Поїздка Гунчика Волинню: чому голову сільради тепер чекає «допит з тортурами» та де може з’явитися міні-аквапарк (ФОТО)

17-річному волинянину, хворому на рак, збирають кошти на лікування
13.07.2017
Екс-гравця «Волині» визнали найкращим оборонцем в історії збірної
13.07.2017
Показати всі

Поїздка Гунчика Волинню: чому голову сільради тепер чекає «допит з тортурами» та де може з’явитися міні-аквапарк (ФОТО)

Наразі на Волині триває будівництво декількох важливих об’єктів, серед яких – опорні школи, дитсадки, стадіони. Аби проінспектувати виконання робіт, голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик здійснив поїздку областю учора, 12 липня.

Робоча поїздка передбачала огляд десятки об’єктів у різних куточках області, в тому числі – й найвіддаленіших. Тож інспекційний кортеж на чолі з Володимиром Гунчиком стартував із Луцька рано-вранці.

Для початку очільник Волині приїхав на територію Рожищенської районної дитячо-юнацької спортивної школи, де цьогоріч мають розпочати будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям. Тут планують збудувати серйозний спорткомплекс, зрівнятися з яким зможе хіба спортивний комплекс Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки у Луцьку. У планах – будівництво футбольного поля зі штучним покриттям, благоустрій прилеглої території, влаштування освітлення, а також будівництво баскетбольного та волейбольного полів, майданчику для вуличних тренажерів з покриттям з поліуретану. На усе це необхідно понад 7 мільйонів гривень. До слова, понад 5 з половиною мільйонів об’єкт отримає з коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Володимир Гунчик наголосив на тому, що будівництво необхідно завершити у 2018 році. Розпочнуть же роботи одразу після проведення тендеру.

Наступна локація інспекції – дитсадок-довгобуд у селі Залісці Рожищенського району. Його реконструюють ще з 2013 року. Наразі готовність об’єкту – приблизно 70%. Тут, зокрема, утеплили фасад, встановили енергозберігаючі вікна, замінили дах на металочерепицю, збудували котельню.

Завідувач дитсадка Оксана Нікітюк розповіла, що потреба у цьому закладі значна. Адже сільрада налічує два села, де приблизно 50 дітей дошкільного віку. До того ж, чимало заяв від батьків дітей із сусідньої сільради.
Здачу об’єкту запланували вже на цей рік. Утім, для цього необхідно ще завершити внутрішні оздоблювальні роботи, облаштувати електропостачання тощо. Натомість, під час візиту Володимир Гунчик наголосив на важливості також облаштувати доїзд до дитсадка та облагородити прилеглу територію.

«Треба працювати комплексно. Не дозволю приймати об’єкт, поки не буде зроблена інфраструктура», – сказав голова ОДА. До слова, він також пообіцяв ще двічі приїхати у Залізці з інспекцією.

Далі ж очільник Волині поїхав до селища Голоби, де перевірив одразу два проекти – утеплення місцевої гімназії та реконструкцію стадіону. Утеплення гімназії планують розпочати укінці липня або ж на початку серпня, а нині триває тендер на визначення підрядника. На ці роботи необхідно понад 2 мільйони гривень. Під час зустрічі із керівництвом школи, селища та району голова ОДА наголосив, що необхідно завершити утеплення гімназії до початку морозів, адже у закладі навчається 578 дітей.

Щодо реконструкції місцевого стадіону «Дружба», то її розпочнуть вкінці цього місяця, а вже до початку зими планують здати в експлуатацію. Зокрема, у планах – благоустрій території, облаштування відпочинкових місць та стоянки для автомобілів поблизу стадіону.

Цікаво, що Володимир Гунчик запропонував продовжити проект і облаштувати й прилеглу до стадіону територію. Як варіант – дати її у користування бізнесу.

«Можна зробити, наприклад, малий аквапарк, щоб люди могли прийти сюди з дітьми і їм було цікаво. Віддати бізнесу, і хай собі займається. Але попередньо зробити цільове призначення, щоб не наставили генделиків», – висловився Гунчик. Його пропозицію пообіцяли опрацювати керівники селища та району.

На наступній локації – у селі Любохини Старовижівського району – на голову облдержадміністрації чекала неприємна несподіванка. Незважаючи на те, що мова йшла про будівництво надважливого та масштабного об’єкту – школи, сільський голова Любохин Степан Кислюк не прийшов на зустріч. Це не на жарт обурило Володимира Гунчика. До того ж, як розповів керівник підприємства «Житлобуд-2», яке будує у селі школу, Леонід Стефанович, сільський голова ніколи не пропонував допомогу, не приходив до будівельників та не цікавився ходом робіт.

Володимир Гунчик попросив зателефонувати голові та попросити прийти. Утім, місцеві жителі зауважили, що справа марна.

«В мене осад після цього не позитивний. Як так можу бути? Райдержадміністрація щось робить дл будівництва, райрада робить, ОДА робить, а сільрада ні?», – висловився Гунчик. До слова, він жартома пообіцяв влаштувати сільському голові «допит з тортурами» в облдержадміністрації. «Завтра на шнурку – і в адміністрацію. Будемо там йому харакірі робити», – сказав він. І дав доручення районній владі: «Складайте акт про відсутність сільського голови на роботі. Хай пояснить, де він був і що робив».

Зауважимо, що наразі діти навчаються в аварійних корпусах старої школи, а також у приміщенні сільради. Готовність школи ж, будівництво якої розпочате ще у 2011 році, – лише 16%. Зокрема, залили фундамент, перекрили 1-ий, частково 2-3-ий поверхи, змонтували 80% вікон, завершили мурування стін. Наразі ж облаштовують шатрове покриття даху, монолітні марші та площадки.

«Ревізію» голова ОДА продовжив у селищі Ратне. Тут він оглянув будівництво двоповерхового дитячого садка-ясел. Його розпочали у 2015 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Зараз у дитсадку вже звели фундамент, стіни, дах, здійснили заповнення прорізів та утеплили стіни. Важливо, що тут використовуватимуть не лише енергоощадні технології, але і новітні. Адже, для прикладу, для підігріву води слугуватимуть сонячні батареї, а ззовні та усередині заклад освітлюватимуть енергоощадними лампами.
Потреба у дитсадку у Ратні, як зауважують місцеві жителі та влада, колосальна. А новозбудований дитсадок буде розрахований на 8 груп, а це приблизно дві сотні діток, що зніме гостру проблему нестачі місць у дитсадках.

Окрім того, у Ратнівському районі очільник Волині відвідав школу у селі Заброди. Тут, зокрема, передбачили замінити дах на металочерепицю, утеплити фасад, а також встановити металопластикові вікна та двері. Наразі ж тривають тендерні процедури.

Найвіддаленіша точка робочої мандрівки Гунчика – його рідний Камінь-Каширський район, зокрема – школа у селі Осівці. До слова, висловити вдячність голові за те, що дотримав обіцянку і таки відстоює будівництво школи, прийшли місцеві жителі. Кажуть, «він наш, тому йому віримо».

Гунчик же запевнив, що темпами будівництва школи в Осівцях задоволений. Підприємство «Житлобуд-2» вже перекрило підвал, перший та частково другий поверхи, а також сходові марші та площадки цих поверхів. Частково облаштували вже і котельню. Наразі завершують роботи щодо зовнішніх мереж водопроводу та каналізації, вже збудували очисні мережі. До кінця року підрядник обіцяє завершити «коробку», виконати внутрішні штукатурні роботи, облаштувати систему опалення, зробити вікна, двері і дах.

Насамкінець дорогою з Осівців до Луцька заїхали у село Вербка Ковельського району, де оглянули будівництво школи. Тут вже змурували стіни, перегородки підземної частини, облаштували покрівлю, встановили вікна. Нині ж утеплюють фасад, виконують оздоблювальні, сантехнічні, електротехнічні роботи, а також розпочали благоустрій території. До слова, наразі на будівництво школи у Вербці бракує 6 мільйонів гривень. Проте, голова ОДА назвав такий дефіцит коштів не настільки страшним, «щоб його не знайти і не здати першу чергу будівництва».

Підсумовуючи результати поїздки, Володимир Гунчик зауважив, що загалом ситуація із будівництвом оглянутих об’єктів позитивна.

«Нічого катастрофічного я не побачив. Все згідно з планом. Мені хотілося б, що об’єкти завершували комплексно. На окремих об’єктах впроваджують новітні технології. Це все говорить про те, що ми рухаємося, ми не взяли старі проекти, які лежали 10 років, і їх зреалізовуємо. Домовилися, що в такому об’єкті, як Залісці, мені доведеться попрацювати активніше. Бо я бачу, що є проблеми із завершенням будівництва. Тому приїду туди ще щонайменше двічі», – резюмував голова Волинської облдержадміністрації.

Автор тексту та фото – Іванна РУДИШИН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *