванович – депутат, заступник лідера фракції БПП. Березенко один з найближчих соратників Петра Порошенка. Входить в його виборчий штаб і відповідає за польову роботу – йому доручено керувати мережею агітаторів, вести переговори з місцевими елітами і мажоритарниками, які готові підтримувати президента.
Березюк Олег Романович – депутат, лідер фракції “Самопоміч” у Верховній Раді, близький соратник мера Львова Садового.
Білецький Андрій Євгенович – позафракційний депутат, націоналіст, колишній комбат добровольчого батальйону “Азов”, лідер партії “Національний корпус”, блогер УП.
Білозір Оксана Володимирівна – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка, співачка, кума президентів Віктора Ющенка і Петра Порошенка.
Богомолець Ольга Вадимівна – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка. Під час Революції Переваги координувала медичний напрямок під час боїв на Грушевського та Інститутській, блогер УП.
Бондар Михайло Леонтійович – депутат, безпартійний, “Народний фронт”. Був сотником Самооборони Майдану, доброволець, командир відділення 1-го батальйону ім. генерала Кульчицького Нацгвардії України. Воював під Дебальцеве.
Бригинець Олександр Михайлович – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка.
Бурбак Максим Юрійович – депутат, лідер фракції “Народний фронт” у Раді. Раніше полягав у партіях “Батьківщина” і “Фронт змін”. У 2014-му був заступником глави Самрооборони Майдану Андрія Парубія.
Винник Іван Юлійович – депутат Верховної Ради від партії президента Блок Петра Порошенка. Російський телеканал “Зірка” призводить його цитату 2015 го року про те, що “російської мови не існує, є лише північний діалект української”.
Вітко Артем Леонідович – депутат Верховної Ради від Радикальної партії, в 2015-му році вийшов з партії, колишній командир добровольчого батальйону МВС України Луганськ-1. Російські ЗМІ обговорювали інцидент в ПАРЄ у 2015 році, коли він облив членів російської делегації Геннадія Зюганова і Івана Мельникова символічною української “кров’ю”.
Власенко Сергій Володимирович – юрист, депутат Верховної Ради, член фракції “Батьківщина”, найближчий соратник і захисник Юлії Тимошенко в судових процесах.
Вовк Віктор Іванович – вчений у сфері теоретичної та математичної фізики, з відзнакою закінчив Московський університет, активний учасник національного руху, депутат Верховної Ради, член фракції Радикальної партії, член ПАРЄ.
Висоцький Сергій Віталійович – депутат Верховної Ради, член фракції “Народний фронт”, колишній журналіст.
Гаврилюк Михайло Віталійович – депутат, “Народний фронт”, активіст євромайдан. У 2014-му році співробітники “Беркута” роздягли його, вивели на мороз, знущалися над ним.
Галасюк Віктор Валерійович – депутат, Радикальна партія Олега Ляшка, глава Комітету з питань промислової політики і підприємництва.
Геллер Євген Борисович – бізнесмен і депутат, депутатська група “Партія” Відродження “, куратор фінансової діяльності ПР в 2012 році, голосував за диктаторські закони.

Герасимов Артур Володимирович – депутат, глава фракції Блок Петра Порошенка, був представником президента Порошенко в парламенті, голова постійної делегації ВР України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ.
Геращенко Антон Юрійович – депутат, “Народний фронт”, член колегії Міністерства внутрішніх справ, екс-радник міністра внутрішніх справ Авакова, активний блогер, має відношення до сайту “Миротворець”, блогер УП.
Геращенко Ірина Володимирівна – депутат, фракція Блок Петра Порошенко, перший заступник голови Верховної Ради, член постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, уповноважений президента Порошенко на Мінських переговорах, активний переговірник щодо долі українських військовополонених.
Герега Олександр Володимирович – позафракційний народний депутат, екс-член Партії регіонів, голосував за “диктаторські закони”, власник мережі будівельних магазинів “Епіцентр”, “Нова Лінія” і Новацентр (російська компанія, яка працює в окупованому Криму).
Гончаренко Олексій Олексійович – депутат, фракція Блок Петра Порошенка, до євромайдан був членом “Партії Регіонів”, член постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, блогер УП. Тесть депутата працював в “Газпромі”. У 2015-му році його затримали в Москві під час траурної ходи в пам’ять про Бориса Нємцова.
Гопко Ганна Миколаївна – депутат, обиралася за списками “Самопомочі”, була виключена з фракції після голосування в підтримку децентралізації – зараз позафракційний депутат. Журналіст за освітою, активістка, була співзасновником і координатором громадської ініціативи “Реанімаційний пакет реформ”.
Грановський Олександр Михайлович – депутат, фракція Блок Петра Порошенка; близький соратник депутата Ігоря Кононенко, партнера і друга Петра Порошенка; ЗМІ називають Грановського куратором правоохоронної і судової системи від БПП.
Гринів Ігор Олексійович – депутат, фракція Блок Петра Порошенка. Головний ідеолог і політтехнолог президента Порошенко. Відповідав за змістове наповнення президентської кампанії 2014 року. Зараз відповідає за стратегію переобрання Порошенко на другий термін.

Гузь Ігор Володимирович – депутат, “Народний фронт”. Кар’єру політика починав в в правому двежения. Зокрема, очолював партію “Національний альянс”.
Данченко Олександр Іванович – депутат, фракція “Самопоміч”, безпартійний; глава Комітету з питань інформатизації та зв’язку.
Дейд Євген Сергійович – депутат, пройшов до парламенту за списками “Народного фронту”, зараз зблизився з Радикальної партією Олега Ляшка; колишній координатор батальйону патрульної служби міліції спецпризначення “Київ-1”.
Денисенко Андрій Сергійович – депутат, позафракційний. Виходець з Дніпропетровська, був членом Конгресу Українських націоналістів, Народного Руху, партії Реформи і порядок, партії “Свобода”, в 2014 році очолив обласну організацію “Правого сектора”.
Денисенко Вадим Ігорович – депутат, безпартійний, входить до фракції Блок Петра Порошенка. Колишній медіаменеджер, представник прем’єр-міністра в парламенті.
Дерев’янко Юрій Богданович – депутат, позафракційний. Був членом партій “Фронт змін”, “Воля”, зараз – член ради партії “Рух нових сил” (партія Саакашвілі).
Джемілєв Мустафа Абдулджеміль – депутат, член фракції Блок Петра Порошенко, голова Меджлісу кримськотатарського народу.
Дзензерський Денис Вікторович – бізнесмен, депутат, безпартійний, “Народний фронт”. Раніше обирався від ВО “Батьківщина”. САП і НАБУ звинувачувало його в наявності багатомільйонного бізнесу з Росією.
Добродомов Дмитро Євгенович – депутат, позафракційний, лідер партії “Народний контроль”, блогер УП, журналіст, медіаменеджер.
Довгий Олесь Станіславович – депутат, позафракційний. Скандально відомий з того часу, як обіймав посаду секретаря Київради при голові Леоніді Черновецькому. Був фігурантом безлічі корупційних скандалів.
Домбровський Олександр Георгійович – депутат, член фракції “Блок Петра Порошенко”. Колишній градоначальник Вінниці – вотчини Порошенко і Гройсмана.
Донець Тетяна Анатоліївна – депутат, “Народний фронт”. Донець – одна з найбагатших депутаток і цивільна дружина свого колеги Дзензерський. Її мама – Наталія Донець була близькою соратницею Павла Лазаренка.
Дубневич Богдан Васильович – депутат, фракція “Блок Петра Порошенко”. Був одним із спонсорів партії “УДАР”, яка влилася в БПП. Став разом з братом-депутатом фігурантом справи НАБУ.
Єленський Віктор Євгенович – депутат, “Народний фронт”, заступник голови комітету з питань культури і духовності.
Жеваго Костянтин Валентинович – позафракційний депутат Верховної Ради, власник групи “Ferrexpo”.
Загорій Гліб Володимирович – депутат Верховної Ради фракції “БПП”, колишній гендиректор ЗАТ “Фармацевтична фірма” Дарниця “.
Заліщук Світлана Петрівна – депутат Верховної Ради фракції “БПП”, член партії “ДемАльянс”, співзасновник громадського руху “Чесно”.
Заружко Валерія Леонідівна – депутат Верховної Ради фракції Радикальна партія.
Зварич Роман Михайлович – депутат Верховної Ради фракції “БПП”. Раніше працював міністром юстиції України в в урядах Юлії Тимошенко і Віктора Януковича. Нашим читачам Зварич відомий завдяки скандалу через його підробленого диплома Колумбійського університету.
Іванчук Андрій Володимирович – депутат Верховної Ради, член фракції НФ, найближчий соратник Арсенія Яценюка.
Івахів Степан Петрович – депутат Верховної Ради, член групи “Воля народу”, співвласник групи компаній “Контініум”, що володіє мережею заправок WOG і іншими активами.
Іллєнко Андрій Юрійович – депутат Верховної Ради від “Свободи”, завжди займав антиросійську позицію. Був в числі організаторів акцій протестів проти прийняття змін до Конституції, щодо “особливого статусу” Донбасу.
Йоффе Юлій Якович – депутат Верховної Ради від “Опозиційного блоку”, входить до групи впливу Юрія Бойка.
Каплін Сергій Миколайович – депутат Верховної Ради від БПП. До цього був членом партії “Удар”.
Кириченко Олексій Миколайович – депутат Верховної Ради від Радикальної партії.
Князевич Руслан Петрович – юрист, депутат Верховної Ради від БПП, близький до президента Петру Порошенко. У минулому був членом партій “Наша Україна”, “Фронт змін”, балотувався від “Батьківщини”.
Кондратюк Олена Костянтинівна – народний депутат від партії “Батьківщина”, відповідає за медійний супровід кампанії Юлії Тимошенко.
Корчинська Оксана Анатоліївна – народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, дружина відомого націоналістичного діяча Дмитра Корчинського.
Котвицький Ігор Олександрович – бізнесмен, депутат Верховної Ради від фракції “Народний фронт”. Входить в оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Кошелева Олена Володимирівна – народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка.
Керівник Віктор Миколайович – народний депутат України, обраний за списком “Самопомочі”, але зараз позафракційний депутат. З недавніх пір очолює Народний рух.
Кужель Олександра Володимирівна – народний депутат України від партії “Батьківщина”, одна з близьких соратників Юлії Тимошенко.
Куліченко Іван Іванович – народний депутат з фракції Блок Петра Порошенка. Колишній “регіонал” і багаторічний мер Дніпропетровська.
Куніцин Сергій Володимирович – народний депутат від БПП. Був представником президента в Автономній Республіці Крим на початку незаконної анексії півострова Росією. Є позаштатним радником президента Порошенко.
Купрієнко Олег Васильович – народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка.
Купрій Віталій Миколайович – народний депутат, позафракційний. Раніше був серед керівників партії “УКРОП”, пов’язаної з олігархом Ігорем Коломойським.
Лапін Ігор Олександрович – депутат, “Народний фронт”, під час початку войні на Донбасі командував 2-ї штурмової ротою “Захід” 24-го батальйону територіальної обороні “Айдар”, сформованої переважно з добровольців з Волині.
Левус Андрій Мар’янович – депутат, “Народний фронт”. У минулому – учасник Самооборони Майдану. У 2014-му глава Чечні Рамзан Кадиров доручив порушити кримінальну справу проти Левуса за нібито “публічну підтримку терористів”.
Левченко Юрій Володимирович – депутат, позафракційний, член партії “Свобода”.
Ленський Олексій Олексійович – депутат, Радикальна партія.
Лещенко Сергій Анатолійович – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка, член міжфракційної групи “Єврооптимісти”, з 2002 по 2014 рік працював журналістом “Української правди”.
Лінько Дмитро Володимирович – депутат, Радикальна партія, брав участь в бойових діях на Донбасі в складі батальйонів “Азов” і “Шахтарськ”.
Лозовий Андрій Сергійович – депутат, Радикальна партія. Найближчий соратник лідера радикалів.
Ляшко Олег Валерійович – депутат, лідер Радикальної партії. Хоча Ляшко один із найрейтинговіших політиків, але він щільно входить в орбіту впливу олігарха Ріната Ахметова, що і могло стати додатковою причиною включення в список.
Мамчур Юлій Валерійович – депутат, фракція Блок Петра Порошенка. У минулому – військовий льотчик 1-го класу, командир 204-ї бригади тактичної авіації. Прославився тим, що чинив опір російським військовим під час окупації Криму, охороняючи військову частину А-4515. Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня.
Мацола Роман Миколайович – депутат, фракція Блок Петра Порошенка. Меценат, співзасновник компанії “Перша приватна броварня”.
Мельничук Іван Іванович – депутат, фракція Блок Петра Порошенка. Став першим зареєстрованим в Україні приватним детективом.
Мельничук Сергій Петрович – депутат, позафракційний. Підполковник, колишній сотник “Самооборони Майдану”, екс- командир батальйону “Айдар”.
Мірошниченко Юрій Романович – депутат, “Опозиційний блок”. Під час євромайдан захищав політику Віктора Януковича, а після його втечі зі сльозами просив вибачення у людей. Зараз в ПРО входить до групи Льовочкіна.
Мосійчук Ігор Володимирович – депутат, Радикальна партія Олега Ляшка. Колишній заступник командира батальйону “Азов”. У 2015 році генпрокуратура звинуватила Мосійчука у хабарництві. На даний момент справа закрита. У 2014-му глава Чечні Рамзан Кадиров доручив порушити кримінальну справу проти Мосійчука нібито за “публічну підтримку терористів”.
Москаленко Ярослав Миколайович – депутат, лідер групи “Воля народу”. Міноритарний партнер в групі компаній “Контініум” разом з іншим учасником списку санкцій Степаном Івахівим та іншими акціонерами.
Мусій Олег Степанович – депутат, позафракційний. Організатор медслужби євромайдан. Екс-міністр охорони здоров’я.
Найєм Мустафа – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка, член політради партії “Демократичний Альянс”. До парламенту працював журналістом “Української правди”. У листопаді 2013 року одним із перших закликав українців вийти на Майдан Незалежності, що дало старт Евромайдану.
Онуфрик Богдан Семенович – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка, член комітету Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.
Павелко Андрій Васильович – депутат Верховної Ради фракції “БПП” і глава Федерація футболу України. Павелко фігурує в розслідуванні Національного антикорупційного бюро про можливу корупцію ФФУ при будівництві футбольних полів.
Парасюк Володимир Зіновійович – позафракційний депутат Верховної Ради, відомий своєю промовою 21 лютого 2014 року на Майдані Незалежності та безліччю безглуздих бійок в парламенті.
Парубій Андрій Володимирович – спікер Верховної Ради, член партії “Народний фронт”. Під час Революції гідності був керівником самооборони Майдану.
Пастух Тарас Тимофійович – депутат Верховної Ради фракції “Самопоміч”. У 2014 був добровольцем і брав участь в АТО.
Пашинський Сергій Володимирович – депутат Верховної Ради фракції “Народний фронт”, глава комітету з питань національної безпеки і оборони. Після Революції гідності, коли Олександр Турчинов виконував обов’язки президента України, Пашинський очолював АП.
Петренко Олег Миколайович – позафракційний депутат Верховної Ради, воював в АТО в складі батальйону “Азов”.
Палатний Артур Леонідович – депутат Верховної Ради фракції “БПП”, один з найближчих соратників мера Києва Віталія Кличка в парламенті.
Подоляк Ірина Ігорівна – депутат Верховної Ради фракції “Самопоміч”.
Попов Ігор Володимирович – депутат Верховної Ради фракції Радикальна партія. Цікаво, що через хуліганство сина Попова Олег Ляшко закликав свого депутата здати мандат. Тому зараз він відмежувався від Ляшка і його “радикалів”.
Порошенко Олексій Петрович – депутат Верховної Ради фракції “БПП”, син президента України. За словами нардепа, в 2014 році він перебував у зоні АТО.
Різаненко Павло Олександрович – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка, член комітету Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.
Розенблат Борислав Соломонович – позафракційний депутат, в 2014 році на президентських виборах був довіреною особою Петра Порошенка і членом БПП.
Риболовля Сергій Вікторович – депутат, фракція Радикальної партії, член комітету Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності. До приходу в Раду володів компанією S. Group, яка спеціалізується на виробництві харчових продуктів (арахіс, фісташки, насіння, чіпси).
Силантьєв Денис Олегович – депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, колишній спортсмен.
Скуратівський Сергій Іванович – народний депутат з фракції Радикальної партії Олега Ляшка.
Семенченко Семен Ігорович – депутат ВР від “Самопомочі”. До обрання командував добробатом “Донбас”, був організатором торгової блокади Донбасу.
Соболєв Єгор Вікторович – депутат Верховної Ради з фракції “Самопомочі”. Брав участь в організації торговельної блокади Донбасу.
Соболєв Сергій Владиславович – депутат, фракція “Батьківщина”. Є членом найближчого оточення Юлії Тимошенко.
Співаковський Олександр Володимирович – депутат Верховної Ради від БПП. Спеціалізується на питаннях реформи освіти.
Сироід Оксана Іванівна – віце-спікер Верховної Ради, обиралася від партії “Самопоміч”. Була різким критиком так званого закону про “особливий статус” Донбасу.
Сюмар Вікторія Петрівна – депутат від “Народного фронту”. Входила в близьке коло секретаря Ради нацбезпеки Олександра Турчинова. Працювала політтехнологом c “Народний фронт” і Петра Порошенка. Була активним прихильником введення мовних квот.
Тарасюк Борис Іванович – народний депутат від партії “Батьківщина”. Двічі був міністром закордонних справ. Є одним з ключових радників Юлії Тимошенко з питань зовнішньої політики.
Тетерук Андрій Анатолійович – народний депутат від партії “Народний фронт”. До обрання був військовим, командиром добровольчого батальйону “Миротворець”.
Тіміш Григорій Іванович – народний депутат від БПП. Обирався по мажоритарному округу в Чернівецькій області .
Тимошенко Юрій Володимирович – народний депутат, БПП. До обрання був гвардійцем Першого батальйону Нацгвардії імені генерала Кульчицького.
Третьяков Олександр Юрійович – депутат Верховної Ради з фракції БПП. Один зі спонсорів президентської партії і протестного табору на Майдані. Займається питаннями ветеранів. Пролобіював створення Міністерства окупованих територій, а зараз просуває ідею створення Міністерства ветеранів.
Тимчук Дмитро Борисович – депутат “Народного фронту”. До обрання в парламент був військовим журналістом, одним із творців групи “Інформаційне опір”, яка займалася збором даних про присутність російських військ на Донбасі з перших днів агресії.
Фриз Ірина Василівна – депутат Верховної Ради фракції БПП. Колишній прес-секретар Петра Порошенка. Ще недавно Фриз займалася прес-службу партії БПП, зараз вона залучена до підготовки Порошенко на президентські вибори.
Фурсін Іван Геннадійович – депутат Верховної Ради, входить до групи “Воля народу”. Фурсін близький друг колишнього глави АП Сергія Льовочкіна. Разом з олігархом Дмитром Фірташем був акціонером в RosUkrEnergo.
Червакова Ольга Валеріївна – депутат, фракція Блок Петра Порошенко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. Колишня журналістка, яка працювала на каналах СТБ і Інтер.
Чорновіл Тетяна Миколаївна – депутат, “Народний фронт”. Є членом комітету Верховної ради України з питань національної безпеки і оборони. У минулому журналістка, випусковий редактор порталу “Лівий берег”, займалася антикорупційними розслідуваннями. В ніч з 24 на 25 грудня 2013 року, під час Революції Переваги, Чорновіл була жорстоко побита двома невідомими.
Чумак Віктор Васильович – позафракційний депутат, член комітету Ради щодо запобігання та протидії з корупцією.
Чубаров Рефат Абдурахманович – депутат, фракція Блоку Петра Порошенка, кримськотатарський політичний і громадський діяч, голова Меджлісу кримськотатарського народу.
Чижмарь Юрій Васильович – депутат, Радикальна партія Олега Ляшка.
Шверк Григорій Аронович – депутат Верховної Ради фракції БПП. Шверк – близький соратник екс-глави АП Бориса Ложкіна. На початку 2000-х разом з Ложкіним він створював “Український медіа холдинг” (UMH). До продажу UMH Сергію Курченко Шверк працював першим віце-президентом цього холдингу.
Шевченко Віктор Леонідович – позафракційний депутат, співвласник гірськолижного курорту “Буковель”; обирався як член партії “УКРОП”, яку деякий час очолював олігарх Ігор Коломойський.
Шухевич Юрій-Богдан Романович – депутат, Радикальна партія Олега Ляшка; радянський політв’язень; син командира УПА Романа Шухевича.
Юрчишин Петро Васильович – депутат-самовідвіженец, фракція Блок Петра Порошенка.
Южаніна Ніна Петрівна – депутат від Блоку Петра Порошенко, голова комітету ВР України з питань податкової та митної політики.
Юринець Оксана Василівна – депутат від Блоку Петра Порошенка, в минулому – кандидат на посаду мера Львова, професор.
Ярош Дмитро Анатолійович – депутат, позафракційний, колишній лідер “Правого сектора”. 2 квітня 2014 року Роскомнадзор заблокував всі сайти і сторінки, пов’язані з Дмитром Ярошем і “Правим сектором”.
Силовики

Учасники АТО і добробати, співробітники СБУ, поліції і Нацгвардії, службовці ЗСУ, керівники силових органів

Аброськін В’ячеслав Васильович – перший заступник голови Національної поліції.
Аваков Арсен Борисович – міністр внутрішніх справ.
Агафонов Ігор Ігорович – полковник Служби безпеки України.
Алексєєнко Андрій Вікторович – перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки.
Береза ​​Юрій Миколайович – депутат, “Народний фронт”, колишній командир добровольчого батальйону “Дніпро-1”. Російський одіозний телеканал “Зірка” наводить цитати депутата про нібито намір влаштувати теракти в Росії і “спалити кримчан” при звільненні півострова.
Білецький Андрій Євгенович – позафракційний депутат, націоналіст, колишній комбат добровольчого батальйону “Азов”, лідер партії “Національний корпус”, блогер УП.
Бондар Михайло Леонтійович – депутат, безпартійний, “Народний фронт”. Був сотником Самооборони Майдану, доброволець, командир відділення 1-го батальйону ім. генерала Кульчицького Нацгвардії України. Воював під Дебальцеве.
Божок Єгор Валерійович – голова Служби зовнішньої розвідки.
Вітко Артем Леонідович – депутат Верховної Ради від Радикальної партії, в 2015-му році вийшов з партії, колишній командир добровольчого батальйону МВС України Луганськ-1. Російські ЗМІ обговорювали інцидент в ПАРЄ у 2015 році, коли він облив членів російської делегації Геннадія Зюганова і Івана Мельникова символічною української “кров’ю”.
Грицак Василь Сергійович – голова Служби безпеки.
Дейд Євген Сергійович – депутат, пройшов до парламенту за списками “Народного фронту”, зараз входить в команду “Радикальна партія Олега Ляшка”; колишній координатор батальйону патрульної служби міліції спецпризначення “Київ-1”.
Демчина Павло Володимирович – перший заступник голови СБУ, начальник Головного управління по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю СБУ
Дублян Олександр Володимирович – генерал-полковник Збройних Сил України, держсекретар Міністерства оборони України.
Кононенко Віктор Іонасовіч – заступник голови Служби безпеки України.
Лапін Ігор Олександрович – депутат, “Народний фронт”, під час початку войні на Донбасі командував 2-ї штурмової ротою “Захід” 24-го батальйону територіальної обороні “Айдар”, сформованої переважно з добровольців з Волині.
Лінько Дмитро Володимирович – депутат, Радикальна партія, брав участь в бойових діях на Донбасі в складі батальйонів “Азов” і “Шахтарськ”.
Луньов Ігор Васильович – командувач Силами спеціальних операцій України.
Луценко Юрій Віталійович – генеральний прокурор України, після виборів 2014 року очолював президентську партію, а потім і фракцію Блоку Петра Порошенка в Раді.
Маліков Віталій Володимирович – перший заступник голови СБУ, керівник Антитерористичного центру при СБУ.
Мамедов Гюндуз Айдіновіч – глава прокуратури АР Крим в Києві.
Мамчур Юлій Валерійович – в минулому – військовий льотчик 1-го класу, командир 204-ї бригади тактичної авіації. Прославився тим, що чинив опір російським військовим під час окупації Криму, охороняючи військову частину А-4515. Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Депутат, фракція “Блок Петра Порошенко”.
Матіос Анатолій Васильович – головний військовий прокурор України, заступник генпрокурора України.
Мельничук Сергій Петрович – підполковник, колишній сотник “Самооборони Майдану”, екс-командир батальйону “Айдар”. Депутат, позафракційний.
Муженко Віктор Миколайович – начальник Генштабу, головнокомандувач Збройних сил України.
Павловський Ігор Валентинович – заступник міністра оборони України. У минулому році НАБУ підозрювало Павловського в справі про розтрату 149 млн гривень при закупівлі пального у фірми “Трейд Коммодити”. Суд навіть брав його під домашній арешт, а бізнес-партнер Порошенко Олег Гладковський був готовий взяти заступника міністра оборони на поруки. Але за цілий рік справа “Трейд Коммодити” нічим не закінчилося.
Пастух Тарас Тимофійович – депутат Верховної Ради фракції “Самопоміч”. У 2014 був добровольцем і брав участь в АТО.
Петренко Анатолій Григорович – заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції, генерал-лейтенант Збройних сил України.
Петров Олексій Геннадійович – начальник департаменту контррозвідки Служби безпеки України.
Полторак Степан Тимофійович – міністр оборони України.
Руснак Іван Степанович – перший заступник міністра оборони, колишній командувач Повітряних Сил Збройних Сил України (2007-2010 роки).
Семочко Сергій Олексійович – перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки. Колишній заступник голови СБУ. Став відомий через скандал з можливою причетністю до корупційних оборудках, які вдалося розкрити журналістами.
Стемпіцького Андрій Любомирович – командир добровольчого українського корпусу “Правого сектора”, брав участь у громадянській блокаді Криму, після відходу Дмитра Яроша є одним з керівників “Правого сектора”.   

 Тетерук Андрій Анатолійович – народний депутат від партії “Народний фронт”. До обрання був військовим, командиром добровольчого батальйону “Миротворець”.

Труба Роман Михайлович – голова Державного бюро розслідувань.

Турчинов Олександр Валентинович – секретар Ради нацбезпеки і оборони. Один з головних стратегів Революції Переваги. Під час анексії Криму виконував обов’язки президента. Ухвалював рішення про початок антитерористичної операції на Донбасі. Відомий своєю різкою критикою Росії.
Шевчук Олег Миколайович – заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Збройних Сил України.
Ярмак Дмитро Борисович – генерал-майор, в квітні 2017 року Порошенко призначив його уповноваженим з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України.
Чиновники
Аваков Арсен Борисович – міністр внутрішніх справ.
Анненкова Наталія Валентинівна – керівник Головного департаменту регіональної та кадрової політики Адміністрації президента.
Бабин Борис Володимирович – постійний представник президента в Криму.
Богуцький Юрій Петрович – радник президента. Працював в Адміністраціях часів Кучми, Януковича, Ющенка і Порошенка. Був заступником міністра культури.
Бондаренко Володимир Валерійович – перший заступник міністра Кабміну, держсекретар Кабміну.
Варченко Ольга Олександрівна – заступник голови Державного бюро розслідувань (ДБР).
Воронков Олександр Петрович – керівник держпідприємства “Науково-дослідний і проектний інститут хімічний технологій” Хімтехнологія “.
В’ятрович Володимир Михайлович – директор Інституту національної пам’яті.
Гданов Ізет Рустемович – перший заступник Постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим.
Гладковський Олег Володимирович – перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони, співвласник компанії “Богдан Моторс”, колишній бізнес-партнер Петра Порошенка.
Головатий Сергій Петрович – суддя Конституційного суду, екс-міністр юстиції часів Леоніда Кучми і Віктора Ющенка, екс-депутат Верховної Ради 1-6 скликань.
Городовенко Віктор Валентинович – суддя Конституційного суду.
Гриневич Лілія Михайлівна – міністр освіти і науки, екс-депутат від “Батьківщини” і “Народного фронту”.
Грицак Василь Сергійович – голова Служби безпеки.
Гримчак Юрій Миколайович – заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб; екс-депутат від блоку Наша Україна – Народна самооборона.
Гультай Михайло Мирославович – суддя Конституційного суду.
Демченко Руслан Михайлович – дипломат, працівник МЗС, радник президента України.
Дніпрова Олексій Сергійович – керівник апарату адміністрації президента України.
Єлісєєв Костянтин Петрович – заступник глави Адміністрації президента України. В АП відповідає за зовнішню політику.
Запорожець Михайло Петрович – суддя Конституційного суду України.
Калченко Віталій Іванович – директор Інституту органічної хімії НАН України.
Кириленко В’ячеслав Анатолійович – віце-прем’єр за квотою “Народного фронту”, колишній депутат.
Кирилюк Олег Васильович – тимчасово виконуючий обов’язки голови Держгеонадр України.
Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна – віце-прем’єр з питань євроінтеграції.
Князєв Сергій Миколайович – голова Національної поліції України. Близький до глави МВС Арсену Авакову.
Коболєв Андрій Володимирович – голова правління НАК “Нафтогаз України”, при якому Україна перестала купувати газ у Росії виграла позов у ​​”Газпрому” в Стокгольмському арбітражі.
Коваль Михайло Володимирович – виконував обов’язки міністра оборони України під час початку незаконної анексії Криму. Зараз – перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони України.
Ковальчук Віталій Анатолійович – заступник голови Адміністрації президента, який відповідає за регіональну політику. Входить в команду по підготовці переобрання президента на другий тур.
Колесник Віктор Павлович – суддя Конституційного суду.
Кондратюк Валерій Віталійович – заступник голови Адміністрації президента, Україна.
Керівник Віктор Васильович – суддя Конституційного суду.
Крікушенко Олександр Георгійович – начальник адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України.
Кулеба Микола Миколайович – уповноважений президента з прав дитини.
Куркчі Юсуф Ібрагімович – перший заступник міністра з питань окупованих територій. До цього працював в забезпеченні діяльності Уповноваженого президента у справах кримськотатарського народу.
Кутовий Тарас Вікторович – формально міністр аграрної політики, хоча вже багато місяців тому написав заяву про відставку і в Кабмін не ходить.
Лемак Василь Васильович – суддя Конституційного суду.
Литвинов Олександр Миколайович – суддя Конституційного суду.
Луценко Юрій Віталійович – генеральний прокурор України, після виборів 2014 року очолював президентську партію, а потім і фракцію Блоку Петра Порошенка в Раді.
Мельник Микола Іванович – юрист, правознавець, професор, заслужений юрист України, суддя Конституційного Суду України.
Мелюх Володимир Анатолійович – начальник управління південно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації.
Мойсик Володимир Романович – суддя Конституційного Суду України.
Нищук Євген Миколайович – міністр культури, актор театру і кіно, під час Помаранчевої революції і євромайдан був модератором і “голосом” головних сцен протестів.
Онищенко Юрій Володимирович – перший помічник президента Порошенко. До цього обіймав посаду посла України в Норвегії. Коли Порошенко обіймав посаду міністра закордонних справ у 2009 році, Онищенко керував секретаріатом міністра.
Павленко Ростислав Миколайович – колишній заступник глави Адміністрації України, тепер працює директором Національного інституту стратегічних досліджень. За інформацією УП, Павленко досі курує напрямок медіа-моніторингу для президента Порошенко.
Пєтухов Сергій Ігорович – заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції.
Полторак Степан Тимофійович – міністр оборони України.
Райнін Ігор Львович – глава Адміністрації президента, з лютого 2015 по серпень 2016 року обіймав посаду голови Харківської обласної державної адміністрації.
Сас Сергій Володимирович – суддя Конституційного Суду України.
Свириденко Вадим Васильович – уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників АТО.
Севрюков Владислав Володимирович – народний депутат від БПП. Раніше був директором Телерадіокомпанії “АСС”, що представляла в Чернівецькій області “5 канал”. Член Нацради з питань телерадовещанія.
Семерак Остап Михайлович – міністр екології.
Сенченко Андрій Віленович – колишній депутат Верховної Ради і Верховної Ради Криму. Член “Батьківщини”. На момент початку анексії Криму був заступником глави Адміністрації президента.
Сліденко Ігор Дмитрович – суддя Конституційного Суду України.
Стець Юрій Ярославович – міністр інформаційної політики. Один з членів найближчого оточення президента Петра Порошенка.
Супрун Уляна – і. о. міністра охорони здоров’я.
Лою Георгій Борисович – заступник міністра тимчасово окупованих територій. До цього – голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Також був керівником волонтерської групи “Народний тил”.
Тупицький Олександр Миколайович – суддя Конституційного Суду України.
Турчинов Олександр Валентинович – секретар Ради нацбезпеки і оборони. Один з головних стратегів Революції Переваги. Під час анексії Криму виконував обов’язки президента. Ухвалював рішення про початок антитерористичної операції на Донбасі. Відомий своєю різкою критикою Росії.
Федорчук Володимир Ярославович – заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України.
Філатов Олексій Валерійович – заступник голови Адміністрації президента. Відповідає за правове забезпечення виконання функцій президента України, зокрема в галузі судоустрою, розробку і впровадження судової реформи, представництво президента в судах.
Філатов Борис Альбертович – мер Дніпра. У 2014 році працював заступником губернатора Дніпропетровській області, олігарха Ігоря Коломойського.
Цеголко Святослав Петрович – прес-секретар президента Петра Порошенка, колишній журналіст “5 каналу”.
Чалий Валерій Олексійович – з липня 2015 року Надзвичайний і Повноважний Посол України в США. З 1995 року працював в Українському центром економічних і політичних досліджень (Центр Разумкова). З 2014 по 2015 рік був заступником глави Адміністрації Петра Порошенка.
Черниш Вадим Олегович – міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.
Шаповал Вікторія Валентинівна – керівник офісу глави Адміністрації президента. У 2010 році Шаповал працювала заступником міністра охорони навколишнього природного середовища України.
Шаптала Наталя Костянтинівна – суддя Конституційного суду України.
Шевчук Станіслав Володимирович – голова Конституційного суду України
Юзькова Тетяна Леонідівна – новообраний член Центральної виборчої комісії, екс-депутат Верховної Ради від Радикальної партії.
Ярмак Дмитро Борисович – генерал-майор, уповноважений президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України.
Бізнесмени
Абдулов Абдула Юсуповіч – бізнесмен, вид діяльності сконцентрований переважно в аграрному секторі в Херсонській області.
Антонов Віталій Борисович – голова Наглядової ради “Концерну Галнафтогаз” (мережа автозаправних комплексів “ОККО”), глава Наглядової ради страхової компанії “Універсальна”, президент “Універсальної інвестиційної групи”.
Барщовський Тарас Ярославович – власник компанії T.B. Fruit (виробник сокових концентратів).
Боголюбов Геннадій Борисович – український мільярдер, співзасновник і співвласник групи “Приват”. До речі, прізвища його партнера по бізнесу Ігоря Коломойського до списку санкцій списку не виявилося.
Бренер Михайло Олександрович – бізнесмен, керівник компанії “Микрохим” (виробництво фармацевтичних продуктів).
Буряк Олександр Васильович – бізнесмен, до 2013 року разом з братом володів “Брокбізнесбанком”. Є співвласником агрокомпанії “Сварог Вест Груп”.
Буряк Сергій Васильович – бізнесмен, до 2013 року разом з братом володів “Брокбізнесбанком”. Є співвласником агрокомпанії “Сварог Вест Груп”.
Буткевич Геннадій Владиславович – український підприємець, співвласник “АТБ-Маркет”.
Буян Сергій Іванович – голова правління “Черкасигаз”.
Вадатурський Олексій Опанасович – генеральний директор підприємства “НІБУЛОН”, віце-президент Української зернової асоціації.
Василько Олександр Леонідович – менеджер Дніпровського крохмале-патоковий комбінату, що належить структурам президента Петра Порошенка.
Веревський Андрій Михайлович – президент агрохолдингу “Кернел Груп”, входить в топ-15 найбагатших українців.
Вишневська Любов Вікторівна – голова правління інсулінового заводу “Індар”.
Демьохін Вадим Борисович – директор фармакологічного підприємства ТОВ “Дослідний 3авод ДНЦЛЗ”.
Дзензерський Денис Вікторович – бізнесмен, депутат, безпартійний, “Народний фронт”. Раніше обирався від ВО “Батьківщина”. САП і НАБУ звинувачувало його в наявності багатомільйонного бізнесу з Росією.
Домнич Ігор Костянтинович – гендиректор ТОВ “Промінвест-Пластик”.
Доровський Олександр Вікторович – гендиректор ТОВ “Фармацевтична компанія” Здоров’я “.
Дубневич Богдан Васильович – депутат, фракція “Блок Петра Порошенко”. Був одним із спонсорів партії “УДАР”, яка влилася в БПП. Став разом з братом-депутатом фігурантом справи НАБУ.
Дундич Ірина Вікторівна – в.о. голови правління ЗАТ “Сервіс-реєстр”, компанії-реєстратора, яка працює з базами даних.
Герега Олександр Володимирович – позафракційний народний депутат, екс-член Партії регіонів, голосував за “диктаторські закони”, власник мережі будівельних магазинів “Епіцентр”, “Нова Лінія” і Новацентр (російська компанія, яка працює в окупованому Криму).
Герега Галина Федорівна – дружина депутата Олександра Гереги, разом з чоловіком володіє мережею будівельних гіпермаркетів “Епіцентр”; в 2006-2014 роках – депутат Київської міської ради, має бізнес в Росії.
Григоришин Костянтин Іванович – олігарх, уродженець Запоріжжя, власник бізнесу в Росії і Україні. До Революції Переваги був громадянином Росії. Отримав український паспорт від президента Порошенко, з яким мав довгу історію відносин, в тому числі бізнесових. Головні активи – група “Енергетичний стандарт”, “Запоріжтрансформатор”, Сумське НВО ім. Фрунзе, “Укррічфлот”, ряд обленерго.
Гуменчук Олександр Олександрович – вінницький бізнесмен, співвласник кількох підприємств, які здають майно в оренду, виробляють і торгують фармацевтичними препаратами.
Єрмаков Євген Петрович – співвласник одного з найбільших українських ритейлерів “АТБ-Маркет”.
Жебровська Філя Іванівна – голова наглядової ради ПАТ “Фармак”, сестра колишнього губернатора Донецької області Павла Жебрівського.
Жеваго Костянтин Валентинович – позафракційний депутат Верховної Ради, мільярдер, власник металургійної групи “Ferrexpo”.
Жукотанський Олександр Васильович – голова Миронівського заводу по виготовленню круп і комбікормів.
Забір Сергій Іванович – директор дочірнього підприємства “Львівдіалік” державної акціонерної компанії “Укрмедпром”.
Загорій Володимир Антонович – голова наглядової ради ЗАТ “Фармацевтична фірма” Дарниця “.
Загорій Гліб Володимирович – депутат Верховної Ради фракції “БПП”, колишній гендиректор ЗАТ “Фармацевтична фірма” Дарниця “.
Заїка Євген Едуардович – регіональний директор в країнах СНД Acino Group і генеральний директор ТОВ “Фарма Старт”.
Заїка Сергій Валерійович – генеральний директор хімфармзавод “Червона зірка”.
Здаревская Юлія Михайлівна – колишній гендиректор ПАТ “НВЦ” Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод “.
Злочевський Микола Владиславович – міністр екології часів Януковича, контролює компанію Burisma. Колишній міністр виїхав з України в кінці 2014 року, після того як отримав статус підозрюваного у незаконному збагаченні в справі, яка розслідувалася Генеральною прокуратурою. У 2016 році його зняли з міжнародного розшуку за постановою Генпрокуратури.
Івахів Степан Петрович – депутат Верховної Ради, член групи “Воля народу”, співвласник групи компаній “Контініум”, що володіє мережею заправок WOG і іншими активами.
Караманиць Федір Іванович – голова правління ПАТ “” Криворізький залізорудний комбінат “, який належить структурам олігархів Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.
Карачун Віктор Іванович – співвласник одного з найбільших українських ритейлерів АТБ-Маркет.
Касмінін Олександр Володимирович – суддя Конституційного Суду.
Колесніков Дмитро Дмитрович – голова правління фармацевтичного підприємства “Лекхім-Харків”.
Корбан Геннадій Олегович – бізнесмен, колишній заступник губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського. Брав участь у створенні декількох добробатов.
Коротков Андрій Миколайович – очолює електросталеплавильний завод “Інтерпайп сталь”, що належить олігархові Віктору Пінчуку.
Костельман Володимир Михайлович – генеральний директор і фактичний власник найбільший мережі роздрібної торгівлі Fozzy Group.
Косюк Юрій Анатолійович – мільярдер, власник і голова ради директорів групи аграрних компаній “Миронівський хлібопродукт”. Був заступником голови Адміністрації президента Петра Порошенка.
Котвицький Ігор Олександрович – бізнесмен, депутат Верховної Ради від фракції “Народний фронт”. Входить в оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Крицька Таїсія Миколаївна – директор фармацевтичної компанії “Астрафарм”, пов’язаної з Филей Жібровской.
Крилов Володимир Володимирович – голова правління Луганського хіміко-фармацевтичного заводу.
Кузів Роман Михайлович – директор калуського хімзаводу фармацевтичної компанії “Орісіл”.
Лазаковіч Ігор Васильович – керівник ПАТ “Сумихімпром”.
Максимчук Анатолій Олександрович – заступник гендиректора медіагрупи StarLightMedia (телеканали СТБ, ICTV та ін.), Що належить олігархові Віктору Пінчуку.
Малинська Олена Олександрівна – банкір, голова правління “Банк Кредит Дніпро”.
Мартинов Олексій Георгійович – засновник фінансово-промислової групи “Приват”; за даними рейтингу найбагатших українців займає 9 місце з $ 904 мільйонами.
Мацола Роман Миколайович – депутат, фракція “Блок Петра Порошенко”. Меценат, співзасновник компанії “Перша приватна броварня”.
Мітченко Тетяна Євгенівна – керівник НВО ТОВ “Екософт” (міжнародна компанія-виробник фільтрів для очищення води).
Нікітенко Олексій Миколайович – президент компанії “Фітофарм”, депутат Бахмутського міської ради.
Осипов Євген Валерійович – генеральний директор компанії “Кернел” – виробника і експортера соняшникової олії. На частку компанії припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії.
Парубочий Сергій Іванович – керівник фармацевтичної компанії “Фармекс-груп”.
Педченко Сергій Анатолійович – керівник ТОВ “Інженерно-проектний інститут” ДОНІНЖПРОЕКТ “.
Перерва Валерій Ігорович – керівник фармацевтичної фірми “Новофарм-Біосинтез”.
Пертін Олексій Володимирович – генеральний директор промислово-інвестиційної групи “Smart Holding”, якою володіє депутат “Опозиційного блоку” Вадим Новинський.
Попов Олег Миколайович – генеральний директор холдингу “СКМ” олігарха Ріната Ахметова.
Розумний Андрій Георгійович – керівник фармацевтичної компанії “Валартін Фарма”.
Ружицький Олександр Леонідович – керівник компанії “Карат” (Хмельницький), що спеціалізується з виробництва килимів і килимових виробів. Крім них підприємство виробляє поліпропіленові нитки BCF, барвники для текстильної та полімерної продукції.
Риболовля Сергій Вікторович – депутат, фракція Радикальної партії, член комітету Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності. До приходу в Раду володів компанією S. Group, яка спеціалізується на виробництві харчових продуктів (арахіс, фісташки, насіння, чіпси). Зараз у власниках його родичі. S. Group розвиває торгові марки “Козацька слава” (до 2014 – “Козацька розвага”), Semki, “Мачо”, RED, FunNut, KartoFun, Snekkin, целюлозно-паперове напрямок – Fantasy, Fantee.
Риженков Юрій Олександрович – генеральний директор, голова правління “Метінвест Холдинг” Ріната Ахметова і Вадима Новінського.
Сидоров Сергій Леонідович – голова правління підприємства “Дніпроазот”, що входить в сферу впливу олігарха Ігоря Коломойського.
Скляров Віталій Леонідович – голова правління черкаського ПАТ “Азот”, що належить олігархові Дмитру Фірташу.
Сотников Олег Віталійович – співвласник найбільший мережі роздрібної торгівлі Fozzy Group.
Редер Анатолій Семенович – генеральний директор фармацевтичної компанії “ІнтерХім”.
Ренський Сергій Олександрович – генеральний директор фармацевтичної компанії “Технолог” (Черкаська область).
Рубчевскій Валерій Миколайович – колишній генеральний директор коксохімічного підприємства “Запоріжкокс”, що входить в холдинг Ріната Ахметова і Вадима Новінського “Метінвест”.
Тарас Геннадій Васильович – директор держпідприємства “Калуський дослідно-експериментальний завод Інституту хімії поверхні НАН України”.
Телявскій Володимир Іванович – директор “Київського вітамінного заводу”.
Пінчук Віктор Михайлович – олігарх, засновник міжнародної інвестиційно-консалтингової групи EastOne, зять президента Леоніда Кучми. У 2016 році потрапив в скандал через свою статті в виданні “The Wall Street Journal”, де пропонував Україні піти на компроміси у відносинах з Росією.
Рожкевич Олег Геннадійович – керівник фармацевтичної компанії “Фіто-Лік-Інвест” (Харків).
Трутаев Ігор Вікторович – директор хімфармзаводу “Червона зірка”.
Фрідман Юрій Анатолійович – керівник управління ВАТ “Новотроїцьке Рудоуправління”, засновниками якого є олігархи Ігор Коломойський і Ринат Ахметов.
Фукс Павло Якович – бізнесмен, який народився в Харкові, потім перебрався до Москви, де заробив великий капітал, але через борги повернувся в Україну. В Україні Фукс відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича.
Черненко Сергій Павлович – голова правління, член наглядової ради “Першого Українського Міжнародного Банку” (ПУМБ). ПУМБ входить до фінансово-промислової групи System Capital Management (SCM) бізнесмена Ріната Ахметова.
Черновецький Леонід Михайлович – екс-глава Київської міської ради (з 2006 по 2012 рік), відомий під прізвиськом “Космос”. в 2014-му Черновецький переїхав до Грузії, де в 16-му році брав участь в парламентських виборах. Також екс-мер займається літературною діяльністю. За останніми оцінками Forbes, Черновецький потрапив у десятку найбагатших українців зі статками в $ 680 млн. У липні 2017 року Генпрокуратура повідомила Черновецькому про підозру у зловживанні владою або службовим становищем.
Черновецький Степан Леонідович – син Леоніда Черновецького. У 2008-2009 роках – депутат Київради. Президент Chernovetskyi Investment Group (CIG). У 2016 році в Барселоні в ході спецоперації місцевих правоохоронців за підозрою у відмиванні грошей затримано 11 осіб, серед них – Степан Черновецький, якого пізніше апеляційний суд Барселони випустив на свободу.
Черняєв Святослав Володимирович – був керівником Публічного акціонерного товариства “Монфарм”, яке займається виготовленням фармацевтичних препаратів.
Чигир Роман Леонідович – співвласник “Фоззі Груп”, в яку входять мережі супермаркетів “Сільпо”, “Фора”, “Fozzy”.
Черняєв Святослав Володимирович – голова правління харківського ПАТ “Стома”, що займається виробництвом фармацевтичних препаратів.
Черняк Роман Євгенович – генеральний директор підприємства ПрАТ “АвтоКрАЗ”.
Юров Валерій Анатолійович – директор ТОВ “АРСЕНАЛ ГРУП”. На сайті компанії вказано, що це найбільший виробник добавок в ПВХ продукцію і лакофарбові матеріали на території СНД. Вони також потрапили під санкції.
Юрушев Леонід Леонідович – український підприємець, мільярдер. Непублічний, але дуже впливовий. Власник ПАТ “Дніпровагонрембуд”, “Коростенський завод МДФ”, “InterContinental Kiev”, “Fairmont Grand Hotel Kyiv” і т.д.
Ярославський Олександр Владиленович – один з найбагатших людей України, президент групи “Development Construction Holding”, колишній власник футбольного клубу “Металіст”, який він продав олігархові часів Януковича Сергію Курченко.
Шаповалов Валерій Опанасович – керівник підприємств “Факторія”, ТОВ “Югтраст”, ТОВ “Югтраст-агро”, “Агро-нива”, “Факторія-АГРО”.
Шимків Дмитро Анатолійович – екс-заступник глави Адміністрації президента Порошенко, під час євромайдан пішов у відпустку з посади гендиректора “Microsoft Україна”.

Comments are closed.