Пояснили, чому ростуть ціни на пальне

Показати всі

Пояснили, чому ростуть ціни на пальне

Ціни на пальне зросли на 2-3 грн за літр палива менш ніж за місяць. Головними причинами стала світове подорожчання нафти та падіння курсу гривні відносно долара та євро. Про це пише “Сегодня”.

Ціни на “чорне золото” за вересень-жовтень підвищилися на 20% із $72 до $86. При цьому національна валюта ослабла на 1,30 грн до долара,

Також подорожчав і автогаз. Тільки з 9 по 10 жовтня ціни на АЗС піднялися на 1-38 коп. за літр. Причиною стало подорожчання ресурсу на оптовому ринку.

“Жовтневі котирування газу на білорусько-польському кордоні виявилися на $40 за тонну вище, ніж у вересні. Це і штовхнуло оптові ціни вгору”, – пояснили експерти в Нафтогазовій асоціації України.

На АЗС пояснюють, що інфляція зарплат і підвищення державою цін на комунальні послуги також стали причиною зростання витрат автозаправних комплексів і вплинули на ціноутворення.

Стабільно зростають і податки в ціні пального.

Собівартість палива для АЗС зросла на 25% для бензину і на 30% для дизеля.

“Ціни на нафтопродукти і далі будуть залежати від курсу валют і цін на нафту”, – говорить Вадим Бардась, інвестаналітик Європейського аналітичного центру.

При поточних цінах на нафту понад $80 за бар. можливе подорожчання до $100. Це призведе до різкого підняття ціни на нафтопродукти для споживачів.

“На жаль, ні влада країни, ні оператори АЗС не можуть вплинути на зростання світових цін на нафту і котирувань на нафтопродукти. Очікується подальше зростання цін на АЗС ще на 5-7%”, – підсумував Вадим Бардась.

Comments are closed.