На луцькому ярмарку в спеку торгують м’ясом і молоком

Показати всі

На луцькому ярмарку в спеку торгують м’ясом і молоком

У Луцьку біля РАЦСу щовівторка і щоп’ятниці – продовольча ярмарка.  Тут м’ясні  та молочні продукти продають просто на вулиці, при температурі вище 20 градусів.

Щоправда на папері, що засвідчує якість, вказане число – 7 червня, а зйомку проводили 12-го. Отож, у день продажу свинину ніхто не перевіряв, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

Декотрі люди кажуть, що на ярмарку побоялися б купувати м’ясо, оскільки на ньому повно мух. Інші ж навпаки запевняють, що є постійними покупцями.

Молочні продукти лише один фермер привозить у спеціальних холодильниках. Розливає в ту тару, яку приносять покупці. Решта привозять і у банках і у бідонах та навіть у пляшках з-під газованої води. Продавці доставляють замовлення, на кришках імена клієнтів, які мають забрати продукт. Щоправда, яка буде його якість, коли молоком торгують на спеці, під прямим попаданням сонячних променів – питання.

Крім того, керівник ярмарки запевняє, що усі продути пройшли перевірку, необхідні дозволи є у кожного фермера.

Представники Держпродспоживслужби в області кажуть, що так продавати продукти незаконно та подібна реалізація порушує усі можливі стандарти. Температура зберігання не повинна перевищувати 6 градусів за цельсієм. Щодо молока, то у пластиковій тарі категорично заборонено ним торгувати. Збут та зберігання дозволений виключно в емальованій або скляній тарі.

Перед виїздом на ринок усі продукти мають перевіряти у лабораторії, в іншому випадку можуть поширюватись інфекційні хвороби, отруєння. Зараз представники Держпродспоживслужби організовують перевірки виключно після скарг громадян, отож поки все, що можуть зробити – це написати лист у міську раду, аби муніципальна варта перевірила ярмарок. Будуть зафіксовані порушення – прийдуть тоді з перевіркою вони. Зазначається, що недобросовісним продавцям загрожує штраф від 150 гривень.

Comments are closed.