На Волині може з’явитися перша ОТГ з центром у місті обласного значення

Показати всі

На Волині може з’явитися перша ОТГ з центром у місті обласного значення

На Волині Нововолинськ може стати центром ОТГ.

У Грядівській сільраді, що на Іваничівщині, чи не вперше, за роки децентралізаційної реформи, конструктивно  поговорили про перспективи та плани їхньої громади на майбутнє. Така розмова на часі, адже процес добровільного об’єднання в ОТГ та приєднання до вже діючих невпинно наближається до фінішу.

На виїзну консультацію до села Гряди, на запрошення сільського голова Миколи Борочука та за сприяння Валентини Степюк, виконавчого директора Асоціації МС Прибужжя, приїхали Валентин Малиновський, Василь Гром і Тамара Зубенко, консультанти Офісу реформ Волинського РВ Асоціації міст України. Як відомо такі виїзні консультації – один із заходів проекту «ПУЛЬС», який Асоціація міст України втілює за підтримки USAID.

Про перспективи приєднання до вже існуючих ОТГ чи до Нововолинська у залі засідань сільради зібралися поговорити місцеві та районні депутати, представники виконкому,  бюджетники, зокрема, освітяни та медики. Доєднався до розмови і Олександр Громик, заступник міського голови Нововолинська.

На початку зустрічі Валентин Малиновський, консультант з правових питань, нагадав присутнім, що можливість створювати ОТГ із центрами в містах обласного значення з’явилася цьогоріч у травні, коли набув чинності Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект № 6466). Як відомо, він дозволяє таким містам, а їх на Волині чотири – Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський і Нововолинськ – згуртувати навколо себе сільські та селищні ради в ОТГ без проведення виборів.

Окреслюючи децентралізаційні перспективи Грядівської сільради, до якої входять п’ять сіл, Малиновський зауважив, що вона у дуже вигідному становищі на відміну від багатьох інших сільрад на Волині: може розглядати приєднання як до вже діючих ОТГ у Іваничівському та Володимирі-Волинському районах, так і до Нововолинська, що за якихось п’ять кілометрів – міста обласного значення, де є вся інфраструктура для подальшого розвитку, центру медичного округу.

Василь Гром, консультант з бюджетних питань, у своєму виступі розповів про фінансові можливості Нововолинська, як центру майбутньої ОТГ, звернув увагу присутніх на стан бюджету, доходи та видатки Грядівської сільради. Він зауважив, що Гряди хоч і не заможні, але й торба у них не латана, грошей тут трохи водиться близько 2 мільйонів. Тим часом у Нововолинська загальний бюджет десь півмільярда.

Висловив свою думку щодо приєднання Грядівської сільради до Нововолинська і Олександр Громик.

На завершення більшість присутніх зійшлися на думці, що найкращий варіант для Грядівської сільради – приєднання до Нововолинська і чекати далі немає сенсу. Тож, у Нововолинська з’явилися реальні шанси стати першою ОТГ на Волині  із центром у місті обласного значення, що об’єдналася з сільською радою, а у Грядів є нагода не повторять помилки сусідніх сільрад.

Тамара ЗУБЕНКО, консультант з комунікацій Асоціації міст України, Волинське РВ АМУ

Comments are closed.