Росія готує цілеспрямовані вбивства українських силовиків і представників влади?

Вечір-спогад про Івана Корсака – у головній книгозбірні Волині
12.01.2018
Ринковий курс валют у Луцьку
12.01.2018
Показати всі

Росія готує цілеспрямовані вбивства українських силовиків і представників влади?

Москва сприймає рішення США з приводу гіпотетичної  можливості наданням Києву протитанкових  ракетних  комплексів Javelin як агресивний акт і, безсумнівно, буде вживати тих чи інших заходів у відповідь. Про це йдеться в матеріалі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні  «Апострофа».

Видання констатує, що офіційні особи адміністрації Трампа, в тому числі міністр оборони Джеймс Меттіс, радник з національної безпеки Герберт Макмастер і спеціальний представник США щодо України Курт Волкер, рішуче виступали за поставку летального озброєння в Україну. «Тим не менше адміністрація обережно діє в цьому питанні. На умовах анонімності один з чиновників Білого дому сказав журналістам видання TheWallStreetJournal, що ракети Javelin, обіцяні Україні, будуть використовуватися тільки для навчальних цілей на заході країни, далеко від лінії фронту та під пильним наглядом американських військовослужбовців. Таким чином, Вашингтон сподівається не тільки уникнути активізації бойових дій, але і переконатися, що його зброя не потрапить в руки бойовиків і їхніх російських покровителів», – підкреслює «Апостроф».

Однак, за версією  Stratfor, «Москву це не заспокоїло. Після заяви про угоду зі зброєю заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков назвав США «посібником у розпалюванні війни”. І цим звинуваченням, ймовірно, реакція Росії не обмежиться. Наприклад, Москва могла б відповісти на цей крок, збільшивши підтримку бойовиків на Донбасі, щоб вони мали технічні засоби нарівні з українськими військовими. Депутат українського парламенту Дмитро Тимчук заявив, що російські військові працюють над технологією захисту бронетехніки від ракет Javelin. Нарощування арсеналу бойовиків може бути найкращим варіантом для Росії, щоб відповісти на американську угоду про летальну зброю для України, який не погіршить відносини зі Штатами».

Американські аналітики попереджають: «Крім того, Москва може вибрати асиметричну відповідь. Росія може використовувати гібридну тактику, яку вона регулярно застосовує проти України, включаючи цілеспрямовані вбивства представників сил безпеки і чиновників, кібератаки, економічні обмеження та політичні маніпуляції, щоб чинити більший тиск на країну та її західних партнерів. Кремль міг би навіть застосувати ці методи за межами України, наприклад, в Сирії чи на околицях Європи, щоб відплатити США за посилення підтримки українського уряду. Зрештою, Росія неодноразово дотримувалася аналогічної стратегії у минулому».

При цьому вони констатують, що досіугода про озброєння для України не активізувала воєнні дії на лінії розмежування на Донбасі. Був проведений масштабний обмін полоненими за кілька днів після того, як США оголосили про рішення. «Але якщо Штати або Європейський союз вживатимуть подальших обмежувальних заходів проти Росії або зроблять кроки у сфері безпеки, які вона вважатиме агресивними, тоді Кремль «вистрілить» у відповідь на свій розсуд», – підкреслють у.Stratfor.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *