Оприлюднили програму фестивалю «Берегиня»

Показати всі

Оприлюднили програму фестивалю «Берегиня»

10-12 серпня на Волині відбудеться Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня», що несе ідею єднання українців усього світу навколо духовних цінностей і є підґрунтям та важливою умовою відродження й побудови міцної Української держави.

Цьогоріч вперше «Берегиня» набуває нового змісту – героїко-патріотичного, адже Волинь є унікальним регіоном, де зберігаються й відтворюються звичаї і пісенна творчість козацької доби та періоду національно-визвольних змагань.

Саме тому гості та учасники фестивалю будуть задіяні в мистецьких дійствах: «Козацька слава у віках» у відомомму своєю історією містечку Берестечку, «Вовчак – Волинська  Січ» та  мистецькій акції «Ми – нащадки своїх героїв» в урочищі Вовчак, де зародилася Українська Повстанська Армія.

Ми вкотре стверджуємо – український народ має свої, овіяні славою, традиції, які щедро оспівані в українській народній творчості та будуть представлені кращими фольклорними колективами Волині, майже усіх областей України, а також  Франції, Словачини, Румунії,  Польщі, Білорусі.

Окрім того, у Волинському краєзнавчому музеї працюватиме науково-практична конференція «Народна творчість українців у просторі і часі» за участі відомих науковців, фахівців галузі культури.

Впродовж усіх фестивальних днів відбуватимуться спілкування з носіями «живого» фольклору – обрядові дійства (освячення зброї, коня, прийняття в козацькі й повстанські ряди), виставка майстрів народного мистецтва «Від роду і до роду», ярмаркування, «Волинське подвір’я», де будуть представленні унікальні вироби традиційного народного мистецтва.

На вулицях Луцька вируватиме народне життя Волині і Полісся через призму етнографічних майданчиків, де волиняни відтворять обійстя гончаря, кузню, лісничівку, старовинний шинок, млин, ґуральню, рибальське подвір’я, пасіку, де частуватимуть справжніми медами.

Вінцем фестивалю стане гала-концерт «Уклін тобі, Україно!» та святково-обрядове дійство «Золотий вінок» на сцені Театрального майдану міста Луцька.

У всі фестивальні дні звучатиме автентична українська пісня, в якій смуток і краса, велич і слава нашого народу. Саме з неї черпаємо силу та натхнення!

Тож для висвітлення цієї неординарної події в культурно-мистецькому житті держави запрошуємо медіа-представників на Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня».

 

1 Comment

  1. Avatar Наталка сказав:

    Нечитабельна пограма