На варті «пластилінового» регламенту»: репортаж з позачергової сесії Луцькради

Показати всі

На варті «пластилінового» регламенту»: репортаж з позачергової сесії Луцькради

"стіна" з муніципалів...

Позачергова сесія – штука непередбачувана. Інколи не встигнеш вмоститися як вже все проголосовано і засідання закінчується. Буває і як в кращих традиціях Волинської облради, коли позачергова сесія де-факто нагадує планову, просто призначається, коли комусь зручно. А буває й по-іншому… «по-луцькрадівськи».

Від сесії в понеділок, та ще й на 9-ту годину ранку мало хто був в захваті. Напевно, лише її ініціатори, яким «кров з носа» потрібно було повернути «торжество права» і, фактично, відмінити свої ж таки зміни до регламенту. Саме ті зміни, які і привели їх до влади і тепер стали для них же небезпечними.

За півгодини до сесії засідала профільна комісія законності, де б і мав бути презентований проект рішення про зміни до регламенту. Однак депутати не стали чекати на доповідача Микиту Рабана, який запізнився на засідання і прийняли рішення не підтримувати зміни.

Як і годиться після вихідних, сесія розпочиналася неквапливо. За непорушним ритуалом депутатів цього скликання обранці громади віталися, обіймалися та розповідали свіжі новини про всяку-всячину.  Колеги вітали Артема Запотоцького, який повернувся до роботи після тривалого лікарняного.

Артем Запотоцький в роздумах після спілкування з Павлом Данильчуком…

У цей час хтось переглядав порядок денний, де з’явилися питання про звіт заступників міського голови. Чисто показово, як приправа до «регламентної солянки».

А починалося все урочисто. З Гімну та привітання «свободівця» Віктора Ящука з Днем народження.

На іменинника чекали троянди…

Згодом в сесійному залі з’явилися «муніципали» і це дуже не сподобалось Павлу Данильчуку. «В нас якась незаконна забудова тут знаходиться, чи МАФ? Що роблять тут люди з муніципальної варти? Чого біля мене стоять два охоронці?», – обурився він і викликав копів.

Активіст Сергій Рижков в той час підійшов до свого «спаринг-партнера» Євгена Ткачука і привселюдно заявив, що він, як і муніципальна варта, теж охоронятиме комунальне майно.

“охорона” для Павла Данильчука

Тим часом приїхали поліцейські. Правоохоронці відібрали пояснення у головних фігурантів дійства і дали надію опозиціонерам на локальну перемогу, але як виявилось згодом – дарма. Після нетривалої перерви секретар ради Григорій Пустовіт взяв слово та попросив муніципалів залишити «депутатську зону».

Напруга в залі дещо знизилась. «Слуги народу» перейшли до голосування про зміни до складу виконкому. Таким чином рада мала дати оцінку члену так званого «Отряду пабєдітєлєй» Валерію Корпачу, який засвітився на території країни-окупанта.

Під час обговорення депутат Юлія Вусенко безуспішно намагалася напоумити колег на виключення з виконкому Ігоря Муковоза та Олександра Рачкова. Перший, за її словами, був обраний до складу виконавчого комітету як представник поліції, однак в «органах» вже не працює. Мотивація щодо другого – всім відома: справа щодо корупційної складової та заява Рачкова щодо звільнення з міськради.

Опозиційні депутати поцікавилися, кого введуть у виконком замість Корпача. Жарт «в тему» знайшовся у Сергія Рижкова. «Волянюка», – з усмішкою випалив той.

У залі стало по-справжньому гаряче. Депутат Микола Собуцький ініціював зміни до бюджету, відповідно до яких з казни виділялось би 5 мільйонів гривень для реабілітаційного центру учасників АТО. На засідання прийшли і самі учасники бойових дій на Сході України, члени «Національної дружини» та інші активісти, які оплесками та схвальними вигуками підтримували депутата Собуцького та його однодумців.

Коаліція впиралася. Спочатку провладні депутати звертали увагу на те, що кошти потрібно знімати з доріг. «Хто по цих дорогах ходити буде, якщо сюди прийде війна?», – дорікнув хтось з натовпу.

Екс-очільник «бюджетки» Павло Данильчук говорив з колегами мовою аргументів: «Виділіть гроші, а в липні у нас буде перевиконання і повернемо на дороги». Марно. Представники влади вперто повторювали, що вони підтримують будівництво центру, але дали зрозуміти, що голосувати за пропозицію Собуцького не будуть.

Далі події відбувалися миттєво. Григорій Пустовіт оголошує перерву, депутати не встигають вийти з залу як військовики блокують виходи. «Ви звідси не вийдете поки не проголосуєте», – долинає із залу.

Медійники схопили камери та побігли до президії. Туди поспішили і головні дійові особи дійства. Після нетривалих перемовин Пустовіта та Поліщука роботу сесії продовжено. Коаліція іде на поступки та говорить, що виділить кошти, але тимчасово забере їх з ремонту прибудинкових територій. Після цього  – голосування і схвальні оплески від воїнів.

Депутати вирішили не обідати. Хіба ж полізе кусок в горло, коли не проголосоване рішення, ради якого де-факто і збиралася сесія? На авансцену вийшов Микита Рабан, який вміло «тушив» дискусію щодо суперечливих і контраверсійних змін до регламенту. Після нетривалого обговорення проект рішення таки підтримали і за компанію узаконили перебування в «депутатській зоні» працівників муніципальної варти.

“стіна” з муніципалів…

На завершення – наполовину технічні питання: доповіді заступників та начальника управління з питань охорони праці. Згодом – гімн і обмін ще свіжо-палаючими емоціями.

Згадується цитата колись топової ведучої Ольги Фреймут: «Поговоримо?». Хоча люди фахові все розуміють і так:  зміни до регламенту від «укропівської» команди – своєрідний крок на випередження, або ж перестраховка. Таким чином провладна більшість убезпечила себе від того, що справа про відкликання депутатів повернеться у небажане для них русло.

Себто, тепер депутат знову не матиме права вести засідання ради та підписувати рішення, як це було до усунення з посади Юлії Вусенко. Всіма правдами і неправдами, дещо цинічно, але влада прийняла зміни до регламенту, яким зміцнила позиції Григорія Пустовіта на стільці секретаря ради.

Дещо насторожує і «узаконення» муніципалів. Тут варто звернути увагу не на сам факт перебування муніципальної варти у депутатській зоні, як те, що за необхідності хлопці Сиротинської можуть виконувати функції таких-собі «сек’юріті» для коаліціянтів.

Незважаючи на проголосоване регламентне питання, опозиція теж здобула певні преференції. Микола Собуцький та його однодумці можуть записати собі в актив «на жилах» протягнене голосування за виділення коштів для реабілітаційного центру атовцям.

Показовим є і брак голосів під час голосування за підтримку звіту заступника міського голови Костянтина Петрочука. Провалене голосування – свідчення хиткої переваги провладної команди у числовому еквіваленті. За умови відсутності декількох членів коаліції, владі просто-напросто не вистачає голосів для «протягнення» потрібних рішень.

Ну а всього через два тижні нове сесійне засідання. Продовження буде…

 

Текст і фото – Андрій Мошкун

 

Comments are closed.