Перша пішла: Волиньрада розпочала перевірки у санаторії «Пролісок» (ФОТО)

Показати всі

Перша пішла: Волиньрада розпочала перевірки у санаторії «Пролісок» (ФОТО)

Історія навколо санаторію матері і дитини «Пролісок» знову «ожила». Навіть перейшла на нову стадію розвитку. У вівторок, 23 жовтня в оздоровниці розпочався процес перевірки, якого так домагалися, і про який так часто говорили окремі депутати Волинської обласної ради.

Як відомо, ця історія тягнеться довго і викликає не зовсім однозначні почуття, як в працівників закладу, так і у відпочивальників. Новий виток цієї драми розпочався 26 вересня, коли депутати Волиньради під час сесійного засідання не продовжили термін дії контракту директору санаторію Валентині Касарді. Перед цим, на засіданні комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст області, В’ячеслав Рубльов запропонував створити комісію, яка б контролювала господарську діяльність комунальних підприємств. Зрозуміло, що така комісія створювалася суто «під ситуацію» з «Проліском».

Цікавіше події почали розгортатись після сесійного засідання обласної ради. Члени комісії ніби-то кілька разів пробували розпочати перевірку, але всі спроби за їх словами виявились невдалими. В цьому звинувачують колектив санаторію і керівника. В окремих випадках такі спроби перевірок були схожими на якусь спецоперацію. 9 жовтня голова комісії, яка мала б займатися перевіркою закладів без попередження, самовільно, в супроводі журналістів потрапив на територію санаторію. В кабінет директора, яка, до речі, перебувала на лікарняному, він потрапив, коли Валентина Касарда зайшла забрати особисті речі. Також обласна рада неодноразово присилали депеші з вимогами надати інформацію про стан здоров’я директорки.

У вівторок зранку «обласна» комісія знову прибула до санаторію. Варто зазначити, що у статуті підприємства прописано, що перевірку має здійснювати комісія з трьох депутатів. У складі ж комісії (в порівнянні з пропозицією автора проекту рішення про її створення Рубльова, – прим.авт.) відбулась незначна «ротація» – замість Василя Столяра, до складу комісії включили Ігоря Леха, про якого йшлося вище, також з якихось причин не був присутній Микола Буліга. Тому, обласну раду представляли Ігор Лех та Михайло Імберовський. Разом з депутатами у «Пролісок» приїхав представник апарату обласної ради Дмитро Дубняк.

Зустрів делегацію з області Леонід Оксенюк, який тимчасово «заміняє» директора. Чоловік провів усіх в окрему кімнату, яку виділили спеціально для проведення перевірки. На столі та на кріслах лежали стоси папок з документацією, яку працівники санаторію підготували для перевірки.

Діставшись до спеціально відведеної перевірочної кімнати, гості з облради трішки поспілкувалися з Леонідом Оксентюком та розповіли мету свого приїзду.

«З 2007 року не було створено контрольно-ревізійної комісії», – сказав Лех.

На класичне запитання «Хто винен?», голова комісії не відповів чітко:  «Давайте не шукати винних, а дивитися в майбутнє і виконувати статут. Я не розумію, чому КРУ не проводило перевірки близько десяти років».

Також він зазначив, що позитивних відгуків відпочивальників замало для того, щоб оцінити роботу закладу: «Оцінюють тільки на основі розмов. Всі тільки усно розказують, що все добре».

На захист санаторію став його тимчасовий директор Леонід Оксентюк: «А хіба можна усно розказати, що все добре, коли це не так? Всі ж результати роботи колективу можна побачити».

Після цього Ігор Лех сказав, що потрібно не робити з перевірки резонансу і виконувати роботу «спокійно і без камер».

Леонід Оксенюк нагадав депутату облради, що під час останнього візиту в санаторій, 19 жовтня, з ним були журналісти і камери.

Перед тим, як приступити до роботи, голова комісії кілька разів запитав у виконувача обов’язків директора, хто підписує фінансові документи під час відсутності Валентини Касарди.

Леоніду Оксенюку довелось кілька разів повторювати, що він цього робити не має повноважень і не робить.

«Я тимчасово заміняю директора. Я можу вирішувати поточні питання, але без права підпису фінансових документів. Ми ще не узгодили, як працюватимемо, можливо, будемо викликати директора», – відповідав Оксентюк. Цю фразу в різних варіація йому довелось повторити кілька разів.

Плавно, члени комісії наблизились до роботи. В цьому їм допомагали два юристи, яких вони привезли. Пізніше Ігор Лех повідомив, що під час наступних етапів перевірки, допомагатиме комісії ще й аудитор.

Для того, щоб поспілкуватися з людиною, яка компетентна у фінансових питаннях, до кабінету  запросили головного бухгалтера оздоровниці Галину Крук. Після цього, присутність журналістів стала неможливою, тому їм довелось почекати інформації про результати роботи у коридорі.

В цей час біля стін адміністративної будівлі санаторію, де проводилась перевірка, зібралися члени колективу, які занепокоєні ситуацією, що склалась і всі підтримують свого керівника Валентину Касарду.

«Я не розумію ситуації, що склалась. Санаторій працює успішно. Це можна проаналізувати по вигляду і по відгуках відпочивальників. Люди працюють стабільно, санаторій завантажений, не знаю чого до нас прикута така увага. Ми працюємо для людей», – каже медична сестра з дієтичного харчування та керівник харчоблоку Лариса Нерода.

Робітник Сергій Парфенюк, який працює в санаторії ще з часів його відродження та переформатування з піонертабору, теж побоюється змін та занепокоєний ситуацією, що склалася.

«Санаторій переживав різні часи, а зараз з нього зробили родзинку. Навіть у зимовий період тут багато людей. Тому що «Пролісок» показав себе з хорошої сторони. Я не говорю вже про процедури, а про створені умови проживання: опалення, гаряча вода та інше», – каже чоловік.

Робітник каже, що неясність щодо призначення директора та перевірки заважають людям нормально працювати.

«Хай депутати, які привозили різні звернення, якщо мають робити перевірки, то хай роблять, бо ж вони «мутять» колектив. Хай дадуть можливість працювати, бо від цієї ситуації психологічно важко всім. Не знаю з чим зв’язані такі напади, чи з виборами, чи з політикою. Санаторій Процвітає і може його хочуть довести до якоїсь межі і потім продати за безцінь?» – каже Сергій Парфенюк.

«Я простий робітник, який працював тут все життя і хочу працювати спокійно. Я не хочу втратити роботу», – додає він.

Головна медсестра санаторію «Пролісок» Наталія Панчук теж здивована такою надмірною увагою до закладу: «Ми не можемо зрозуміти, чому не перевіряють інших санаторіїв. На території області є ще багато органів комунальної власності. Те що до нас викликана така увага, бентежить відпочивальників і колектив».

Трішки постоявши біля адмінбудівлі, персонал був змушений повернутися до роботи, бо ж потрібно обслуговувати людей, які з багатьох інших санаторії України вибрали саме «Пролісок». До слова, станом на 23 жовтня, у закладі відпочивали 150 людей. Адміністратори запевнили, що до кінця дня число клієнтів мало збільшитися ще на 20, оскільки тривав новий заїзд. Це досить промовистий факт, адже «ходова» пора для відпочивальників, тобто літо, вже минула, але люди все одно приїздять у волинський санаторій.

Виконувач обов’язків директора Леонід Оксенюк зазначив, що тимчасово займана ним посада вимагає неабиякої відповідальності як перед колективом, так і перед відпочивальниками: «Потрібно тримати той рівень, якого санаторій досягнув».

Щодо рекомендацій майнової комісії про призначення його на посаду директора, чоловік теж висловлюється стримано.

«Це тільки рекомендації. Нинішній директор повністю справляється з обов’язками. Виникає питання, що не влаштовує когось в роботі Валентини Іванівни? Наскільки я зрозумів, то основним питанням є питання віку. Хоча про жінок таких речей не говорять, але якщо говорити про вік, то не такий він вже й великий. Тому, я не бачу причин для звільнення. Був проведений конкурс, який виграла Валентина Іванівна. В конкурсних пропозиціях писалось не обмеження, а рекомендований вік, то я не бачу проти показів, щоб Валентина Іванівна була директором», – висловився чоловік.

Також він запевнив, що колектив оздоровниці буде сприяти роботі комісії та надавати всі необхідні документи.

Після кількагодинної роботи, члени комісії вийшли з кабінету і розповіли, що весь час перевіряли, чи надав санаторій всі документи, які в нього просила обласна рада.

«Сьогодні ми робили звірку, чи надали нам ті документи, які ми просили. Я не бачу супротиву зі сторони працівників санаторію. У роботі є конструктив. Звичайно, що є документи, над якими бухгалтер працює і не може надати, але якщо нам було щось цікаво, то вона залюбки надавала нам всі документи. За що я б хотів подякувати», – підсумував перший етап перевірки Ігор Лех.

Після того, як депутат дізнався, що під стіни будівлі приходили члени колективу, то відразу ж звинуватив керівництво у «скликанні людей»: «Не робіть таких «муток», щоб ми знаходились за кілька метрів від вас, а ви збираєте колектив, а нас не ставите до відома».

На що Леонід Оксентюк відповів, що людей ніхто не збирав і не змушував кудись приходити.

Прокоментувала ситуацію й головний бухгалтер «Проліску». За словами Галини Крук, «ревізорам» надали документи згідно з переліком. Загалом члени комісії хочуть перевірити діяльність санаторію за останні 6 років, тож для початку для уваги гостей з обласного центру підготували документи за три останні роки 2015, 2016, 2017, а інша документація в архіві, тому її надаватимуть при потребі.

«Кожного року ми маємо ряд перевірок. Нас перевіряє Державна фіскальна служба, пожежна та екологічна інспекції, але таких планових перевірок протягом 5 років не було. Остання перевірка КРУ була в 2012 році. Досьогодні обласна рада нас ніколи не перевіряла», – каже бухгалтер.

У тому, що обласна рада та КРУ так довго не проводили перевірок, вини санаторію немає, адже в закладу й немає повноважень, щодо формування графіку перевірок комунальних підприємств.

Одним з аргументів представників Волиньради про необхідність перевірки було те, що санаторій повинен приносити якісь дотації громаді.  Але у той же час, обранці громади напевно забули, що обласна рада не виділяє жодних коштів на підтримку закладу.

«Обласна рала зовсім нічого не фінансує. Важко пригадати, але останнє фінансування обласної ради було напевно у 2008, чи у 2010 році. Тоді ми замінювали котли в котельні. Також ще частково виділяли кошти на будівництво басейну. За час діяльності санаторій прогресує. Кожного року ми щось оновлюємо і змінюємо», – розповіла Галина Крук.

За її словами, всі кошти, що санаторій заробляє, використовують на зарплату, на інші потреби закладу. Також пані Галина запевняє, що оздоровниця не має ніяких боргів, ні у сплаті податків, ні у виплаті заробітної плати: «Я працюю тут вже 17 років і за цей час боргів по платежах до держбюджету та будь-яких інших заборгованостей не було»

Перевірки триватимуть ще не один день – комісія разом із керівництвом санаторію узгодять подальший розклад зустрічей. Невідомо, як далі розвиватимуться події, але санаторій живе, працює, приймає в гості своїх часто «штатних» клієнтів, які їздять сюди щороку зрізних куточків України. Великій «проліскові» родині у цій ситуації потрібно запастися терпінням і навчитися не зважати на тих, хто норовить пхати палки в колеса та розхитувати човен. А подарунком за самовіддану працю будуть теплі вдячні слова від задоволених відпочивальників.

Андрій ПЕТРУШКО

 

Comments are closed.