Показати всі

Помер владика, який служив на Волині

Помер вікарій Київської митрополії архієпископ Білогородський Миколай (Грох), який свого часу був єпископом Волинської єпархії.

Владика помер у суботу, 17 червня, на 63-му році життя, – повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Архієпископ Білогородський Миколай (Грох) народився 5 вересня 1954 року в селі Галич Підгаєцького району Тернопільської області.

9 березня 1979 року архієпископом Виборзьким Кирилом (нині Святійший Патріарх Московський і всієї Русі) був рукоположений у сан диякона; 19 квітня 1979 – у сан священика.

Свій чернечий шлях, архієпископ Миколай розпочав у 1990 році на Волині, як єпископ Луцький і Волинський УАПЦ.

А у 1992 року, він повернувся під юрисдикцію УПЦ і був возведений в сан архімандрита, 16 липня рукоположений у сан єпископа і призначений єпископом Ковельським, вікарієм Волинської єпархії.

29 липня того ж року був направлений на Івано-Франківську і Коломийську кафедру.

28 липня 1999 р. Блаженніший митрополит Київським і всієї України Володимир (Сабодан) возвів Владику Миколая у сан архієпископа.

19 жовтня 2007 р. згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви був звільнений від управління Івано-Франківською єпархією та призначений вікарієм Київської Митрополії з титулом Білогородський.

У пам’яті своєї пастви владика Миколай залишив образ сповненої любові до ближнього, смиренної, доброзичливої та щирої людини.

Заупокійна Літургія за спочилим владикою відбулася у неділю, 18 червня у Київському Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії.

Comments are closed.