Православні лучани святкують престольне свято храму Святого великомученика Пантелеімона (ФОТО)

Показати всі

Православні лучани святкують престольне свято храму Святого великомученика Пантелеімона (ФОТО)

9 серпня Православна Церква вшановує пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеімона. Цей день є престольним святом Свято-Пантелеімонівського храму, розташованого біля Свято-Покровського кафедрального храму УПЦ Луцька.

Престольне свято храму називають його «другою Пасхою». Адже цього дня його громада молитовно відзначає урочистість свята, дня пам’яті святого чи чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, на честь якого і освячена та чи інша церква.

Напередодні престольного свята у самому Свято-Пантелеімонівському храмі єпископ Волинський і Луцький УПЦ Нафанаїл, у співслужінні сонму духовенства, очолив Всенічне бдіння, а в сам день свята світле церковне торжество відбувалися вже у Свято-Покровському кафедральному храмі, до архітектурного комплексу якого і входить Свято-Пантелеімонівський храм.

Божественну Літургію звершив, у співслужінні сонму священнослужителів Волинської єпархії, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. Окрасою богослужіння став неперевершений спів молодіжного хору Свято-Пантелеімонівського храму «Уміленіє» під керівництвом Юлії Масленнікової та хору студентів ВДС під керівництвом протоієрея Петра Муляра.

Попри робочий день, за богослужінням молилися багато людей, самого волинського архіпастиря владику Нафанаїла вірні перед початком Літургії зустріли хлібом-сіллю, а дорога до храму була устелена квітами.

Єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звернувся до вірних з архіпастирським словом проповіді у якому розповів про життя та подвиги святого великомученика і цілителя Пантелеімона. Архієрей зауважив, що цей угодник Божий, прийнявши віру Христову вже дорослим юнаком, віддав за Христа-Спасителя своє життя, прийнявши мученицьку смерть.

Пошанування святого великомученика і цілителя Пантелеімона у Луцьку має давню благочестиву традицію. Із історичних джерел відомо, що у 1378 – 1379 роках великий Волинський князь Дмитрій-Любарт здійснив поїздку до столиці Візантії – Константинополя, звідки привіз, як дар для Волинської землі, часточку Чесного Животворчого Хреста Господнього. Привіз князь до Лучеська і часточку мощей святого великомученика і цілителя Пантелеімона, подаровані болгарськими священнослужителями Цамвлаками – родиною митрополита Київського і всієї Русі Кипріана. Святий Пантелеімон також шанувався як духовний покровитель зачинателя династії волинської гілки князів Мономаховичів – Ізяслава  (Пантелеімона) Мстиславовича, та луцького князя Мстислава Даниловича, який збудував на честь великомученика і цілителя Пантелеімона в прилуцькому селі Гнідава церкву.

А вже майже 18 років поблизу Свято-Покровського кафедрального храму діє Свято-Пантелеімонівська церква. Збудована у візантійському стилі, вона є окрасою усього архітектурного комплексу кафедрального храму Волинської єпархії. Тут, у недільні і святкові дні відбувається Божественна Літургія, богослужіння прикрашає спів місцевого молодіжного хору «Уміленіє», який вже полюбився віруючим людям майстерним виконанням церковних піснеспівів.  Звершуються тут і церковні треби, особливо Таїнства Хрещення і Миропопомазання, а також Таїнство Шлюбу.

Особливо люблять православні лучани та гості міста богослужіння Акафіста святому великомученику і цілителю Пантелеімону, який виконується у цьому храмі під час вечірнього богослужіння – замість другої кафізми на Утрені.

Comments are closed.