«Поляки не збираються з нами воювати», – відома волинська письменниця

Показати всі

«Поляки не збираються з нами воювати», – відома волинська письменниця

Відома українська письменниця, уродженка Луцька Оксана Забужко розповіла, що, суперечки між Польщею та Україною розпалюють окремі політики, і така позиція не є позицією всієї Польщі, – пише «РБК Україна».

Про це письменниця розповіла під час презентації нової книги “Після третього дзвінка вхід до зали забороняється”.

Оксана Забужко зазначила, що у Кремлі дуже хотіли б, щоб Україні загрожувала війна ще й на західному фронті.

Також письменниця зауважила, що заяви деяких польських політиків зовсім не слід розуміти як думку заяви більшості громадян Польщі.

«Поляки зовсім не збираються із нами воювати! Швидше навпаки – ось ця дурна поведінка ПІСу (польська політична партія “Право і Справедливість, яку деякі аналітики вважають антиукраїнською – ред.), який встиг посваритись не лише з українцями, а й литовцями і німцями – явно не думка всієї Польщі. І зовсім не слід думати, що ці всі заяви так прямо подобаються польському виборцю, що він прямо зараз готовий вхопити шаблю із патріотичними піснями 18 року йти і рубати українців! Це не так”, – сказала Забужко.

«Польща є однією з численних країн, до яких Росія застосувала технологію Березовського “зачем покупать завод, если можно купить его директора”. Ви виграєте вибори, і ніби вся країна у вас у кишені. Це чисто російське уявлення про те, як працюють політичні системи на заході. Насправді, як виявилося, вони працюють не зовсім так. І, на щастя, Польща є однією з не численних, де ця технологія, на жаль, спрацювала», – додала вона.

Оксана Забужко також згадала і Чехію, президент якої недавно різко висловився про Україну.

Як відомо, у соцмережах чехи запустили флешмоб на підтримку України після того, як чеський президент Мілош Земан “відзначився” скандальною заявою про те, що Україні слід “узаконити” анексію Криму і попросити за це компенсацію у вигляді нафти чи газу – ред.).

«Зайдіть в інтернет і подивіться оцей флешмоб чехів – “Чехія – не Земан”. Чеський президент може бути скільки завгодно проросійським, може скільки завгодно бути чеським Януковичем. Але Чехія – це і справді не Земан! І вплив цієї людини на внутрішню і зовнішню політику не є таким, як уявляють у Кремлі. Бо у Кремлі вважають, що увесь світ організований за російською моделлю: ніби є завод і є його директор. Насправді – ні, не зовсім так”, – додала вона.

За її словами, радикалізація деяких політичних сил у ЄС – це велике випробування великий тест для двохсотлітньої історії демократії.

«Зараз треба знайти, як кажуть інженери, де ж є ця “защита от дурака”. Та при цьому навіть поява Трампа на чолі США і Земана на чолі Чехії не означає, що країна провалиться. Такі маленькі авторитарні країнки, які ніби керуються прокремлівськими “правими”, так – це велике випробування для всього народу. Але не слід думати ні в якому разі, що Ващиковський – це вся Польща. Ні. Це не вся Польща (Голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський відомий своїми різкими заявами у бік України. Зокрема – “З Бандерою у Європу ви не увійдете” – ред.).  Насправді ж нинішній польський політикум гірший від українського. Це без перебільшення можна сказати», – зауважила Оксана Стефанівна.

“Я бачила, як вже станом на 2013 рік полякам на роль головного кривдника замість росіянина “підкладався” українець”.

Уродженка Луцька розповіла, що для поляків просто «замінили Катинь на Волинь».

«У книзі “І знову я влізаю в танк” я трохи пишу про Польщу. Про те, як тонко насправді використовувався оцей польський “комплекс жертви”. Як їм заміняли Катинь (військовий злочин, масові страти польських громадян, здійснені органами НКВС СРСР – ред.) на Волинь (збройний конфлікт між поляками і українцями у 1943 на території Волині – ред). А я добре бачила, як підмінювалися ці поняття. Якщо ще 2008-2009 року в першій ліпшій польській книгарні вам відразу в очі кидалися чорні заголовки: “Катинь”, “Катинь”… На перші полиці виносили книги з історичними матеріалами, інтерв’ю, спогадами про цю трагедію. Також Анджеєм Вайдою був знятий фільм на цю ж тему, але це все почало поступово замінятися на Волинь. І я бачила, як вже станом на 2013 рік полякам на роль головного кривдника замість росіянина “підкладався” українець. Як ішли і йдуть намагання роздряпати всі ці віковічні комплекси. Це реально “гебешна” технологія!», – пояснила Забужко.

“Перепрошую, але всю країну мордували! Усю країну втягували в колаборацію” В той же час злодіяння російських спецслужб лишаються малодослідженими в Україні, де ті встигли “попрацювати” дуже глибоко, – каже письменниця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *