«Отака, бл*дь, тепер культура, така Європа»: на чиєму боці правда у війні за місця у маршрутках
12.01.2018
Путін хоче повернути Україні «Луцьк»
12.01.2018
Показати всі

Попереду – велика війна?

Як розвиватиметься ситуація на Донбасі? Чи піде Путін піде в масштабний наступ на Україну? На ці запитання намагається відповісти  російськийполітолог Дмитро Орєшкін. Про це він пише у виданні «Новое время».

На думку Орєшкіна, у відносинах Росії та України навряд чи відбудуться якісь кардинальні зміни в 2018 році. Він зазначає: «Російські війська не посунуться назад, а українські війська не почнуть приєднання або повернення Донбасу. Істотний рух швидше принесе авторам більше негативу, ніж позитиву. Якщо Путін піде в атаку, він отримає ще один цикл санкцій, ослабленнят внутрішньополітичних позицій. Другий раз в одну річку увійти не можна – вторинне приєднання Донбасу російське населення не потішить. Якщо Порошенко піде в атаку, то він не отримає підтримку Заходу – будуть тільки жертви і труднощі з фінансуванням».

Політолог переконаний, що «ні Путіну, ні Порошенку йти на серйозні операції нецікаво. Буде обмін взаємними звинуваченнями, будуть обстріли через лінію поділу, будуть терористичні акти і диверсії – все що завгодно. Але великої війни не буде, тому що вона не потрібна ні того, ні іншого в їх ситуації. Інтерес
Путіна полягає в тому, щоб Захід і весь світ сприйняли змінену політичну ситуацію з приєднанням Криму і підвішеним статусом Донбасу як норму. І повернулися на цьому тлі до того, що раніше називалося business as usual».

За таких реалій, зазначає Орєшкін, «Путіну просто вже робити нічого. Він сидить і чекає, поки Захід примириться з цією ситуацією. А виходячи з того, що Заходу потрібна російська нафта і ще що-небудь, їм зручно вести політику business as usual. Україна теж пересидить-перетерпить – нічого з нею не станеться. І Донбас, напевно, і далі буде в такому підвішеному стані, як Республіка Північного Кіпру або Нагірний Карабах».

При цьому, підкреслює він, у рамках місії Волкера-Суркова триватимуть перемовини. На думку політолога, «ситуація буде мляво перебігати. Зрозуміло, що через брак ресурсів Москва не хоче забирати собі ЛНР і ДНР, але підписувати угоду про повернення їх Україні вона теж не стане».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *