На Волині з літаків розкидають вакцину проти сказу (ВІДЕО)

У трьох громадах Волині ТВК відмовили в реєстрації 22 кандидатам
11.10.2017
«Волинській правді» розповіли, що могло стати причиною вбивства Павла Шеремета
11.10.2017
Показати всі

На Волині з літаків розкидають вакцину проти сказу (ВІДЕО)

На Волині за допомогою авіатранспорту проводять вакцинацію м’ясоїдних тварин проти сказу, – про це повідомляє Головне управління Держспоживслужби України у Волинській області.  

З метою реалізації положень міжнародних угод між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України починаючи з 2013 року в області проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин. До 2016 року ця робота проводилась на території 10 районів області за винятком Камінь-Каширського, Ківерцівського, Луцького, Любешівського, Маневицького та Рожищенського районів.  Починаючи з 2016 року пероральна вакцинація проводиться на території всієї області.

В поточному році кампанія по пероральній вакцинації м’ясоїдних тварин розпочата з 1 жовтня і триватиме орієнтовно (в залежності від погодних умов)   до 15 жовтня. Робота проводиться з використанням  авіатранспорту, який обладнаний системою GPS і системою рівномірної реєстрації викидів вакцини. Польоти відбуваються по визначених паралельних лініях, а відстань між лініями перельотів не перевищує 1 км.

Станом на 10.10.2017 року проведено 85% запланованих робіт.

В кожному районі визначено контрольну зону, територією 1 км2, на якій приманки, в кількості 25 штук, розкладаються вручну. На 4,8,15 день проводиться контроль за її споживанням.

Через місяць після вакцинації м’ясоїдних тварин проти сказу  буде проведено відстріл лисиць із розрахунку 4 голови на 100 км2 буферної зони.

Спеціалістами ветеринарної медицини у добутих лисиць буде відбиратися патматеріал для лабораторного дослідження у Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і Державному науково-контрольному інституті біотехнологій і штамів мікроорганізмів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *