Росія найближчим часом може розпочати масштабний наступ на Україну

Показати всі

Росія найближчим часом може розпочати масштабний наступ на Україну

Сьогоднішня військова загроза з боку Росії оцінюється як найвища з 2014 року, коли було незаконно анексовано український Крим і розпочато бойові дії на Донбасі. Про це заявив начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв’ю агентству Reuters.  

За його словами, «перед нами агресор, у якого немає ні правових, ні моральних, ні інших кордонів. Дуже складно передбачити, коли йому заманеться почати активні бойові дії проти України».

Віктор Муженко показав серію супутникових знімків на доказ розміщення російських танків типу «Т-62 М» на відстані 18 км від українського кордону.

Нагадаємо, 1 грудня Президент України Петро Порошенко заявив, що на окупованих територіях Криму, Донбасу і вздовж кордону з Україною Росія розгорнула наземне угруповання загальною кількістю понад 80 тисяч військовослужбовців, приблизно 1400 артилерійських і ракетних систем залпового вогню, 900 танків, 2300 бойових броньованих машин, більше 500 літаків і 300 вертольотів. В акваторіях Чорного, Азовського, Егейського морів виконують завдання понад 80 російських кораблів і 8 підводних човнів, у тому числі ударних  – 23 кораблі та 6 підводних човнів. Президент зазначив, що Росія представляє «колосальну загрозу». Крім того, Росія розмістила в Криму дивізіон зенітних ракетно-гарматних комплексів (ЗРПК) «Панцир-С».

 

Comments are closed.