На Волині вшанували пам’ять Героїв, які віддали життя за Україну

Показати всі

На Волині вшанували пам’ять Героїв, які віддали життя за Україну

“Немає більшої любові, ніж та, коли хто душу свою покладе за друзів своїх”, – такі слова сказав Христос-Спаситель. У цю неділю, 28 жовтня, волиняни вшанували пам’ять українських воїнів, загиблих у зоні АТО у російсько-українській війні упродовж 2014-2018 років.

Розпочалися поминальні заходи із Панахиди за спокій душ загиблих воїнів у Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ КП. Богослужіння очолив клірик кафедрального собору протоієрей Володимир Подолець. Разом із присутніми вірянами молився за спокій душ загиблих воїнів і голова Волинської ОДА Олександр Савченко.

“Пам’ятай Україно, Героїв своїх», – таку назву мав тематичний вечір пам’яті, який відбувся цього дня у Волинському облмуздрамтеатрі ім. Т. Шевченка. Організувала цей захід ГО “Члени родин загиблих в АТО “Надія”.

Розпочався вечір із вшанування пам’яті воїнів-волинян, загиблих у російсько-українській війні. Присутні стоячи вшанували їх пам’ять, а упродовж майже чверті години перед очима учасників заходу промайнули фото тих волинян, які віддали свої життя за Незалежність і територіальну цілісність України.

“Я щиро вклоняюся родинам загиблих, ми шануємо їх пам’ять. Влада, на жаль, мало ще робить для увіковічнення їх подвигу, для допомоги ветеранам АТО, робить, але ще недостатньо. Але ми вже виправляємо цю ситуацію, вже ми навіть створили в облдержадміністрації відповідний структурний підрозділ. А подвиг цих захисників України, більшість яких були молодими людьми, є величезним, перші з них туди на східні рубежі України вирушили майже без зброї, бо ми не мали тоді сильної армії, але нині ми вже її маємо. Отож тримаймося разом, підтримуємо один-одного і ця наша перемога врешті прийде. Слава Україні”, – сказав голова Волинської ОДА Олександр Савченко.

“Я хочу вклонитися тим батькам, які виховали таких прекрасних синів, які не сховалися, які у важкий для України час стали на її захист”, – зауважила голова ГО “Члени родин загиблих в АТО “Надія” Любов Карабан.

Вона також вручила відзнаки  ГО “Члени родин загиблих в АТО “Надія” голові Волинської ОДА Олександру Савченку та в.о. луцького міського голови і секретарю Луцькради Григорію Пустовіту.

Концертну програму вечора-реквієму розпочав знаний на Волині, загалом в Україні та за її межами, академічний камерний оркестр “Кантабіле” під керівництвом народного артиста України Товія Рівця. Музиканти виконали кілька класичних музичних композицій. Під супровід оркестру “Кантабіле” учениця Луцької музичної школи №1 ім. Ф. Шопена Анна Маковецька заспівала композицію “Аве Марія”, а солістка оркестру Ірина Малашевська виконала кант “Ой де ти підеш, де ти поїдеш”.

Не могли не зворушити присутніх пісня “Материнська любов” у виконанні артиста Волинської обласної філармонії Володимира Бобіка та поетична композиція “Над жовто-блакитною нивою, хтось візу відкрив війні”,  яку продекламувала артистка розмовного жанру обласної філармонії Оксана Єфіменко. 

А в холі облмуздрамтеатру ім. Т. Шевченка була розміщена галерея портретів волинян, загиблих на сході України.

До слова, загалом, за час неоголошеної війни проти України у 2014-2018 роках загинуло до 4 тисяч українців, з яких 200 – волиняни. 12 наших краян вважаються зниклими безвісті.

 

Comments are closed.