Православна церква України набуде статусу Патріархату

Показати всі

Православна церква України набуде статусу Патріархату

Архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви у США відіграв одну з ключових ролей у створенні автокефальної Православної церкви України, будучи екзархом Вселенського Патріарха. Він висловився для ВВС щодо майбутнього ПЦУ.

На думку архієпископа Даниїла, 18 ієрархів Московського патріархату «готові зробити крок, щоб влитися в нову помісну Українську православну церкву… Томос буде, казали вони, – і тоді ми почнемо робити якісь радикальніші кроки з нашим духовенством». А відтак він уточнює: «Архієреї, які були з нами на зв’язку, зараз розмовляють з владикою Симеоном, з владикою Епіфанієм, щоб визначити, як вони можуть прийти до ПЦУ всіма своїми єпархіями чи частинами цих єпархій.З іншого боку, є велика противага: йде своєрідне фінансування від певних олігархів, депутатів Верховної Ради на сьогоднішній день, котрі намагаються заблокувати цей процес, завадити духовенству і архієреям зробити свій вільний вибір».

Владика Даниїл прогнозує, що «все залежатиме від того, наскільки архієреї, духовенство всередині нової структури зуміють порозумітися, щоб у ній не розпочалися внутрішні конфлікти – про єпархії, місця служіння і так далі.Владика Епіфаній не має жодних передумов для того, щоб створювати якісь проблеми для когось – навпаки, він хоче, щоб все йшло дуже спокійно. Думаю, в цьому і полягає перевага його молодості. Крім того, він має спокійний характер, він – не жорстокий лідер, який буде кулаком по столу бити». Також, на його переконання, «владика Філарет зараз має шанс увійти в історію як один з будівничих помісної ПЦУ, як людина, яка протягом свого життя зробила величезну роботу і з великою честю і гідністю відійшла убік, ставши духовним дідусем цієї церкви… Я прошу у Філарета, дайте можливість Епіфанію бути предстоятелем церкви! Будьте духовним дідусем, татом, радьте, але дайте можливість робити свою справу».

Архієпископ наголошує:«ПЦУ має всі можливості та передумови, щоб набути статус Патріархату, але спочатку мусить відбутись процес глибшого об’єднання. Тобто об’єднатися мають не тільки колишні УПЦ КП та УАПЦ, а також ієрархи та духовенство РПЦ, які на сьогодні є в Україні.Я не можу передбачити майбутнє, але впевнений, що це станеться».

Він висловився  і щодо процесу визнання ПЦУ. «Російська православна церква відмовляється визнавати, це зрозуміло. Сербська, Польська та Антіохійська церква – ось ці три структури, для яких потрібен час, щоб опрацювати визнання Православної церкви України», – констатував архієпископ. Натомість у визнанні «теперішні грецькі церкви та румуни будуть одними з перших, а далі вже процес піде».

На думку  владики Даниїла, між православними вірними в Україні «стосунки будуть мирними і благочестивими. Але процес порозуміння та примирення займе час. Я не передбачаю ніяких захоплень храмів чи сварок, хоча люди висловлюватимуть свою думку. Проте рано чи пізно ієрархи і духовенство знайдуть спільну мову. Я не передбачаю релігійної війни через переходи парафій чи єпископів з однієї юрисдикції в іншу, хоча передбачаю можливі провокації з боку РПЦ – зрештою, вони намагалися робити це, коли ми тільки приїхали в Україну». На його думку, церква повинна «вклинитися в життя суспільства. Церква мусить увійти в ці проблеми, а не бути банківською установою й озолочувати храми та лаври. Не їздити на мерседесах, а бути серед народу й працювати з людьми».

Архієпископ пояснив,  що, «маючи канонічне визнання Константинополя, владика Онуфрій має титул митрополита РПЦ в Україні. Внутрішньо РПЦ може його називати Київським. Але для світового православ’я митрополитом Київським є Епіфаній».

 

Comments are closed.