Показати всі

На Волині шукають «точки дотику» між ОТГ та вишами

Питання забезпечення ОТГ Волині кваліфікованими кадрами неможливе без ефективного функціонування галузі освіти, та співпраці між громадами та навчальними закладами. Саме це питання було темою семінару «Створення культурно-освітньо-наукового простору в ОТГ Волині», який відбувся на базі Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Як розповіла представникам ОТГ, які зголосилися до участі в семінарі, головний спеціаліст управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Лариса Роговська, «точками дотику» співпраці між ОТГ та вишами є, зокрема, профорієнтаційна робота та навчання.

«Для випускників вишів ви є роботодавцями, а діти з ваших громад, які закінчують 11-й чи 9-й клас, відповідно складають ЗНО та поступають на навчання у виші. Ви можете, таким чином, проводити профорієнтаційну роботу, організовувати презентації, «ярмарки професій». Також ви можете співпрацювати із вишами, коли там відбуваються, до прикладу, «дні кар’єри». Це стосується, до прикладу, і забезпечення сільських шкіл педагогічними кадрами, тобто, можете пропонувати вакансії, брати студентів на стажування.  Тому, що є молоді люди, які  готові піти працювати у сільську школу», – такі міркування висловила Лариса Роговська.

На разі, як розповіла вона, на Волині діють 27 вишів, з яких 20 – коледжі та 7 вишів ІІІ-IV рівнів акредитації. На запитання присутніх чи не забагато цих закладів для Волинської області, Лариса Роговська розповіла, що підвищення освітніх вимог та оптимізація самої системи вищої освіти так чи інакше внесуть свої корективи, зокрема, університетах спостерігається тенденція до об’єднання деяких факультетів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *