Порошенко, тріумвірат, «залізна леді» чи «український Макрон»?

Показати всі

Порошенко, тріумвірат, «залізна леді» чи «український Макрон»?

Президентські та парламентські вибори, заплановані на 2019 рік, змушують політичних гравців активізувати роботу з метою пошуку партнерів та укладання політичних союзів і альянсів.  Так вважає  політичний  експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Ігор Петренко. Свої міркування він опублікував у виданні  «Апостроф».

Зважаючи на сьогодення в українській політиці, Петренко  окреслює такі передвиборчі альянси та угруповання, які постануть вже у другій половині 2018 року. Зокрема, на його думку,  неформальна коаліція «Збережемо нас у владі» наразі гуртується навколо Петра Порошенка та БПП, «основні передвиборчі меседжі Порошенка будуватимуться навколо вступу в ЄС/НАТО та конфлікту з Росією. Головними союзниками Порошенка, за задумом політтехнологів з АП, повинні стати мери, губернатори та мажоритарні депутати».

Експерт зазначає, що «важливим союзником для Порошенка є секретар РНБО, представник  «Народного фронту»  Олександр Турчинов, який де-факто почав виконувати обов’язки керівника кампанії чинного глави держави. Поряд з Турчиновим, а точніше паралельно, переобранням Порошенка будуть займатись голова фракції БПП у Верховній Раді України Артур Герасимов, який може стати більш публічним; глава АП Ігор Райнін і нардеп від БПП Сергій Березенко, які можуть зайнятись концентрацією зусиль адмінресурсу, проводитимуть відповідну роботу на місцевому рівні (вестимуть комунікацію з мерами, губернаторами, місцевими елітами); представник президента в КМУ Віталій Ковальчук, який може зайнятись створенням та підтримкою сателітних політичних проектів (“Наш край” тощо) і розмиванням політичного рейтингу конкурентів».

Якщо, за версією Петренка, «до кінця літа-початку осені стане зрозуміло, що Порошенко не матиме шансів на переобрання, то, скоріше за все, буде запущено механізм розпуску ВРУ та/або конституційної реформи, яка персоною №1 в країні зробить прем’єра, а ним, безумовно, захоче стати чинний гарант». І, нарешті, він не виключає того, що  чинний глави держави може запропонувати  й  альтернативний варіант, коли кандатом стане хтось із найвідданіших стратників. «Найімовірніше, таким кандидатом може бути генпрокурор Юрій Луценко. Як варіанти розглядаються перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко чи київський мер Віталій Кличко. Однак відповідні рішення є «кризовими» для Петра Порошенка. Якщо вони й прийматимуться, то в останній момент – не раніше осені цього року», – зазначає експерт.

Петренко  називає вірогідні альянси, які можуть протистояти першому. Це зокрема  «Тріумвірат Гройсмана, Яценюка та Парубія», «Залізна леді « та її крихкі союзи», «Союзи правих сил», «Біло-блакитні коаліції», «Ліберально-демократичний табір», «Джокери української політики».  Водночас експерт МЦПД не відкидає й вірогідності того, що з’явиться «новий кпандадат – «український Макрон».

 

 

Comments are closed.