Волинські танкісти повернулися зі змагань, організованих НАТО
19.06.2017
Шість порад від Вакарчука
19.06.2017
Показати всі

Помер владика, який служив на Волині

Помер вікарій Київської митрополії архієпископ Білогородський Миколай (Грох), який свого часу був єпископом Волинської єпархії.

Владика помер у суботу, 17 червня, на 63-му році життя, – повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Архієпископ Білогородський Миколай (Грох) народився 5 вересня 1954 року в селі Галич Підгаєцького району Тернопільської області.

9 березня 1979 року архієпископом Виборзьким Кирилом (нині Святійший Патріарх Московський і всієї Русі) був рукоположений у сан диякона; 19 квітня 1979 – у сан священика.

Свій чернечий шлях, архієпископ Миколай розпочав у 1990 році на Волині, як єпископ Луцький і Волинський УАПЦ.

А у 1992 року, він повернувся під юрисдикцію УПЦ і був возведений в сан архімандрита, 16 липня рукоположений у сан єпископа і призначений єпископом Ковельським, вікарієм Волинської єпархії.

29 липня того ж року був направлений на Івано-Франківську і Коломийську кафедру.

28 липня 1999 р. Блаженніший митрополит Київським і всієї України Володимир (Сабодан) возвів Владику Миколая у сан архієпископа.

19 жовтня 2007 р. згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви був звільнений від управління Івано-Франківською єпархією та призначений вікарієм Київської Митрополії з титулом Білогородський.

У пам’яті своєї пастви владика Миколай залишив образ сповненої любові до ближнього, смиренної, доброзичливої та щирої людини.

Заупокійна Літургія за спочилим владикою відбулася у неділю, 18 червня у Київському Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *