Петро Порошенко – про «неприпустиму ситуацію»

«Я не вдова, я – кохана дружина», – жінка волинського героя (ВІДЕО)
11.10.2017
Фанатів «Волині» затримала львівська поліція
11.10.2017
Показати всі

Петро Порошенко – про «неприпустиму ситуацію»

Неприпустимо, щоб нацменшини не знали української. Про це заявив Президент України Петро Порошенко у середу під час свого виступу в Парламентській Асамблеї Ради Європи. За його словами (посилаємося на версію «УП»), надмірна увага до освітнього закону політизована.

«Прийнятий закон став не лише вагомою частиною освітньої реформи, але й став законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу, рівних можливостей для всіх учнів незалежно, від їх походження місця проживання, чи національності», – сказав Президент. А відтак додав: «Неприпустимою є ситуація, коли діти належать до нацменшин в Україні не мають належних знань української мови, що потрібні їм для подальшого навчання в університетах, інститутах, для розбудови їх кар’єри, для держслужби і для самореалізації в країні».

Він наголосив, що парламент пішов на те, щоб посилити вивчення української мови на рівні початкової та середньої освіти, аби згодом перейти на навчання державною мовою, при цьому не полишаючи вивчення рідної мови  «в необхідних обсягах».

Петро Порошенко нагадав, що «в Європейській Хартії регіональних мов, або мов меншин, яку було ухвалено 25 років тому. Там йдеться про те, що всі зобов’язання перед нацменшинами мають виконуватися без шкоди для викладання офіційної мови, мов держави. Я впевнений, що положення цієї Хартії мають належно дотримуватися усі підписанти». А відтак Президент додав: «Ми будемо гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов’язань і стандартів, в тому числі і навчання рідною мовою. При цьому вивчаючи державну мову». Він заявив, що для цього Україна надіслала закон до Венеціанської комісії.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *