Олег Сенцов відмовився працювати в тюремній кіностудії та театрі

Показати всі

Олег Сенцов відмовився працювати в тюремній кіностудії та театрі

Українського політв’язня в Росії Олега Сенцов тримали в штрафному ізоляторі у виправній колонії №8 у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу через призначене раніше покарання, -пише “Газета ya”.

Про це розповів адвокат Сенцова Дмитро Дінзе. За словами адвоката, Сенцова перевели з Якутська через “громадську активність і його підтримку” в Якутії. Рішення про етапування прийняли 21 липня, проте перевели через півтора місяці.

“Перевели, оскільки порахували, що йде громадська активність в Якутії, пов’язана з його підтримкою. І керівництво ФСВП 21 липня прийняв рішення про переведення його в Салехард, в виправну колонію №8, “Білий ведмідь”. Наказ був відданий 21 липня, і тільки через півтора місяця вирішили перевести саме в зв’язку з активною підтримкою по всіх фронтах, і з активними діями на підтримку. За все, що відбувалося в Якутії, пов’язане з ним, його за це карали. Садили кілька разів в ШІЗО (штрафний ізолятор – КР)”, – розповів Дмитро Дінзе.

Адвокат зауважив, що Олег Сенцов вже покинув штрафний ізолятор і знаходиться в загоні. З ним у бараку ще 60 осіб.

“Колонія відрізняється строгим виконанням правил внутрішнього розпорядку. Основне виробництво в колонії – обробка каменю та виготовлення кам’яних виробів. Але крім цього, є роботи в бібліотеці, театрі та місцевої кіностудії. Керівництво колонії запропонувало йому роботу, пов’язану з роботою театру і кіно, але він відмовився”, – повідомив Дмитро Дінзе.

За словами адвоката, політв’язень сильно схуд і не має запасу їжі, хоча в тій в’язниці краще харчування, ніж в 15 інших північних колоніях.

13 листопада керівник міжнародної правозахисної організації “Агора” Павло Чиков заявив, що Олег Сенцов був поміщений в штрафний ізолятор. Російська сторона не прокоментувала переміщення Сенцова в ізолятор.

Нагадаємо, Олег Сенцов разом з Олександром Кольченко були затримані представниками російських спецслужб в Криму в травні 2014 по звинуваченню в організації терактів на півострові. Учора повідомили, що він провів два тижні в штрафному ізоляторі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *