Оприлюднили список водойм, де на Волині заборонили ловити рибу

Показати всі

Оприлюднили список водойм, де на Волині заборонили ловити рибу

З першого листопада 2018 року і до закінчення зимового періоду заборонили промисловий, любительський і спортивний вилов риби на зимувальних ямах у водоймах області. Про це повідомляють на сайті Управління державного агентства рибного господарства у Волинській області.

Зимувальна яма – місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період. Зазвичай, на ямах зосереджуються риби одного виду, що забезпечує найкращі умови зимівлі. В проточних водоймах зимувальні ями знаходяться у найбільш глибоких місцях з уповільненою течією. В озерах і водосховищах вони розташовуються у зоні впадання річок, в місцях виходу підводних джерел.

Рибалкам-любителям слід пам’ятати, що риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, рибалити можна зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку.

За недотримання вищевказаних норм передбачена адмінвідповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину, наприклад: судака – 510 грн, сома — 425 грн, щуки — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, білизни (жереха) — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, карася – 17 грн тощо.

Нагадуємо, у відомстві функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (067) 360-78-40. Якщо ви стали свідком факту браконьєрства – просять повідомити Волинський рибоохоронний патруль за вказаним номером телефону.

Детальніше ознайомитися з переліком основних місць зимівлі водних біоресурсів в осінньо-зимовий період можна ТУТ.

 

 

 

Comments are closed.