На Волині захист інституту сім’ї обговорили на форумі (ФОТО)

Показати всі

На Волині захист інституту сім’ї обговорили на форумі (ФОТО)

«Щаслива родина – міцна Україна», – таким є гасло Волинського обласного форуму сім’ї, який відбувся 14 вересня у Палаці Культури Луцька. Захід відбувся за сприяння Ради Церков Волинської області спільно з Волинським обласним відділенням Міжнародного Благодійного Фонду «Молодь з місією».

Участь в обговоренні головної теми форуму – збереженню, захисту та підтримки української сім’ї взяли священнослужителі, громадські діячі та науковці. Сам цей захід є вже 9 таким обласним форумом, які відбуваються у рамках Всеукраїнського форуму сім’ї, рішення про проведення якого у цьому році було 14 березня ухвалене Міжфракційною депутатською групою ВР України «За духовність, моральність та здоров’я».

Оскільки захід відбувається за сприяння Волинської ради Церков, то до його проведення долучилися, відповідно, представники християнських конфесій Волині.

Розпочався форум із виконання духовного гімну України «Боже Великий Єдиний», який пролунав у виконанні хору луцької церкви Воздвиження Чесного Хреста.

Зі словами вітань до учасників форуму звернулися директор департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобод, яка переказала вітання від голови Волинської ОДА Олександра Савченка, радник луцького міського голови Ігор Поліщук, а також теперішній голова Волинської ради церков Луцький екзарх УГКЦ єпископ Йосафат (Говера).

«В Україні для сім’ї є дві важливих загрози. Перша – це той факт, що багато українців виїжджають на тривалий час за кордон на заробітки, і це є одним із тих чинників, які сприяють на розпад сімейних пар, або на відсутність нормального батьківського виховання дітей. А друга загроза – це те, що нам певні сили намагаються нав’язати зовсім незрозумілі і чужі для нас цінності, які йдуть всупереч Біблії і християнській моралі. А християнська мораль і наші традиції передбачають таку модель сім’ї, про яку, згідно Євангелія, говорив сам Христос – це моногамна сім’я, благословенний Богом союз чоловіка і жінки. Тому проведення цього форуму є вкрай потрібним», – сказав радник луцького міського голови Ігор Поліщук.

«Одним із найбільших наших християнських свят є Різдво Христове. Ми його любимо, але зауважую на те наскільки і зміст і атмосфера цього свята є сімейними. Я завдячую, зокрема, і моїм батькам які не побоялися взяти на виховання чотирьох дітей, і думали першою чергою не про те, щоби залишити нам якісь матеріальні статки, а про важливіші речі. Нехай Бог благословить учасників цього форуму, і дасть нам сил і мудрості», – зауважив голова Волинської ради церков єпископ Луцький УГКЦ Йосафат.

В ході форуму були обговорені, зокрема, такі теми як Національна сімейна стратегія, виклики і завдання сучасної української сім’ї, потенціал громадськості та Церков у розвиту та захисті інституту родини. Ці та інші актуальні теми були обговорені в ході тематичних лекцій, круглих столів та дискусій.

       

Comments are closed.